Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy aki vesz egy autót, az egyből ingyenes taxi szolgáltatást is nyújt mindenkinek?

Figyelt kérdés

Több, mint 15 éve voltunk együtt, amikor meg tudtuk venni az első autónkat.

Ez is elég keservesen jött össze, és egy olcsó, öreg autóról van szó.

Nem élünk nagy lábon, de a műszakos munkához, vidékről a nagyvárosba, sajnos már elengedhetetlen volt.

Nem használjuk minden nap, mert a bérletet téríti a munkahely, a benzint nem.

Amióta megvan az autó, érdekesen viselkednek egyesek.

"Holnap hétvége, más a buszmenetrend, be tudsz vinni dolgozni?", és hasonlók. Ha teljesen útba esik, akkor semmibe nem kerül, de ha már kerülni kell, nem gondolják ezek az emberek, hogy az nekünk költség?

Azt hiszik, aki vesz egy használt kocsit, az biztos gazdag?

Sokszor egy kis kanyar erre, egy kis kanyar arra, és a sok kicsi sokra megy, hetek, hónapok, évek alatt ez nagyon sok költség nekünk.

Soha az életben nem kértem meg így konkrétan senkit, hogy vigyen haza, vagy csak addig mentem, ameddig neki alapból útba esett, onnan sétáltam, vagy teljesen egyértelmű volt, hogy beszállok a benzinköltségbe.

Lehet, hogy egy fuvar csak pár száz forint, vagy annyi se, de amikor összeadódik, az sok pénz.

De egy ilyenért senkinek nem jut eszébe fizetni, mert tényleg kis összeg, de miért fizessen azért a sofőr saját költségen, hogy más hazajusson?

Ha meg megemlíted, hogy figyelj, ez nekem pénzbe kerül, akkor húzzák a szájukat, hogy ez csak pár forint, ennyire fillérb...ó hogy lehet valaki, és még nekik áll feljebb.

LÉnyeges, hogy nem közeli barátokról van szó, mert úgy gondolom, hogy velük ez belefér és teljesen normális.

Hanem ismerősök, akik akkor épp ugyanabban a műszakban vannak.

Nem olyan régen volt, hogy hívott valaki, hogy kinézett egy dolgot jófogáson. Ez a valaki A városban lakik, én B városban, az áru pedig C városban volt.

Bementem a haverért a másik városba, onnan elmentünk egy megint más városba, megvette a cuccot, visszavittem az ő városába, majd hazajöttem az én városomba. Ezzel az illetővel jóban vagyok egyébként. És ő tankolt is. Csak az a baj, hogy az az összeg, bár nem volt kevés, de ezt az utat így sem fedezte. Azt fedezte, hogy ő elmegy az ő városából a cuccért, és vissza. Csakhogy nekem még be kellett jönnöm máshonnan, meg utána hazajutni, és így megint én fizettem rá, hogy segítettem.

A párom meg velem veszekedett, hogy ezt nem engedhetjük meg magunknak.

Nyáron az egyik haver lekéste a buszt, igaz nem hívott, csak utólag mondta, hogy gondolkodott rajta, hogy felhív, menjek érte. MOndtam, amúgy se tudtam volna érte menni, mert nincs a kocsiban benzin. Ez igaz is volt. De az a gáz, hogy láttam rajta, h nem tetszik neki.

Szóval ha segítek, kihasználnak, szórom a pénzt, pedig igencsak szükségünk lenne rá nekünk is.

Ha meg nem segítek, akkor én vagyok a szemét, mert "ott a kocsi a seggem alatt", ennyit igazán megtehetnék.


2015. okt. 22. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Villámgyorsan tanulj meg vagy egyszerűen nemet mondani, vagy hihető kifogásokkal (nem érek rá, nincs időm, nincs pénzem, páromnak kell a kocsi, nem otthonról jövök, nem egyenesen hazamegyek stb.) lerázni a kéregetőket. Most az elején lesz egy kis szájhúzás, aztán visszaáll minden a helyére, csak időközben megtanulják, hogy nem taxis vagy.
2015. okt. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Tök jogos amiket írsz, nehéz kérdés. De haza tudnál h.nap dobni? Október 23-a miatt kevesebb busz jár.:D
2015. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Na ez nálam kiverné a biztosítékot az tuti, de mondjuk én oda is szólnék, hogy ez nem ingyen taxi, nem pedig szemlesütve tűrném, hogy mindenki kihasznál. Szóval inkább vagyok a hátam mögött kibeszélt szemét, mint egy tökfej akin röhög az egész város.
2015. okt. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

találtam már ki kifogást, nyilván nem akarom, hogy kihasználjanak.

csak én korrekt embernek tartom magam, és valahogy ezt várnám el másoktól is.

ezek az emberek egyáltalán bele sem gondolnak ebbe, vagy egyszerűen csak letojják?

na igen, holnap október 23.

mondanom sem kell, volt már jelentkező. és pontosan a busz miatt.

2015. okt. 22. 17:44
 5/13 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva, szerintem ez nagyban függ attól hol és kik között laksz/dolgozol.


Én pl. még sosem találkoztam ezzel a jelenséggel, pedig van autónk.

2015. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
A párom senkit nem fuvaroz. Ha megkérik egyszer, ő nemet mond, azt mondja menjél taxival. Ha megkérik megint, nyafogva, akkor is nemet mond, így többet nem kéri meg senki. Még engem se fuvarozgat így hogy kitalálok ezt-azt, teát már én sem kérem meg. Van hogyha kell autó, előbb hívok taxit, minthogy neki szóljak. Már eszembe sem jut, hogy lenne egy olyan opció, hogy ő is el tudna vinni.
2015. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Hatos igazi kapcsolatban él, respekt :D
2015. okt. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

azért ez elég durva, hogy az ember a saját házastársának se segítsen.

gondolom akkor ti elég pénzesek vagytok, a taxit a legtöbb ember nem tudja megfizetni.

mi kb csak akkor taxiztunk, amikor egy esküvőről éjfél után jöttünk el, és pezsgőztünk.

2015. okt. 22. 18:00
 9/13 anonim ***** válasza:

Eleve meg kell mondani,hogy persze elviszlek csak 500 fttal vagy 1000 fttal szállj bele a ktg-be. Ha nem tetszik fizess 3000 ezret taxira vagy ott a busz.


Nekem sok haverom ebből keress plussz pénzt :D Mivel haza kell jutnia így is úgy is,de mondja,hogy 1000 ftért haza viszi. Olcsóbb mintha taxi. Így kifizetik neki van mikor 2-3 kollégáját viszi 3 ezer ft pluszt megkeresve,hiszen mint írtam haza jutnod így is úgy is kell.


Sok ismerősömmel meg úgy van kollégák közt,hogy egyik héten x fuvaroz,másikon y, harmadikon z így mindenkinek kb azonosak a költség.


De ha semmilyen szinten nem akarod ezt,akkor mond meg nekik. Lehet,hogy kicsit mérgelődni fognak,meg elhordanak de 1-2 ilyen eset után már nem fognak rád szállni,de ha pl te is fuvarra szorulnál akkor ne várd el,hogy ők is elvigyenek, még ha fizetsz akkor sem.


Igazából azt használják ki aki hagyja.


Engem is használtak ki de pár alkalomból rá jöttem,nekem ez nem kedvező máris tereltem,kifogásoltam és minden oké.Nem autó szempontból, másból de a lényeg,hogy a szívességnek és a pofátlanságnak is van határa. Pl ha vki lekési a buszt vagy 1x-2x megkér téged oké. De aki mondjuk havi 5-6 alkalommal vagy többször az már kihasználás szagú.

2015. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Forduljanak fel. Nem kötelességed nekik segíteni. Ne érezzék úgy hogy téged ki lehet használni. Küld el őket a francba.
2015. okt. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!