Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha magas vérnyomás miatt...

Ha magas vérnyomás miatt kórházba kell feküdni, ott mi történik? Nem lehetne naponta bejárni inkább, ha közel lakunk?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 07:17
 1/9 anonim ***** válasza:
24 órás vizeletgyűjtés lesz, abban nézik a fehérjét. Ezenkívül vérvételt is csinálnak, hiszen a toxémia komoly dolog. Naponta háromszor mérik a vérnyomást, figyelik, hogy jók-e a beállított gyógyszerek. Sajnos a magas vérnyomás nagyon veszélyes lehet a picire (az ő szívét is megterheli), ezért nagyon komolyan veszik. Amíg nem rendeződik a vérnyomás, nem hiszem, hogy vállalnák a felelősséget, hogy bejárós legyél.
2011. márc. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson, még csak a kérdést felvetni sem! Nagyon veszélyes a magas vérnyomás a terhesség alatt, főleg ha mással is társul, ahogy az előző válaszoló is írta, súlyos toxémia előjele lehet, ami rád és a babádra nézve is rendkívül veszélyes! Meg kell hogy tüzetesen vizsgáljanak, hogy mi okozza!
2011. márc. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az első babával más miatt voltam kórházba. Volt, hogy másfél napig az égvilágon semmi nem történt. Ennek sok értelme nem volt....:(
2011. márc. 23. 09:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyakran azt hiszik a kismamák, hogy semmi nem történik. Pedig ha más nem, hát biztosan pihennek , ami már önmagában is sokat jelent bizonyos állapotokban. Mert az orvos nem ismer, nem tudhatja és nem is hiheti el, hogy te (vagy bármely más kismama) otthon biztosan betartod ha feküdnöd kell.
2011. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az már szentigaz, hogy ha a 2 éves fiam mellett feküdnöm kéne, az nehezen menne :))
2011. márc. 23. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Mennyire magas?

Nekem naponta 6* nézték a nővérek a vérnyomást, 3 óránként,naponta volt nst, néha labor és uh.Diétás kosztot kaptam, és lényegében ennyi volt.Így voltam a végén 3 kínkeseves hetet a kórházban egészen a szülésig.Te mennyi idős terhes vagy?És mindig magas a vérnyomásod?

2011. márc. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

37. hét és dopegyt mellettés nélkül is 160/98 volt a legmagasabb, amíg le nem húzza a gyógyszer.

Én is erre gondoltam....otthon is tudja mérni a vérnyomásást az ember és a napi egyszeri nst-re is be tud menni. :(

Mondjuk, nekem nem ment fel nagyon magasra, 180/120 felettre. Lehet, hogy itt azonnali beavatkozás szükséges, nincs idő utazgatni. Na, meg a pihenés otthon neccesebbb. A kórházba meg unalmába is csak feküdni tud az ember sokat...tényleg, te mit csináltál? A 3 hét így nagyon kemény lehetett. Akkor jól megismerted a személyzetet!!

2011. márc. 23. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:
160, nagyon magas, kórházban a helyed sajnos. Ez nem kérdés, veszélyezteted a babád és a te egészséget is. Kicsit keress ár a neten, és meglátod mi minden lehet egy magas vérnyomásból terhesség alatt.
2011. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy jól megismertem a személyzetet, de szerencsémre a nővérek nagyon rendesek voltak.Lassan telt, nekem írtó honvágyam volt, szóval nekem nagyon rossz élmény.Lehet már itthon sem vagy.

És mindig 160 körüli amúgy, vagy csak néha?

Nekem is ezt a gyógyszert kellett szednem meg még egy másikat, így maradt 130 körül.De a babám teljesen egészégesen, majdnem négy kilóval született, szóval ne aggódj, minden rendben lesz.

2011. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!