Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A hideg beálltával nem nőtt...

A hideg beálltával nem nőtt az étvágyatok? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
2015. okt. 20. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, elvégre a hideg kint van, én pedig bent.


Azonkívül az étvágy mellékes, annak ellen lehet állni elég jól (abszolút fegyelmezetlen hedonista vagyok, de ezzel együtt ezt gondolom). Az éhség viszont más kérdés (annak is ellen lehet állni, de azt nem szeretem s zavaró is, hogy folyton kopogtat a testem az agyamon, hogy "egyél, egyél, hiány van, kell... jó, akkor kezdem lekapcsolni a nem létszükséglet egységeket, sétálni már ne akarj elmenni, mert nehezen fog menni <3". Bár nem szoktam ilyet tenni vele, örülök, hogy jó a kommunikációnk, de eléggé ugrálna rajtam, ha nem ennék :D).


Mivel az éhségem az energiaigényemmel van szoros kapcsolatban, ami télen kb. ugyanakkora, mint nyáron, nincs felfokozott éhség sem.


Úgyhogy minden OK.

2015. okt. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nálam sajnos igen. Az 5 munkanapból 2-3 napot biztos, hogy hidegben, sétálással töltök a munkámból kifolyólag.
2015. okt. 20. 18:40
 3/9 anonim ***** válasza:
amugy en is kinn futok estenkent es eszre veszem magamon, hogy ehesebb vagyok mikor bejovok.
2015. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
de nőtt, főleg több édességet kívánok, pedig nyáron elvoltam az nélkül is
2015. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
H mit lehet tenni ellene? Tömegelni kell azt kell azt majd diétázni
2015. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
TAKARD BE MAGAD/ÖLTÖZZ FEL
2015. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor speciális eset vagy, kérdező, a legtöbbünk ugye bent van. Nos, viszont akkor valamivel több energiára is van szükséged, jó esetben ki is egyensúlyozódhat a dolog. Nálam azt tenné. Tipikusan az üzemanyaghiánynak megfelelően érzek éhséget, ha véletlenül többet eszem, legközelebb kevesebb kell.

Ha ez nálad nem megy, akkor próbálj laktatóbb ételeket enni, én speciel innék egy csomó finom, meleg teát, olykor levest is (mert a térfogat is fontos, a meleg ital pedig főleg jó hidegben).

2015. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyél fincsi krémleveseket meg paradicsomlevest :) én szinte csak ilyet eszem kb minden nap 1 fazékkal és nincs több 800 kalóriánál az a baj mostmár pont hogy egész nap levest zabálok és így is 1000 kalória alatt szoktam kijönni pedig súlyt szeretnék már tartani . Szerintem egyél rengeteg meleg levest és minden nap jól fogsz lakni , más kajáktól én is éhes szoktam maradni .
2015. okt. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam is elő szokott fordulni.


Szedjél D vitamint.


Állítólag a napsütéses órák csökkenésével a szervezet d-vitamin szintje drasztikusan csökken, amit úgy hat az agyi ingerületátvivő anyagokra, hogy éhséget (is, a rosszkedv mellett) generál.


Ez egyébkét egy természetes adaptív reakció az évszakváltozásra. Régen ugye tél=nagyobb kalóriaszükséglet és rosszabb élelmiszer ellátottság, tehát enni kellett amikor volt mit.


A hiba ott csúszott a rendszerbe, hogy manapság a téli és a nyári energiaszükségletünk és kaja ellátottságunk nem tér el egymástól.


Próbáld ki, nem veszthetsz vele, maximum nem működik. :-)

2015. okt. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!