Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor lehet kijelenteni, hogy...

Mikor lehet kijelenteni, hogy az ember leszbikus?

Figyelt kérdés

Mikortól lehet teljesen biztos valaki ebben? Vagyis inkább mikortól hisz neki a környezete?

Nem hiszek abban, hogy akkor, ha már volt fiúval és lánnyal is, eldönti, mert a heterok se feltétlen úgy azok, hogy kipróbálták az azonos nemmel.

Persze, vannak olyanok, akik később jönnek rá, de szerintetek az illető mikortól tudhatja?



2015. nov. 12. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez igen korán kiderül, hisz ki után éled fel a nem vágy? Az ellenkező nem után, vagy a saját neme után. El is dőlt a kérdés. Nyilván ha a saját nemét tartja vonzónak, nem is igen tudja elképzelni, hogy a másik nemmel legyen, akkor leszbikus.
2015. nov. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez gondolom nem olyan, hogy egyik nap felkelsz és rájössz hogy "hú b..ssza meg, leszbikus vagyok".
2015. nov. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Viszont itt elég gyakran látom, hogy akik 13-14, sőt akár 16-17 évesen állítják ezt magukról, úton útfélen belekötnek.
2015. nov. 12. 14:46
 4/10 anonim válasza:
75%
De velem azt tőrtént felébretem és rájőtem hogy leszbikus vagyok. Ba*meg eddig hetero voltam
2015. nov. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Legyél őszinte magaddal. Milyen gyakran izgatnak fel az azonos neműek? Hilyen gyakran izgatnak fel az ellenkező neműek? Ha erre a két kérdésre tudsz magadnak választ adni, akkor már tudhatod, hogy mennyire vagy leszbikus/biszexuális.


Azt, hogy mikortól hisz neki a környezete, ez meg tőlük függ. Tudományos bizonyítékot nem tudsz adni arra, hogy nem vonzódsz valamelyik nemhez. Ha csaj vagy, és csajjal van párkapcsolatod, abból már kiderülhet, hogy leszbi vagy biszexuális vagy, de azt, hogy a környezetedben van-e olyan, aki úgy gondolja, hogy korrektív nemi erőszakkal "újra vissza tud-e téríteni" a heteró útra, nem tudod befolyásolni.

2015. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem a reggeli ébredés hozza meg a választ. Csak te tudhatod, hogy kihez vonzódsz, kiről fantáziálsz. Kivel szeretnél kapcsolatba kerülni. Ha kimondottan csak nőkkel, akkor leszbikus vagy. Ha vannak férfiak, akik szexuálisan is hatnak rád, akkor biszex.
2015. nov. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én magamban biztos vagyok, nem azért tettem fel a kérdést. Csupán a véleményetekre vagyok kíváncsi.

Párom például azért mondja biszexuálisnak magát, mert még nem volt fiúval, ezért nem tudhatja biztosan. De mindig mondja, hogy sose akart, most se alar, soha nem is fog akarni lenni velük, sosem vonzotta. Nem ez a leszbikusság? Bár szerintem ebben vagn egy kis ön el nem fogadás is.


Itt meg gyakan olyasom, hogy pl egy kiskorú definiálja magát leszbikusnak, s már is lehordják a sárgaföldig, hogy micsoda divat és társai, ami engem felnőtt fejjel is nagyon zavar. Hisz a felnőtt leszbikusok/melegek is voltak tinédzserek.

2015. nov. 12. 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Az előbbiről annyit, hogy szerintem simán mondhatná magát leszbikusnak. Majd ha rájön, hogy van néhány srác is, aki felizgatja, akkor felülvizsgálja magát, és onnantól kezdve gondolhat magára úgy, mint biszex.


A másodikról meg annyit, hogy ezt úgy hívják, hogy homofóbia, nem kell vele foglalkozni. Általában a felnőtt heterók, nem a felnőtt melegek szokták őket lehordani elvégre...

2015. nov. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinsey kutató foglalkozott régen a szexualitással, állítása szerint van 1 skála, melynek az egyik vége a full hetero, a másik vége a full homo, és a két érték között tudja elhelyezni magát mindenki, a két szélsőséges érték nincs a gyakorlatban. Hogy melyik értékre helyezed magad, az életkoronként is változhat egy embernél. Tehát azt gondolom, képlékeny valami a szexualitás, ezért felesleges kategóriákat alkotni róla.
2015. nov. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na, erre én is kíváncsi lennék!

A biszexualitásról(idézőjelben) még annyit mondanék, hogy a szexualitás nem kizárólag a szexből áll, tulajdonképpen egy flört is ide tartozik, ezért nem kell feltétlenül férfival lennie valakinek ahhoz, hogy tudja, hogy vonzódik-e hozzájuk.

2019. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!