Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan gyógyulhatnék ki a...

Hogyan gyógyulhatnék ki a beteges pénzmániámról?

Figyelt kérdés

Szörnyen boldogtalannak és nyomorúságosnak érzem az életemet, mert nem vagyok tele pénzel. Annyi szuper meg érdekes dolog van a világon, amit meg lehet venni pénzen, most nem kell feltétlenül a tárgyi javaknál leragadni, és olyan sz*ar érzés hogy én kénytelen vagyok ebből mindenből kimaradni. Mert becsületes munkából valószínűleg sose tudok majd felmutatni olyan életszínvonalat, amivel ezeket megengedhetem magamnak. Mindig azt látom, hogy akinek van pénze, az csomó érdekes dolgot csinál, érdekes helyekre eljut, boldogok kiegyensúlyozottak. Én meg csak nyűglődök ezen.


https://www.youtube.com/watch?v=7t0EtKlQxyo


Itt van ez a fickó is, nagy ház, benne mindennel amit ember kívánhat, évente utazgatnak, Bahamákra meg mit tudom én hova. A mottója is "Smile More" ami elég könnyű így hogy rogyásig vagy pénzel, és egy csomó dolog áll a rendelkezésedre hogy boldogságodat leld benne. Szóval borzasztóan irigylem az ilyen embereket, és rosszul érzem magam, hogy nekem meg csak a vegetálás marad. Meg a fillérszámolgatás, hogy most kiadjak-e erre, de jaj akkor nem lesz pénzem arra. Vagy éppen nem is kell gondolkodni ezen, ha épp annyim sincs.


Tudom ismerem már ezeket a tételmondatokat, hogy a "legfontosabb dolgokat nem lehet megvenni pénzen". Erre valahol igazat is adok de pofon egyszerű példát hozni rá hogy a pénz hiánya mennyire be tudja árnyalni a pénzen meg nem vásárolható örömöket is...


Meg "más még ennél is szegényebben él", "vagy beteg" akármi, de valahogy ezektől én nem érzem jobban magam. Sőt, miért is kéne más nyomorától jobban éreznie magát az embernek? Elég beteges lenne...


Szóval szeretnék újra boldog és kiegyensúlyozott lenni, de egyszerűen évek óta ebbe a lébe áztatom magam, hogy sok pénz nélkül nincs boldogság...


2015. nov. 12. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi akadályoz meg abban, hogy több pénzed legyen?


Rosszul keresel? Miért? Mit tehetnél azért, hogy jobban keress? Tanulás, továbbképzés...


Keresni kell a lehetőségeket, nem irigykedni. Mások szerinted hogy csinálják?

2015. nov. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most igen morbid lesz, amit írok, de az utóbbi hónapok történéseit megvizsgálva talán mégis érthető:

szerintem lehet, hogy nemsokára elérkezik az az idő, amikor annak is örülni fogsz, hogy ma éppen nem robbantottak fel, nem lőtt le egy fegyveres, stb.

2015. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban, pénzre én is vágyom.

Mert minél több pénzem volna, annál több emberen segíthetnék vele, mármint a rászorulókon, akik éheznek, nyomorognak, kiszolgáltatottak, betegek, fáznak, szomorúak.... Vagy egyszerűen csak kiskorúak, gyerekek még, akiknek a jó élmények sokféleségével is kell találkozni még.


Szeretném, ha boldog lenne, aki megérdemli.


Minek az a sok érdekes luxus dolog akkor??

Persze olykor relatív, mi a luxus. Az internet egy hasznos, praktikus és megfizethető dolog. Az szerintem nem luxus, mégis sok oldalú, jóra is fel lehet használni.


Van több annál, mint szenvedőket szeretetből felemelni anélkül hogy presztízsből teszi az ember...?


Egyébként, kérdező, a Bahamák és hasonlók pont nem jó példa... baromi könnyű dolog szegényként utazgatni a világban... rengeteg példát látok rá., és nem a kifáradt szíriaiakra utalok evel...


Ha nem kötnének engem bizonyos dolgok, én azt tenném. Kicsiben próbáltam is párszor egyedül, pénz nélkül úgy, h út közben úgy-ahogy meg lehet keresni a betevőt, autostoppal lehet haladni, persze sok a bizonytalanság, de van kaland benne. :)


Vissszatérve a szenvedőkre:

a pénz is nagy segítség ahhoz, h szenvedőkön segítsük. Sőt, egyébként pusztán pénz nélkül, képességből, tettekkel is lehet segíteni szenvedőkön, raádásul.


Persze azt megtanultam, hogy jól meg kell gondolni, ki érdemli meg, hogy segítsünk rajta...

2015. nov. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!