Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem bunkóság úgy...

Csak szerintem bunkóság úgy megdicsérni valaki új frizuráját, hogy közben feljogosítva érezzük magunkat az előző leszólására?

Figyelt kérdés
2015. okt. 25. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
kicsit,de ki nem csinálja?
2015. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, valóban nem szép dolog.
2015. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első: én, én pl. nem csinálom.
2015. okt. 25. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:

"feljogosítva érezzük magunkat az előző leszólására"

Miért, talán nincs jogunk hozzá hogy megjegyezzük? Amúgy attól is függ milyen stílusban szólja le.


Sőt, sok esetben utólag jön rá az ember hogy az újhoz képest a régi szar volt...

2015. okt. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet úgy is dicsérni, hogy csak megdícséred:

- Jó az új frizurád, csinos vagy.

Kész, ennyi, ezen senki nem sértődik meg, ennek örülni szoktak.


Lehet azt is mondani, hogy:

- jó volt a régi frizurád is, de a mostani mégjobb. Jól áll nagyon. Erre se fog senki megsértődni.


Ha bunkó akarsz lenni, mondhatod: - A régi hajad nagyon béna volt, ideje volt már hogy elmenj fodrászhoz.

2015. okt. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van hozzá jogos, hogy megjegyzed, de akkor még nem addig az 5 évig szóltál, amíg az a hajam volt, hogy figyu, nem áll jól, szerintem legyen másmilyen, stb. Ez az utólag szólók, de addig véletlenül sem javasoltam volna neki dolog mire jó?
2015. okt. 25. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!