Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néha túlságosan elmerülök a...

Néha túlságosan elmerülök a saját gondolataimban, és elfeledkezem a külvilágról, hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordul, hogy elfelejtek köszönni ismerősöknek, vagy ha hozzám szólnak ,akkor sem mindig kapcsolok. Egyetemi gyakorlaton is van olyan, hogy felszólít a tanár, és fogalmam sincs, mi volt a kérdés, vagy mit kéne mondanom, vagy elfelejtem átadni a helyem a buszon az idős néninek stb. Ez nem bunkóság részemről, csak egész egyszerűen, úgy el tudok merülni a gondolataimban, hogy a külvilág teljesen megszűnik, és észre se veszem, mi történik körülöttem. Sokan viszont azt hiszik, h bunkó vagyok, vagy lenézem őket, és azért nem veszek róluk tudomást.

2015. okt. 23. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálj egy kicsit jobban figyelni a környezetedre. Pl ülsz a buszon, akkor próbálj nem gondolkodni, hanem nézd az embereket, a környezeted, és így lehet hogy nem merülsz el annyira a gondolataidban.
2015. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valamilyen szintig lehet fejleszteni a koncentráló képességet, hogy legalább az előadáson tudj figyelni.

Én is ilyen vagyok, nagyon gyorsan elkalandozok, ha nem érdekel valami. Viszont ha érdekel, akkor oda tudok figyelni kikerekedett szemekkel. Valahol ez fejben dől el, határozd el már az óra elején, hogy oda fogsz figyelni, mert érdekel, mert a tanár neked beszél, amit mond az a hasznodra válik stb. Én már régóta nem járok iskolába, viszont járok egy ideje zeneórára, és megint előjöttek ezek a problémák, hogy ha a tanárom nagyon belemerül az elméletbe, elkezdek egyszer csak elszállni valami távoli bolygóra. Aztán tök kellemetlen ,hogy a következő órán nem tudunk tovább lépni, mert el kell mondania ugyanazt. Mivel én ezt felismertem magamban, már felismerem idejében azt a pillanatot, amikor nem figyelek. Ilyenkor lekeverek magamnak egy képzeletbeli pofont, vagy nyakon öntöm magam hideg vízzel, veszek egy mély levegőt és azt mondom magamnak, hogy figyelek! Ilyenkor rögtön vissza pottyanok a földre és lám, újra ott ül előtte ma tanárom.

A többi része a dolognak, hogy nem köszönsz, nem adod át a helyed ez mások részéről is hozzáállás kérdése, hogy hogyan tolerálják. Épp a zenetanárom ilyen, hogy képes elmenni mellettem úgy az utcán, hogy észre sem vesz, pedig jóban vagyunk és sokat beszélgetünk. Csak én erre nem sértődök meg, mert ismerem. Aki a nem köszönésed miatt megsértődik, az csak felszínesen ismer és nem kell vele törődni.

2015. okt. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. Voltam. Nem értek egyet az előttem szólóval, mert a buszozás a legalkalmasabb arra, hogy az ember elmerülhessen a gondolataiban, mert akkor nem kell másra figyelni. Egyáltalán nem kötelessége az embernek lemondani önmagáról egy olyan szituban, ahol amúgy sem tud mást csinálni, mint gondolkodni. Ilyen a tömegközlekedés és a váróterem.

Az énektanárom mondta, hogy ő azért jár inkább busszal autó helyett, mert addig ráér agyalni, kicsit elmerülni. Néha akkor születnek a legjobb ötletei.

Esetleg annyit lehet javítani a helyzeten, hogy a gondolatok elmerülése előtt körbe néznék, hogy mennyire zsúfolt a busz és van -e nénike a közelemben. Valahogy meg kell találni azokat a helyzeteket, amikor ráérsz kikapcsolni.

2015. okt. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha téged nem olyan nagyon zavar, akkor nem biztos, hogy kell változtatni rajta. Képes bárki megérteni, hogy nem személye ellen való dolog az, ha nem rá figyeltél, és el kell ismételnie, amit mondott, vagy meg kell érintenie, ha a figyelmedre pályázik. Más kérdés, hogy van, aki nem hajlandó, és rajtuk tényleg nem tudsz változtatni...
2015. okt. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Miért szeretnél ezen változtatni, nagyon jó ha ember gondolkodó csak ne menny nagyon mélyre amikor "kötelességed" van.

Aki bunkónak hisz vagy bármely nem valósnak, beszélj vele.

Problem solved.

2015. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!