Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyulhatnék ki a...

Hogyan gyógyulhatnék ki a depressziómból? Miért nem fogadnak el az emberek? Megköszönném ha vki válaszolna, azt zöld kézjellel jutalmaznám

Figyelt kérdés
Nincs egy szál életkedvem sem. Persze megölni nem ölném meg magam, de nincs akkor sem életkedvem. Mivel most nincs munkám, az időm legtöbb részét itthon töltöm, és számítógépezek. Sose voltak barátaim sem, és igazából párkapcsolataim sem. Csendes, visszahúzódó lány vagyok. Eddig még egy fiú sem akart velem többet találkozni egy pár randinál, de okokat nem mondtak. Ebből kifolyólag félek hogy ha a családtagjaim meghalnak akkor egyedül maradok. Sokat szoktam szorongani. L/23
2015. okt. 17. 14:25
 1/9 anonim válasza:
Ha depresszív vagy, kösd le magad. Menj el egy nagyot sétálni, ismerkedj, találj hobbit magadnak. A gépezés nem jó. Ha elfoglalod magad, más dolgokra figyelsz, kevesebbet fogsz szorongani, jobb kedved lesz és ez sokat segít az életben.
2015. okt. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, de még is kivel mehetnék el sétálni? Nem érdeklek senkit sem?
2015. okt. 17. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Látatlanba nehéz megmondani miért vagy ilyen, aki ismer az tudná. Igaz én is hasonlóan vagyok, én is csendes, visszahúzódó vagyok, de attól még vannak érzéseim, ami neked is biztos. Ha akarod ismerkedhetünk.
2015. okt. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Őszintén, kit érdekel egy magát folyton sajnáltató, kedvtelen, életunt ember? Hát, senkit!

Keress jó szakit, gyógyulj meg, és utána ismerkedj.

És a srácok sem véletlenül nem találkoznak veled újra, kiszűrik, hogy csak lehúznád őt érzelmileg, ami kell a fnének.

2015. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pont azért lettem ilyen depis mert mindig csak az elutasítást kapom. Nem voltam mindig ilyen.
2015. okt. 17. 14:47
 6/9 anonim ***** válasza:

kezdem unni ezt a depresszióval való dobálózást...a depresszió egy komoly mentális betegség, neked olyanod nincs, csak lusta vagy és életunt


a szorongásodat kezeltesd pszichiáternél és menj el dolgozni!


[link]

[link]

2015. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig a munka jót tenne neked. Mit csinálsz ha tényleg egyedül maradsz ki fogja fizetni a kaját, szállást stb..

Munkában plusz megismerkedhetsz új emberekkel, barátokat szerezhetsz.

Ha nincs szakmád akkor legalább tanulni menj el valahová.

2015. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Igazából nem is vagy te depressziós. Tudod az egy súlyosabb betegség, és magad meg se tudod állapítani, hogy az vagy. Így neked nincs szükséged sem pszichiáterre, sem pedig gyógyszerre. Arra lenne szükséged, hogy összekapd magad, és mennél emberek közé. Tudod, ha társaságba vagy, nem várhatod, hogy a többiek csináljanak neked jókedvet. Részt kell venni a mulatságba, és nem csak nézőként...

2015. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Drága Kérdező!

Nehéz így látatlanban megmondani a "tutit", de a jobb hangulatod érdekében:

-dolgozz, a munkaterápia jót tesz a léleknek, pénztárcának

-keress hobbit, alkoss- köss, üvegfestékezz, ékszereket gyárts, dekupázsolj. (stb) (Bár elfogadom, ha ezekhez nincs türelmed, kedved, mert van az az embertípus)

-tarts állatot!

-önkénteskedj! Idősek otthonában, beteg gyermekeknél, hajléktalanoknál.

-jógázz! Közösségben is jó, új kapcsolatokat építhetsz

-edzőterem! Az is dobhat a szociális életeden

-főzőtanfolyam vagy valami egyéb szakkör...


Ja és! Nagy közhely, de valóságos: amíg magadat nem fogadod el, a környezeted sem fog! :)

Fel a fejjel!

2015. okt. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!