Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mikortól érezte azt, hogy...

Ki mikortól érezte azt, hogy felnőtt?

Figyelt kérdés

Mert én még mindig nem érzem. 23 éves vagyok, de sose éreztem azt, hogy férfi lennék. Sose értettem, amikor a tévében 18 éves korig "fiatalember"-t mondanak, aztán 18 fölött "férfi"-t. "Az elkövető egy 22 éves férfi"... mintha 18 felett történne valami varázslat, ami mindent megváltoztatna. Számomra semmi nem változott. Ugyanúgy a szüleimmel élek, ugyanúgy függök tőlük. Rosszul választottam szakot, csak azért fogom befejezni, hogy a szüleim megnyugodjanak, de egyébként úgy érzem, újra kell kezdenem mindent, hogy valami értelmesebbet tanuljak...


Soha nem estem át semmilyen próbatételen, ami úgy érzem, felnőtté tenne. Nagyon sokáig kezeltek gyerekként a kinézetem miatt. Most is inkább gyereknek (kamasznak) érzem magam még, mint felnőttnek. Tudom, hogy ez szánalmas, én is annak tartom. Azonban úgy érzem, nem csak az én hibám ez a helyzet, hanem a társadalomé is. Úgy élünk itt, a nyugati világban, hogy teljesen magunkra vagyunk hagyatva. Senki nem lát minket el használati utasítással, nincsenek hagyományok, amik a fiúból férfit csinálnának, mindenki úgy kell, hogy boldoguljon, ahogy tud. Úgy érzem, de persze lehet, hogy ez csak a személyes élményem, hogy túl tágak a keretek, és szétfolyik a személyiségem. A szüleim pl. sikeres vállalkozók, így nem gond nekik, hogy még évekig támogassanak. Viszont így nem vagyok rákényszerülve arra, hogy kemény döntéseket hozzak, márpedig azt már most megtanultam, hogy a fejlődés a kényszerből ered. Mindig az jut el a legmesszebb, aki valami hiányosságot kompenzálva a végsőkig tökéletesít magában valamit.


2015. okt. 26. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:

19

De sajnos nem vagyok olyan "felnőtt" amilyennek látni szeretném magam.

2015. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Párszor voltmár :D

De később mindig rájöttem, hogy mikor előzőnek hittem, hogy felnőtt vagyok, akkor még túl hülye voltam ahoz, hogy az legyek :D

2015. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
remélem tudtad értelmezni amit leírtam
2015. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
35 évesen már felnőttem!
2015. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hm, azért örülnék, ha nem csak egysoros válaszokat kapnék.
2015. okt. 26. 19:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Felnőttség egy gondolkodásmódi állapot.

Én nem éreztem, 17 éves korom közepe óta vagyok "felnőtt".

2015. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az "abszolút" felnőttséget gondolkodással és olyan próbák sikeres megoldásával lehet elérni, melyek felelősségvállalással járnak. Nálam kb 17 éves korom óta megy, nem mondom hogy felnőtt vagyok, de megéltem már ezt- azt.

Szóval gomdolkodás, önálló életre kényszerülés na meg idő dolga.

2015. okt. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én még nem érzem magam felnőttnek 31 évesen sem, és sejtem is hogy miért. Mert nincs meg az önállóság. Sokáig a szüleimmel éltem, ők tartottak el. Mostmár a párommal élek, de ő tart el, nem én magamat, hiába hogy én intézem az ügyeket, házimunkát, minden hasonlót, ettől még én vagyok az eltartott, mint egy gyerek. Szóval talán akkor leszek felnőtt ha már lesz munkám, saját pénzből élek, nem másokén. De nem tudom ilyen lesz-e valaha. Nekem elég fura az életem. Valaki azt is mondta hogy akkor lesz valaki felnőtt ha gyereke lesz már és az nagy felelősséggel jár, muszáj felnőni hozzá. Hát nem tudom... de egyszer csak felnő mindenki, változó hogy ki mikor. Nem korral jön ez.
2015. okt. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán miért olyan fontos,hogy felnőttnek érezd magad? Egyébként én nem ahhoz kötném a "felnőttséget",hogy mikor fizeted be a számlát önerőből,bár tény,hogy a felelősségvállalás szerves részét képezi..de ez megnyilvánulhat egyes dolgokhoz való hozzáállásban,döntésben,gondolkodás-/szemléletmódban. Tulajdonképpen már az is az odavezető út,hogy felmerült benned ez a kérdés,hogy jól haladnak-e a dolgok. Mindenesetre a megoldást magadban keresd,ne a körülményekben. :)
2015. okt. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17-18 éves koromtól, amikor már nagyrészt önállóan intéztem az ügyeimet.
2015. okt. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!