Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi negatív,...

Miért van ennyi negatív, önbizalom lehúzó ember?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok mind, hogy úgy se fog sikerülni, semmire se vagy jó, túl jó hozzád az a lány nem illesz vele össze stb. Nos én ezeket mind megkaptam régebben és szeretném tudni az okát, miért kell lelkileg lehúzni a másikat.


Volt időszak mikor megmutattam az ismerőseimnek, hogy milyen lányok jönnek be és megkaptam azt, hogy túl szar vagyok hozzá meg túl szépek hozzám. Ezt több idiótától megkaptam. Én úgy látom, hogy mindenkinek más a szép mások jönnek be és ugyanolyan emberi lény, mint én vagy

ti.


Annak idején elég fiatal voltam nem voltak saját gondolataim sokaktól kértem tanácsokat és elég rosszat tett az önbizalmamnak, mert én csak annyit szeretnék, hogy boldog legyek valaki mellett, minthogy egy megalkuvó szar kapcsolatban legyek és utálom ezt az álszent dumát is, hogy ne nézd annyira a külsőt, ha nem kívánom akkor mégis mit csináljak vele, hogy tudnék a szemébe nézni, hogy működne a szex. Meg is szakítottam az összessel a kapcsolatot, mert alapból gyűlölöm ezt a fasiszta nézetet, hogy valaki jobb a másiknál, mert ő az életerős a másik meg selejt. Egyre több embernél látom ezt a megkeseredett fasiszta nézetet.


A saját anyukámtól is kaptam olyanokat, hogy semmire se vagyok jó meg semmire se viszem az életben, mert nagyon nehezen tanultam és nagyon stresszes voltam, ha rossz jegyet kaptam. Ilyet egy gyereknek nem szabad mondani, ha valami gond van akkor nem leordítani a gyerek fejét és elmondani minden szarnak hanem valami megoldást keresni és nem homokba dugni a fejét.


Szerencsére már sok mindenben felnyílt a szemem és tudom, mindenben a pozitívat kell keresni, évek alatt sokat változtam és tágítottam a nézetemet, de mégis nagyon felidegesítenek az ilyen negatív barmok, akik lehet, hogy úgy gondolják hogy segítenek ezzel, de nem veszik észre, hogy ezzel sokkal többet ártanak, mint használnak és inkább maradnának csendbe, mert a csend is sokkalta többet ér, mint a pofájuk. Legjobban azt bírom mikor a tapasztalatukkal jönnek, hogy én ezt megtapasztaltam, mikor 1 egy jó pár tapasztalattól még nem lesz olyan okos és nem tudja mi zajlik a világban, 2 nem biztos, hogy én is azt a szart fogom megtapasztalni, amit ő megtapasztalt.


Tisztába vagyok azzal, hogy nem kell rájuk hallgatni és a saját döntésünk, cselekedetünk a legfontosabb, de mégis zavar mikor ilyen emberrel futok össze, mert nagyon rossz érzés ezeket hallgatni.


2015. okt. 22. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Irígység. A szomszéd kertje mindig zöldebb és ha zöldebb, akkor reménykedünk benne hogy rosszabb lesz neki valami másban, ha már zöldebb a kertje.
2015. okt. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én sose mondtam senkinek olyat, hogy jaj nem fog sikerülni, mert béna hanem biztattam, hogyha nagyon szeretné és tesz bele energiát fog sikerülni és ez így működik. Az irigység az egyik leggyerekesebb tulajdonság, inkább ők is tennének valamit minthogy sajnáltassák magukat és szidják a világot.
2015. okt. 22. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki így beszólogat, nem direkt csinálja, csak az van hogy nem szorult belé empátia. Nem tudja beleképzelni magát a másik helyzetébe. Jópofának gondolja a saját szövegét, poénkodik rajtad, félvállról beszél hülyeségeket amiket aztán hamar el is felejt. Te pedig egy hétig kattogsz rajta depressziósan, mert azt mondta hogy ... Neki meg gőze sincs róla, hogy megtiporta a lelked.
2015. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az emberek már csak ilyenek:


https://www.youtube.com/watch?v=Pl3z4fDz8DQ

2015. okt. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy tényleg ez maradt nekik humor helyett, vagy frankón a saját, önmagukkal kapcsolatos aggodalmaikat vetítik mindenkire tudattalanul, ezzel is átlagosnak érezve személyes nyomorukat.
2015. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itthon a negatív pesszimista felfogás a következő dolgokra vezethető vissza: életszínvonal, média, mentalitás

Nyugaton abszolút nincs jelen az a fajta életszínvonalbeli különbség, ami nálunk van (hogy egy hajléktalan család mellett egy parkoló 30 milliós Audit látsz).

A média azért felelős, mert a nap 24 órájában sulykolja az emberek fejébe a tökéletes férfi/nő ideált (magas, vékony, sármos, jóképű illetve hosszú lábú, mély dekoltázsú modellalkatú nő), ami tudat alatt társadalmi feszültséghez vezet és ebből ered a mérhetetlen önbizalomhiány, negatív felfogás (emiatt méregetik/kóstolgatják egymást az emberek pl. egy munkahelyen)

Az emberek mentalitását pedig azt hiszem nem kell megmagyarázni. Nálunk azért nem érvényesül a közösség ereje, mert tipikus jelenség, ha valaki egy nagyobb sikert ér el egy közösségen belül, akkor utána, sz@rik mindenkinek a fejére és eltapossa a többit (ezt megfigyeltem már a középiskolától kezdve az egyetemen át egészen a munkahellyel bezárólag). A munkahelyi protekcióról meg inkább nem mondok semmit. Nincs még egy olyan ország Európában, ahol ilyen szinten érvényesülne az uram-bátyám kapcsolatrendszer.

2015. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!