Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Még így a közelgő tél beálltáv...

Még így a közelgő tél beálltával is megkérjem, vagy várjak tavaszig?

Figyelt kérdés

A lábam és a hónaljam is szőrös. A lábam már jó ideje, de nem volt túl feltűnő eddig. A hónaljam idén nyár óta. Féltem anyunak mondani, de pár napja kipróbálom azzal, hogy elvisz-e kozmetikushoz szemöldök formázásra. Nagyon szívesen beleegyezett, így már a szőrtelenítést is bátran vetném elő, hisz tudom, hogy megértené.

Dezodort is használok 11-12 éves koromtól, amikor tesóm megjegyzést tett a szagomra anyu előtt.

De mostanában izzadok nagyon Pl. Ha 2 percre kabátban vagyok egy terembe, ami nem is túl meleg.

Vagy ez nem a szőrtől van? Napon tusolok. November folyamán kérjem meg vagy csak tavasz elején?

A lábam ráér, hisz nem látszik, igaz hónaljam se, de mégiscsak izzadok keményen mostanában.

Én 14 és fél éves vagyok, anyukám pedig 45 éves.

Amúgy van két tesóm, de mindkettő fiú.


2015. okt. 31. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Az izzadás nem a szőr miatt van, hanem azért, mert beindultak a hormonjaid :)

A szőr eltávolítása segíthet egy picit, mert nélküle kisebb az esély a baktériumok megtapadására és szaporodására, ugyanis az ő végtermékük miatt van a testszag. Simán kérd meg most, így nyárra megtalálod majd a neked legjobban megfelelő módszert, és nem a strandon kell takargatni, ha pl az epilátor miatt kipattogott a bőröd. Télen meg van idő kivárni mire elmúlik, és lehet próbálni mondjuk a krémeket, hátha attól meg nem lesz bajod.

2015. okt. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az izzadás maga nem büdös. A szőrön megtapadó bacik emésztésének a mellékterméke a szag, ezért csökken az intenzitás ha nincs ott szőr, mert csak a bőrön megtapadt bacik tudnak anyagcserét folytatni az pedig jóval kevesebb.

Nyugodtan hozd fel anyukádnak a hónaljgyantát , de ne lepődj meg ha elsőre nagyon fáj...és hát a láb se kutya...

2015. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vegyél egy borotvűt bakker és fürdés közben megoldod 5 perc alatt...
2015. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!