Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Saját magukat csapják be az emberek.

Figyelt kérdés
Van egy olyan ismerősöm, akivel sokat szoktam vitatkozni, leginkább hétköznapi dolgokról. Van egy eléggé érdekes pontja a vitának, amikor kiderül az egyértelmű igazság, viszont az illető nem akarja elhinni a nyílvánvalót. Tehát körülbelül előáll egy olyan baromsággal amitől leszakad az ég, mégis elhiteti saját magával és nevet rajta, még akkor is ha komolyabb a téma. Ez konkrétan milyen jelenség? Miért akarja valaki saját magával elhitetni a saját butaságait? Miért jó ez neki? Esetleg lehet tenni valamit az érdekében?
2015. okt. 10. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Csak nem liberális az illető?
2015. okt. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az a hülye,aki mondja..."

Forrest Gump

2015. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

nem csapja be magát tudja, hogy nyilvánvaló, csak akkor is kiáll a saját véleménye mellett.

ez abból jön, hogy az emberek általában lenézik azt, aki beismeri a hibáját(nem logikus, de ez megy az életben!), így inkább jobb kitartani a saját hülyesége mellett.

2015. okt. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
ilyenkor amit tenni lehet, valahogy a büszkeségét meghagyni neki, és legalább megértést is tanúsítani, az ellenvéleményezés mellett.
2015. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

hamár úgy sem nagyon írnak, levezetem, mit jelent ez kommunikációban

Ha ő A-t mond te meg B-t

és csak annyit mondassz: Hé, az nem A, hanem B ezért meg ezért, akkor hülyének érzi magát és már csak azért is köti az ebet a karóhoz.


Viszont, ha azt mondod, értem én, hogy te A-nak látod, végülis, talán még A is lehetne, de szerintem B ez inkább.

akkor nagyobb a valószínűsége, hogy rávágja, hogy jó' van, akkor B.


(marketing kommunikációs tréningen tanítgatnak dolgokat)

2015. okt. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert az emberek túl nagy feneket kerítenek a "büszkeségnek" és hogy mindig nekik legyen igazuk, mindig ők "győzzenek", még az ilyen értelmetlen helyzetekben is mint a viták.


A saját büszkeségünk csapdájába esünk, és ezért a legnagyobb baromság mellett is kiállunk, mert ha nem nekünk van igazunk, akkor legyőzve megalázva érezzük magunkat.


Na meg persze, a "legyőző" fél is rátesz erre egy lapáttal, mert úgy állítja be hogy "ő győzött", az emberek szeretik hangoztatni hogy "na látod nekem van igazam, te meg hülye vagy". Sőt, sokan kifejezetten lekezelően adják tudtunkra hogy nekik van igazuk.


Na meg sok témában relatív dolog az "igazság", leállnak vitatkozni, egyik A-t mond, másik B-t, de mindkettőben van igazság is és hülyeség is. És sokan szeretik a saját "igazukat" mindenáron ráerőltetni a másikra.

2015. okt. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De hogy mit kell átgondolni:


"nyertesként": Miért is akarok valakit vagy a véleményét megváltoztatni, miért lesz nekem az jobb?

"vesztesként": Mi van akkor ha neki van igaza és belátom? Rosszabb lesz nekem ettől? Nem.


Kicsit olyan leszarom hozzáállással kell ezt kezelni, nem kell őrült térítőként sem viselkednünk, de tragédiaként sem kell felfogni hogy tévedtünk.

2015. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinte az összes ember ilyen. Miért? Mert akivel vitatkozik, az általában ki is röhögi, ha téved, és ezt bevallja.


Két alkalomra emlékszem, amikor valaki bocsánatot kért, és beismerte, hogy tévedett, és azt a két embert nagyra tartom.

2015. okt. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!