Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok rendesen,...

Miért nem tudok rendesen, szépen beszélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy néha nem tudok rendesen beszélni.

Ez nem mindig jön elő, de ha például kint hideg van, vagy futás után, de gyakran előfordul hogy csak úgy szimplán magától is előjön.

Ez úgy nyilvánul meg, hogy érthetetlenül beszélek.

Vannak szavak amiket csak nehezen tudok kimondani.

Például amiben sok 't' vagy 's' 'sz' betű van.

Ezt a hadarás még tetézi is.

Próbálok lassan beszélni, de nem mindig segít a nehezebb szavak kiejtésében.

Elég Jól beszélek angolul, és ott ilyesféle probléma nem mutatkozik.

Régebben pedig jártam szépkiejtési versenyekre is.

Ahogy megfigyeltem, apa szintén hasonló problémával küszködik. Akkor ezt tőle örököltem?


18/F


2015. nov. 7. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Tegyél ceruzát a nyelved alá és beszélj úgy..Idiótán hangzik kicsit. De szerintem ez idővel elfog múlni:)
2015. nov. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A ceruzásat főként dadogásra, hadarásra. Bocsi, elfelejtettem
2015. nov. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is gyorsan beszélek, (sajnos gyorsabban, mint ahogy gondolkodom :D ). Egy ideig segített, h külföldön dolgozom és nem értettem a nyelvet :D , aztán "megtanultam" itt is hadarni. Amúgy, aki lassan beszél, arra senki nem figyel oda ;) Ha nagyon zavar, akkor biztos vannak felétek is beszédtanfolyamok (retorika?) vagy önbizalom- építő kurzusok, sőt találhatsz hasonló témájú könyveket is.
2015. nov. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
még mielött elkezdesz beszélni nyeld le a nyálad nagyra nyisd a szádat és mozgasd a nyelved
2015. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!