Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti bánjátok azt, hogy nem...

Ti bánjátok azt, hogy nem angol az anyanyelvetek?

Figyelt kérdés
Én bánom, de nemcsak azért, mert manapság angolt tanulni, érteni illik valamennyire, hanem mert akkor az anyanyelvemen lenne egy csomó dolog írva, és ez rendkívül jó lehet. Szerintem még az sem ugyan olyan, hogyha valaki anyanyelvi szinten megtanul angolul. Akkor sem fog olyan akcentussal beszélni, mint az angol anyanyelvű. Valami akkor is hiányozni fog az egészből.

2015. okt. 30. 20:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
74%

Melyik akcentusra is gondoltál? Dél Londoni, Észak Londoni? Amerikai? Kanadai? Skót?...


Simán meg lehet tanulni annyira, hogy kiválóan beszélj az általad preferált akcentussal.


Minden attó lfügg, mennyit szánsz rá, mennyit fektetsz be.


Bőséges tapasztalatból látom, hogy így van.


Én azt sajnálom kicist, hogy nem Amerikában élek most ,mert amivel foglalkoznék, több lehetőség jut ott.

2015. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
68%
Nem bánom, tudok angolul, nekem ez elég.
2015. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
32%
Csak éretlen infantilis személyek mondhatják, hogy bánják, hogy magyar az anyanyelvük. A jó dolgodtól nem tudod, mit beszélsz.
2015. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg volt idő, amikor bántam, de ma már egyáltalán nem, azt már annál inkább bánnám, ha nem magyar anyanyelvűekkel lennék körülvéve.

Egy kicsit át tudom érezni a #3-as válaszoló második mondatát, habár kicsit más értelemben..Ha valamit igazán szeretek a magyar nyelvben, az az, hogy választékosabban tudod magad kifejezni, mint az angollal például. Olvastam már bele angol nyelvű könyvbe, hiába az az eredeti nyelv, valamiért nem érzem úgy, hogy a filmekhez hasonlóan jobb lenne az eredeti.

De ha könnyebben összehasonlítható dolgot szeretnél, nézz meg egy olyan dalszövegfordítást a youtubeon, amelyik nem tükörfordítással készült.

Ugye, hogy egy teljesen egyszerű angol mondatot le lehet fordítani magyarra sokkal szebben úgy, hogy a két mondat még mindig ugyanazt jelenti, de ég és föld a két megfogalmazás? :)

2015. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
23%
Mivel Magyar egy felsőbrendü faj, úgy kicsivel kevesebb lenne IQ-m és én minden tizednek örülök. :)))
2015. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
21%

Jól van gyökerek,pontozzatok le,mert nincs ám igazam!?

Lehet menni majmolni a rém egyszerű, de felettébb nagyon népszerű angol nyelvet.

Magyar akcentusom van,ha más nyelven beszélek.

És?

Kit érdekel.

Büszke vagyok rá,mindenki más bekaphatja.

2015. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Általában a legtöbb embernek a saját nyelve, saját dolgai a legjobbak, szóval ha most egy franciát kérdezel annak a francia a legszebb, szóval így kijelenteni " világ legszebb nyelve " erős kicsit.
2015. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, se pozitivat se negativat nem nyomtam, nem szokásom pontozni, mielőtt azt gondolnád én pontoztalak le. :D
2015. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
45%

Számomra igen,de nyilván elfogult vagyok.

Sőt,sok olyan nem magyar ember szerint is,aki megtanult magyarul.

Persze,ezt kategórikusan nem lehet kijelenteni, de maradjunk annyiban,ott van az élmezőnyben, és ez már nem szubjektív szerintem.

2015. okt. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Ad a történelmünk elég okot a pesszimizmusra,sikerült minden háborúban a rossz oldalra állnunk,aztán mást hibáztatni...de a faék egyszerű angol nyelvet a magyarhoz hasonlítani,nekem kicsit sok.
2015. okt. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!