Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan magyarázzam el valakine...

Hogyan magyarázzam el valakinek azt, hogy mi a például négynegyedes ütem a zenében, ha nincs zenei hallása?

Figyelt kérdés
Arról beszéltünk, hogy ha egy tánclépést megtanul, azt "ráhúzhatja" akármilyen zenére, mert legfeljebb a sebességen kell változtatnia, a legtöbb zeneszám ugyanis az egyszerű négynegyedes ütemre épül. (Lehet, hogy nem mindent úgy kell mondani magyarul, ahogyan én leírtam, de remélem, érthető, hogy mire gondoltam :) )
2015. okt. 22. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A 4/4-ed az olyan mintha egy Z betűt rajzolnál a levegőbe, mint Zorro.


Bal felül indítod, "egy, két hár" - így mikor az aljához értél, ott vissza húzod a kezed a tetejéhez és az a "négy".


Aztán lehet így rajzolni a levegőbe folyton a zorró betűt,

egy, két hár, négy

egy két hár négy



A 3/4-ed meg olyan mintha egy háromszöget rajzolnál. A tetejétől indítod,

egy, két hár,

egy két hár.


Mindig a "hár"-nál érsz vissza a kezdő pozícióba.

2015. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Magyarázgattam mindenképpen, de egyszerűen nem hiszi el, nem hallja ki belőle, hogy ugyanakkora a szünet. Lekopogtam neki a daloknál az ütemet, de neki úgy tűnt, hogy nem jó, nem talál, meg hogy egyáltalán nincs is semmi rendszer egy dalban. Összezavarja, hogy a dob nem mindig négyet üt, hanem pl egy ütés helyett két gyors ütést, s akkor az miért nem ötötödös ütem :D Próbáltam azt is, hogy az időt lemérni, és bebizonyítani, hogy a négy ütem pontosan négy egyenlő részre osztja a négynegyedest, de ott megint az volt a probléma, hogy a legtöbb dalban a harmadik ütemnél két dobütés van, hogy cifrázza, ne legyen monoton, s akkor ott megint nem egyforma az idő.
2015. okt. 22. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:
A választ én se tudom, csak azért írok, hogy lássam, ha jön válasz, mert akármennyit is foglalkozok zenével, tanulok kifejezéseket és hallgatok a műfajomon belül rengeteg albumot, a büdös életben nem sikerült még rájönnöm, hogy mik ezek a törtszámok meg az ütemek. :D Alapból, mennyi ideig tart egy ütem? Hány tizedmásodperc, másodperc, vagy akármi? Mert úgy még érteném is, időt viszonylag jól tudok megsaccolni óra nélkül is.
2015. okt. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"egyszerűen nem hiszi el, nem hallja ki belőle, hogy ugyanakkora a szünet"


Oké, ez esetben csak hagyd a francba! :D

2015. okt. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Oké, szóval olvastam róla, néztem róla videót, de még mindig elképzelésem sincsen arról, hogy ezek a kifejezések mit jelentenek, és ide se érkezett végül válasz. :(
2015. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!