Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak emberek, akiket abszolú...

Vannak emberek, akiket abszolút nem érdekel a pénz?

Figyelt kérdés

Én sem vagyok anyagias. Dolgozom, mert a villanyt, vizet, lakbért valamiböl ki kell fizetni, illetve társadalmilag is elvárt. Viszont csak a keresetem kis rèszét fordítom magamra. Mindössze egy polc ruhám van egész évre, ès kozmetikumokból is csak az alapok (nem azt jelenti, hogy olcsó, kétes eredetü termékeket veszek, vannak azért kedvenc márkáim, csak mindenböl egy egyszerre, akkor veszek újat, ha elfogy). Ugyanígy nem vagyok a külsöm megszállottja sem, igyekszem a legegyszerübb, legészrevétlenebb maradni.

Nem anyagi okokból, simán csak elvböl.

Rengeteget foglalkozok viszont a nem materiális boldogsàgforrásokkal, festegetek, rajzolok, zongorázom, nyelveket tanulok, olvasok, képzem magam


Viszont teljesen nem tudom kizàrni a pènzt az életemböl.


Van, akinek sikerült?


21n


2015. nov. 16. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen sosem tudod kizárni a pénzt az életedből, mert szükséges az élethez. Mindennap előjön a pénz fontossága. Viszont az pozitív hogy a pénz nélküli dolgokat is szereted és megbecsülöd. Szerintem ez sok emberből hiányzik.
2015. nov. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért neveznénk sikernek a pénz kizárását az életből. A pénz: értékmérő eszköz. Értéknek számít az élelem, víz, lakhatás is, ahogyan írtad. Épp eszű emberek pedig esznek, isznak és az is érdekli őket hogy legyen hol lehajtani a fejüket...

Amúgy emberileg sosem tudod kizárni a pénzt az életből. Kizárni csak magadat tudod az élettől. Azt meg döntsd el hogy akarod, vagy sem.

2015. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
A pénz tulajdonképpen egy eszköz, azért, hogy ne a teljesen értelmetlen cserekereskedelem legyen. Eredetileg arra találták ki, hogy ha mondjuk én csizmadia vagyok és csizmával tudok fizetni mondjuk a péknek a kenyérért, akkor abban az esetben is tudjak kenyeret venni, ha a péknek már nincs szüksége több csizmára. Sajnos a pénz az idők folyamán a hatalom jelképe lett s ez az, ami igazából a legrosszabb a dologban. Az, hogy nem eszköznek tekintjük, hanem státuszszimbólumnak s ettől tesszük függővé a boldogságunkat. Érdekes, gazdag lelkivággal megáldott lány lehetsz, remélhetőleg a példád ragadós és mások is hozzád hasonlóan, bölcsen, spirituálisan kezdenek majd el gondolkodni.
2015. nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Van, akinek sikerült? "


Igen, aki kikoltozott a dzsungelbe kokorszakost jatszani.

2015. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Akinek van belőle elég, azt nem érdekli.
2015. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A buddhistáknak.Ők nem dolgoznak pénzért.
2015. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A buddhisták sem zárják ki teljesen a pénzt, csak ők adományokból élnek leginkább.


Nem fogod tudni teljesen kizárni, ez a szükséges rossz. Én sem szeretem...

2015. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok buddhista dolgozik, tehát hitének gyakorlása mellett, a tanítás követésével egyetemben keresőtevékenységet is végez. Vannak akik teljesen hétköznapi munkahelyeken dolgoznak. A kolostorokkal kapcsolatban is inkább csak a legnagyobbakra jellemző, hogy adományokból élnek, de Ők a tanításért is pénzt kapnak nem ritka esetben. A kisebb kolostorokban jellemző, hogy a szerzetesek dolgoznak valamit, pl. valamilyen kézműves terméket állítanak elő és utána azt értékesítik.
2015. nov. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne hogy aki kitalálta hogy a pénz nem boldogít csóróvolt. Nyilván vannak pénzért nem megvehető dolgok: szeretet stb. De a ruppótlanság felemészti az embereket,tönkreteszi a házasságokat,kapcsolatokat.Ahhoz hogy boldogan élhessünk igenis kell pénz,ez van.
2015. nov. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én ehhez csak annyit fűznék,h tapasztaltam milliókat,tapasztaltam nélkülözést.A milliokat nem tudtam értékelni..nem az az ember vagyok aki tárgyilagosan meg tudja fogalmazni mire vágyik..nem vagyok olyan nagyon spirituális ember sem,inkább realista,de sok dolgon keresztül mentem és tapasztalatból írom,.különben lesz@rom a pénzt...Ha lenne belőle egy csomó???ugyan mire költeném??Van családom..vannak gyerekeim..tető a fejem felett,télen meleg ha fázom,van mit ennem..van ruhám..nagyon szerencsés ember vagyok. .pénz???tényleg olyan fontos?Van akinek igen.....ezért vagyok szerencsés és hálás nap mint nap..mellesleg segítek akin tudok...
2017. dec. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!