Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti bánjátok azt, hogy nem...

Ti bánjátok azt, hogy nem angol az anyanyelvetek?

Figyelt kérdés
Én bánom, de nemcsak azért, mert manapság angolt tanulni, érteni illik valamennyire, hanem mert akkor az anyanyelvemen lenne egy csomó dolog írva, és ez rendkívül jó lehet. Szerintem még az sem ugyan olyan, hogyha valaki anyanyelvi szinten megtanul angolul. Akkor sem fog olyan akcentussal beszélni, mint az angol anyanyelvű. Valami akkor is hiányozni fog az egészből.

2015. okt. 30. 20:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
74%
Én azt bánom, hogy nincs sokkal jobban oktatva az angol nyelv, úgy hogy mindenki tudjon napi szinten társalogni. Persze szép és jó dolog a magyar nyelv, de rengeteg olyan dolog van, amit sokkal hamarabb megtalál az ember angolul.
2015. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
77%

huuhhh ma pont ezen gondolkoztam, hogy akinek az angol az anyanyelve annak mennyivel könnyebb az élete

nem kell nyelvtanulással bajlodnia

2015. okt. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%

Igen, sokkal egyszerűbb lenne úgy, bár előbb utóbb magamtól is megfogok tanulni egy elfogadható szinten beszélni.

Nem vagyok amúgy antimagyar, nem nézem le magyarként a magyarokat vagy bármi ilyesmi.

2015. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Én nem bánom. Négy nyelven beszélek, ebből 2-t a gimiben tanultam. Angol nyelvterületen spanyolul és franciául tanulnak, de annyira azért nem erőltetik, nem olyan létszükséglet náluk, márpedig én imádom a nyelveket, és a gimiben ingyen lehetett tanulni. Azon kívül az angolok (értsd: angolszászok) leginkább a saját nyelvükön írt dolgokat ismerik. Nem tudom, miért mondod, hogy akkor minden az anyanyelveden lenne. Az angolok ritkán ismerik a külföldi irodalmat, filmeket stb., mi viszont ismerjük az övéket is meg a hazaikat is. Az kapásból több. Anyanyelvi szinten megtanulni - ezt a kifejezést a nyelvészek pl. elutasítják, én meg nem értem, miért kéne tökéletes akcentussal megtanulni angolul. Egyébként ha gyerekként tanulod, meg tudsz tanulni akcentus nélkül. De ha van akcentusod, de amúgy folyékonyan, jól beszélsz, választékosan stb., akkor az miért baj? Sosem értettem, mért jó az embereknek, hogy ha nincs akcentusuk.
2015. okt. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
8%
És azzal sem értek egyet, hogy az angol faék lenne, meg nem lenne szép. én épp azt bírom, hogy mennyiféleképpen alakítható. Beszélek németül, spanyolul, magyarul, angolul, olaszul, és az összes általa megtanult idegen nyelv közül az angolt tartom a legszebbnek és legkreatívabbnak.
2015. okt. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
71%
Folyékonyan beszélek angolul. Mivel egy ideje angolul töltöm az életem egy részét furcsállom hogy még mindig nem angolul gondolkozok, és ez nem is fog változni. Régen általánosban jött egy srác hozzánk aki angolul beszélt mint az anyanyelve. Ott nagyon megtetszett mert ő megértett minden videojátékot vagy filmet. Akkor elhatároztam általános iskolásan hogy én is megtanulom. 2 év alatt elég jól sikerült és azóta (pedig az nem ma volt) folyamatosan fejlesztem magam, és életem egy részét angolul élem. Mégis ahogy te is írtad ez a gondolkozásmód más. Részben bánom hogy nem az anyanyelvem, de közben nem is. Így két nyelvet tudok, és legalább ha angolul nézek valamit akkor a környezetem egy (és szerencsére problémásabb) részének fogalma sincs miről szól az adott dolog.
2015. okt. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
63%

Beszelek angolul szoval ilyen hianyerzetem nincs hogy ne tudjak angolul, meg ha angol lenne az anyanyelvem nem igazan tudnam megitelni, ertekelni, ugy mint kivulallo szemmel. Azt sajnalom hogy nem Amerikaban vagy Ausztaliaban elek!


"Csak éretlen infantilis személyek

mondhatják, hogy bánják, hogy magyar

az anyanyelvük. A jó dolgodtól nem

tudod, mit beszélsz."


Dragasom hat en se eretlen se infantilis nem vagyok, nyisd ki azt a befásult agyad es nyugodj bele hogy nem mindenkinek a magyar a kedvenc nyelve

2015. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!