Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon gáz szerintetek, ha...

Nagyon gáz szerintetek, ha valaki 17 évesen, ráadásul lányként nem tud főzni? Max ilyen kis zacskós leveseket?

Figyelt kérdés

Anyám állandóan azzal cseszeget, hogy mindjárt 18 éves vagyok, de semmit nem tudok főzni. Csak épp az a baj, hogy pont miatta nem tudok.

Pár hete is megkérdeztem tőle, hogy főzhetek-e én valamit, erre ordibálni kezdett velem, hogy nem, mert enni is szeretnénk belőle. Meg ő olyan, hogy ha én mondom neki, hogy akkor legalább hadd segitsek neki a főzésben, akkor mindenben, amit csinálok, csak a hibát keresi.

Ha megkérem, hogy én hadd verjem fel mondjuk a piskótához a tojásfehérjét, egyből, ahogy a habverőt a kezembe veszem, ordibálni kezd velem, hogy nem is jól fogom...Közbe még be se kapcsoltam.

Vagy volt, hogy megkértem, csináljon nekem puliszkát. Erre megint veszekedett velem, hogy miért őt ugráltatom, nekem is meg kéne tudnom ennyi idősen csinálni. Mondom akkor mondja el, hogy ő hogy szokta és megcsinálom magamnak. Erre megint azt mondta, hogy jajj nehogy elrontsam itt, inkább megcsinálja ő, én meg nézzem, hogy hogy kell. Oda is álltam mellé, erre mikor a sót csak úgy elkezdte beleszórni a puliszkába, megkérdeztem, hogy kb mennyit kell belerakni? Erre üvöltözni kezdett velem, hogy mit kérdezősködök itt, ezzel csak megzavarom, inkább menjek onnan, mert tőlem nem lehet koncentrálni. De basszus ő mondta, hogy nézzem, hogy csinálja, honnan tudjam, hogy hogy csináljam, ha nem tudom, miből mennyi kell bele? Én csak annyit láttam, hogy a dobozból önti bele, ennyiből még nem tudom megállapitani, hogy mennyi kell pontosan. Ő meg már olyan sokszor csinált, hogy nem is kell lemérnie, én viszont még soha nem csináltam és tudnom kéne, hogy csak úgy saccperkábé mennyit tegyek bele...

Szóval ha tudnék, főznék nagyon szivesen, csak anyám nem engedi, igy viszont soha nem tudok megtanulni főzni, vagy legalább is addig nem, amig el nem költözök innen. Ez nagyon ciki szerintetek? Én eléggé szégyenlem, mert barátnőm pl. 14 évesen már 3 fogásos ebédet főzött az egész családnak. Nekem meg anyám azt se engedi mindjárt 18 évesen, hogy egy tejbegrizt megfőzzek...

17/l


2015. okt. 20. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem gáz, én is csak később tanultam meg. Igazából akkor tanulja meg az ember ha rá van kényszerülve (külön költözik, összeköltözik a párjával, stb.) ráadásul egyáltalán nem nehéz dolog. A mai napig receptből főzök, de egy ételt sem rontottam még el, jó sok év alatt.
2015. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%

"Közbe még be se kapcsoltam."

Eddig olvastam. Géppel könnyű. Vegyél a kezedbe habverőt és tanuld meg kézzel.

2015. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1. Kszi a választ :)

2. És akkor mi van, ha könnyű?

2015. okt. 20. 17:53
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól függ, hogy valaki lány vagy fiú.

Majd belejössz.

2015. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
öööö hát szerintem anyud viselkedik elég ellentmondásosan. szerintem nem kell engedéylt kérned ezek után, ha főzni szeretnél, kísérletezgess csak magad, bátran :D aztán ha finom, akkor persze kínáld meg a többieket. ha elsőre nem sikerül, akkkor az nem ciki, amit soha nem csináltál, az miért is lenne tökéletes elsőre...
2015. okt. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

2# ha már ennyire a technika ellen van,akkor javaslom hogy kapcsold ki a gépedet.bár még inkább az áramot is köttesd ki, dédanyáink korában nem volt ilyen úri huncutság!


kérdező: anyukáddal beszéld meg,hogy mégis hogy gondolja,hogy nem enged főzni,nem tanít meg semmire, és akkor utána csesztet,hogy miért nem tudsz főzni??

én szabad kezet kaptam a konyhában, kb onnantól hogy felértem a tűzhelyt rendesen. igen, voltak elrontott ételeim, vagy ehetetlen sütijeim.

de így tanul az ember, kétszer ritkán követjük el ugyanazt a hibát. szerintem vedd rá,hogy főzhess ,vagy legalább segíthess neki. vagy amikor nincsenek otthon,készíts valamit. ha mindent elmosogatsz magad után, nem hiszem hogy szólna különösebben. vagy ha van mamád,akkor őt kérdezd meg, a nagymamák szívesen szokták tanítgatni a tudományukat az unokáknak!

sok sikert:)

egyébként nyilván nem gáz, és nem szégyen. én szerintem jól főzök. de nem olyan nagy szó ez. az interneten rengeteg videós recept is van. annyira szájbarágósak,hogy tényleeg nem lehet elrontani:)

2015. okt. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vagy kérd meg édesanyád,magyarázza el,mi mennyi, vagy ajánlom Horváth Ilona szakácskönyvét.
2015. okt. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, én 31 évesen költöztem külön, főzni is csak akkor kezdtem. Receptek alapján meg lehet csinálni bármit. Anyád meg idegbeteg, nem ártana neki ellátogatni egy pszichológushoz...
2015. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. okt. 20. 18:13
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"2# ha már ennyire a technika ellen van,akkor javaslom hogy kapcsold ki a gépedet.bár még inkább az áramot is köttesd ki, dédanyáink korában nem volt ilyen úri huncutság!"


Lehet, hogy géppel tökéletesen fog habot verni, igen!

De ha mondjuk lesz egy olyan barátja, vagy barátnője, akinél nem lesz ilyen kis úri huncutság, akkor mit csinál?

A kettő egyébként nem ugyanaz. Habot lehet verni gép nélkül. De gyakorizni nem nagyon lehet számítógép nélkül.

2015. okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!