Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok féltékeny a...

Miért vagyok féltékeny a saját hobbijaimra, ismerőseimre?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem oroszul tanulni, mert amúgy is tetszett már régóta, meg attól csak még jobban szerettem, hogy eddig nem volt annyira népszerű, mivel az iskolában is csak angolul meg németül lehet tanulni. És az ismerőseim nagy része egyáltalán nem is tanul iskolán kivül semmilyen nyelvet. Szóval igy jó volt, hogy megkérdezték, milyen nyelven tanulok és azt válaszoltam, hogy németet meg oroszt. És akkor mindig csodálkoztak az emberek, hogy ki tanul még oroszt Magyarországon a 21. században? Erre pár napja mondta egy osztálytársam, aki amúgy egy nagyon idióta csaj, hogy ő is oroszul akar tanulni. És emiatt tiszta féltékeny lettem. Eddig az osztályból én tanultam egyedül oroszul és rajtam lepődtek meg, mikor mondtam.

Aztán van egy haverom, akit neten ismertem meg és minden nap beszélünk egymással és felvetődött az a téma, hogy ő szokott-e rólam beszélni az ismerőseinek, ő meg mondta, hogy igen és én szoktam róla beszélni? Én erre mondtam, hogy nem, mert ha elmondanám pl. a barátnőimnek, miket szokott mondani, jófejnek tartanák és ők is meg akarnák ismerni. Azt pedig nem akarom, mert eddig csak az "enyém" volt úgymond...

Tudom, hogy ezek alapján nem lehetek valami szimpatikus...Szerintetek mi miatt érzem ezt?


2015. okt. 23. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen voltam énis régen. Azt gondolom,hogy magadnak akarsz bizonyítani. Így akarsz valamit kompenzálni,amibe te vagy a legjobb. De el kell keserítselek,egyre divatosabb az orosz nyelv,sokan tanulják mostanában.
2015. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem ez segített valamennyire:

https://www.youtube.com/watch?v=ZqtpEKBd8Ug

tudom, hogy hosszú.

talán azért, mert annyira akarunk lenni valakik.

what happens when two nobodies meet?

nothing

:)

2015. okt. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Lehet benne valami..

Egyébként az én környezetemben nem annyira divatos, a legtöbb ismerősöm szerint nem valami szép nyelv :)

2015. okt. 23. 22:37
 4/5 A kérdező kommentje:
2. köszönöm a választ :)
2015. okt. 23. 22:38
 5/5 A kérdező kommentje:
bocsi, de nem tudok angolul..:D
2015. okt. 23. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!