Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Toleráns vagy? Mindenkit...

Toleráns vagy? Mindenkit elfogadsz?

Figyelt kérdés
Van,kit nem fogadsz el olyannak amilyen? miért?

2014. nov. 2. 03:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkit igyekszek elfogadni, hisz mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai is. De ha valaki a viselkedésével, gesztusaival akadályozza az én kiteljesedésem, magyarul nem hagy érvényesülni, akkor azt egyáltalán nem nézem jó szemmel. Mert én elfogadom őt olyannak amilyen, de ha ez visszafelé nem működik és folyton csak a szemrehányást kapom tőle, akkor a 2m-es távolság érvényesül.
2014. nov. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Addig toleráns míg meg nem ismerem.Nem szoktam figyelembe venni más véleményét csak azt amit saját magam tapasztalok az illetővel kapcsolatban.Kizárólag az önpusztító életmódot folytató,hazug,tolvaj,másoknak károkat okozó,meglopó emberekkel nem szoktam toleráns lenni és nem is állok szóba velük!
2014. nov. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Borosta2 ***** válasza:
20%
Én senkit nem fogadok el olyannak amilyen főleg ha ilyen ostoba kérdéseket tesz fel
2014. nov. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
A tolerancia nem a mindent elfogadást jelenti, annak érdektelenség a neve. A tolerancia csak azt jelenti, hogy az ember sok mindenhez képes alkalmazkodni, ami tulajdonképpen őt magát nem érinti hátrányosan (fizikai és lelki értelemben).
2014. nov. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

"önpuszító életmód" ... nos nézzük csak. azért azt nyilván tudod, hogy aki ilyen életmódot folytat, annak bizony kemény pszichés okai vannak.


Egyébként meg a magyarok és a tolerancia? Ez a kérdés maximum a komédia és humor kategóriában kerülhetne elő, de olyan itt nincs sajnos. Sajnos a legminimálissabb együttérzést, toleranciát sse igazán lehet elvárni egy magyartól, és ami még rosszabb, hogy még csak kilátás sincs akár a távoli jövőre nézve se, hogy ez a gyöpös mentalitás valaha is változni fog.

Példát pedig tudnék hozni ezret is, de akkor regény lenne ... Ne viccelj már, itt elég, ha pl egy tanárról kiderül, hogy meleg, máris azonnal rúgják ki ilyen-olyan indokkal, de sztem bőven elég, ha csak az általános magyar közvélekedést megnézed pár kérdésben, és aztán összehasonlítod valamelyik civilizált ország mentalitásával, é majd vond le a következtetéseket.

2014. nov. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mást jelent a tolerálni és mást az elfogadni kifejezés, de mind a kettő egy olyan dolgot jelent, amiben zavar a másik ember csak felül akarsz kerekedni ezen az érzésen.


Aki nyitott annak, nem kell elfogadni, vagy tolerálni valakit, hanem természetesnek veszi, ha valaki más.


Én az irigységet, rosszindulatot, lopást, rablást, gyengébben alázgatását, nemi erőszakot, bántását pl. nem fogadom el, nem is tolerálom.

2014. nov. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

A magyar egy tipikusan intoleráns nép.

Alapjaiban úgy gondolkozik, hogy valami vagy valaki

ciki-e vagy menő, és az a mentalitás nagyon primitív hozzáállást termel ki.

2014. nov. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Mindenkit elfogadok, aki elfogad másokat.


Viszont nem tolerálom azokat, akik utálnak másokat bizonyos nem választható tulajdonságok miatt (szóval hideglelést kapok pl a rasszistáktól, de semmi bajom azokkal, akik utálják pl a bűnözőket. A bőrszín nem választás, az életstílus meg igen).

2014. nov. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen fogadom el a rosszindulatot és nehezen bocsájtok, ha nekem vagy szeretteimnek ártanak. Próbálom megérteni az indíttatást és így megbocsájtani, de nem mindig megy. :( Szereztem magamnak életre szóló ellenségeket úgy, hogy nem tudom mit tettem, mert úgy érzem én nem akartam nekik rosszat, nem vétkeztem, és mégis így alakult. Pl. a húgom már évek óta nem áll szóba velem. A volt férjem egy zsarnok volt és apám felesége is, őket én nem tudtam elfogadni, így gyűlölet lett belőle mindkét részről és kerülöm őket természetesen.
2014. nov. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A rossz embereket (akik másoknak bármilyen módon ártanak) nem fogadom el. Mindenki mást igen, még ha más is az életstílusa, mint az enyém. Nem érdekel, hogy roma vagy meleg vagy vallásos vagy nem vagy akármi ilyesmi. Ha egyébként jó ember, kedves, megértő, tisztelettudó, akkor nekem nincs vele bajom.
2014. nov. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!