Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fedezzek fel magamban...

Hogy fedezzek fel magamban értékeket?

Figyelt kérdés

Önbizalmamat szeretném növelni. Ehhez szükséges az értékeim ismeretet. Mi van,ha nincs?

29F


2015. nov. 10. 14:49
1 2
 1/18 Izébizéhogyishívják válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok,ám adok egy pár tanácsot ha elfogadod...Ne foglalkozz minden ember kivánságával ,ne akarj megfelelni mindenkinek mert beleőrülsz.Add meg a saját céljadiat ,az elveidet és azokhoz tartsd magad.Tudd hogy mire vagy képes.Ha nagyon elveszett az önbizalmad,legyél lehetőleg csak olyan emberekkel akik feltöltenek és nem szólnak hanem inkább biztatnak vagy gondolj a legszebb emlékeidre :-)

Kitartás!

2015. nov. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi.
2015. nov. 10. 17:24
 3/18 anonim ***** válasza:

Így van. Az első jól mondja... Mindenhol csak azt hallani hogy mit nem lehet, mi a határ amit nem szabad túl lépni. Ennyi meg annyi ember halt meg stb... Az embert totál lekorlátozzák, és megfélemlítik. Nem dühítő?

Az értékrendje mindenkinek megvan, ezt lehetetlen elvenni.

A tiédet nem tudom de pl az enyém: számítógép - játék, haveri kapcsolatok, sport. (másnál például: rajzolás, családi élet, haverok)

Első helyen mindenképp valami aktív tevékenységnek kell lennie, mert pl a sorozat nézésből nem tudsz személyes eredményt elérni.

Ha viszont nincs ilyen aktív tevékenységed, akkor célszerű hogy keress valamit, ami marhára mozgatja a fantáziád. Abban kell támogatni mindenkit- magadat is - amiben a legtöbb időt tőltöd.

Ha pl a gyerekem lesz és egésznap rajzolni/sportolni/gépezni fog, vagy akármi... én abban fogom támogatni, és segíteni előre, hogy eredményt érjen el. Sok sikert neked is!

2015. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Számítógépezni szoktam,meg sorozatokat filmet nézni. Egyelőre megteszi. Aktív tevékenység,...nem is tudom.

Kezdem megkedvelni magam. Ez fontosabb,mint pl. egy nő szeretete. Én tudom magam határozatlanként szeretni,míg egy nő nem képes erre.

2015. nov. 12. 15:56
 5/18 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet. Ha arra vágysz hogy te legyél az atyaúristen, akkor sose leszel az. Ha viszont azt mondod, hogy te vagy az atyaúristen, akkor van rá esély hogy az legyél. Ha azt mondod hogy te most profi vagy, nagyobb esély van rá hogy az is leszel (bármiben). Miért? Mert odafigyelsz, és lélekjelenlétet próbálsz tanusítani - JELENLÉT -. Mert ha csak vágyakozól valami iránt, és megszokod, kitépni nem lehet az álomvilágból amit felépítesz.

A másik, 29 évesen azt mondod hogy egy nő képtelen téged szeretni? Én ezen elgondolkodnék hogy miért. Egy rendes 30-35 éves férfinél már elvárt hogy van egy jól működő kapcsolata. Hogy miért? Mert ezzel egészítik ki egymást egy pár (mint nő és férfi), nem véletlenűl "pár"-nak mondják ezt a definíciót, és nem pedig ebihalnak (szép a magyar nyelv....). Az ember társas lény, és nem tudom elképzelni hogy te nem gondolsz lányokra úgy, hogy valaki lehetne már melletted. Ha azt mondanád, hogy nem tudsz egyenlőre biztos hátteret nyújtani egy nőnek, és talán egy esetleges család számára, azt MÉG MEGÉRTENÉM. De te azt mondod, hogy egy nő se tud szeretni úgy téged, mint te saját magad. Neked komoly problémáid lehetnek. Javaslom hogy jelentkezz be egy pszihológushoz, és jobban teszed, ha hallgatsz rá.

2015. nov. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szerintem egyedül is menni fog. A pszichológus csak a legvégső megoldás lesz. Kezdek úgy gondolkodni,hogy igenis szerethető ember vagyok,és igenis akad olyan lány,aki képes lenne engem -minden hibámmal együtt - szeretni.
2015. nov. 12. 20:37
 7/18 anonim ***** válasza:

Persze hogy van olyan lány... szerinted mennyi lépked odakint a világban? :D

Az meg hogy, hogy találd meg azt a személyt - akit legalább annyira szeretsz, mint saját magad -, már más téma. Én közösségekbe jártam, ahol nagyon könnyen lehet kezdetlegesen ismerkedni. Utánna már gyerekjáték, mert innen is, onnan is jönnek az új arcok.

Lenni ("jelenlét"), tenni, birtokolni (uralni). Ez a három nagy szó, ami "a lényeg". Szerintem.

2015. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
az ismerkedés nem erős oldalam. Azt sem tudom,hogy melyik gyökérrel érdemes haverkodni..S
2015. nov. 13. 13:10
 9/18 anonim ***** válasza:
Mindenki értékes. Te is! Attól, hogy nem gondolsz rá. Talán túl szerény is vagy, nem vagy nagyképű, ha ilyeneken jár az eszed. Biztosan normális, értelmes, csak túl szerény vagy! :)
2015. dec. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tudnék róla,ha értékes lennék.
2015. dec. 12. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!