Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy szülő megmondhatja a...

Egy szülő megmondhatja a gyermekének, hogy csúnya?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy a szülőknek gyönyörű a gyerekük, de megmondhatják mások külső véleményét nekik?

2015. nov. 16. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy normálisabb szülő nem mondja el, mert fél hogy megbántódik a gyermeke, amit ő ugye nem néz jó szívvel (bárki is bántaná meg...).

DE a szülőnek is több tapasztalata van... Mint pl. ismerősömnél az anyja mindig dicsérte a lánya göndör fürtjeit, persze a lánya utálta, hisz csak neki olyan a haja. Mikor elkerült másik városba bentlakásba, és egyszer hazajött mondta: "Na, anyu, mostmár elhiszem, hogy szép vagyok, mert mások (ismeretlenek) is mondták."


Szóval lehet ha amolyan kamasz problémád van, pedig valójában szép vagy :)

2015. nov. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olvastad Kosztolányi Dezső Pacsirta c. művét? ha nem, itt az ideje.


megmndhatják, csak éppen nem tesz jót a lelkének, ha a szüleitől hallja, hogy csúnya. Egy jó szülő elfogadja a gyerekét olyannak, amilyennek Isten teremtette. Egészséges önbizalommal bíró ember maga is látja a tükörben, hogy nem érdemes a szépségversenyen indulni, inkább másutt kéne valami lehetőséget keresni ...

2015. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja mond meg neki Te kis "tündérke"kérdező hogy csúnya a gyereked, és vágd haza a gyermeked egész hátralevő életét!!!!! Én nem is értem hogy egy szülőben hogy merülhet fel ez a kérdés??!! Tök mindegy kinek a véleményét mondod a sajátod vagy másét a Te szádból nem hallhat ilyet a srácod!!!!!!!!!!!!!
2015. nov. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Normális szülő nem mondja a gyerekének, sem azt, hogy csúnya, sem azt, hogy buta, még akkor sem, ha tényleg az is! Ha a gyerek csúnya, akkor hallja azt másoktól eleget, nem kell, hogy még a szülő is rátegyen egy lapáttal. A szülőnek az a dolga, hogy szeresse és támogassa a gyerekét, nem pedig az, hogy a sárpa tiproja az önbizalmát! Ha tényleg van valami "csúnya" a gyereken, akkor a szülő segítsen megoldani: vigyel el a gyereket fodrászhoz, bőrgyógyászhoz, fogorvoshoz, vegyen neki új ruhákat, amik jobban illenek a testalkatáshoz, stb.
2015. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szülő, és csúnya gyerek sem vagyok, csak egy sima kérdés volt, kisfiam
2015. nov. 17. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:
A szülői ösztön az diktálja, hogy ne mondja meg és mindig dicsérje, de szerintem az a tudat, hogy a gyereked nem szép, hibája van, beteg, vagy alacsony, egy normális önértékelésű szülőt legalább annyira, ha nem jobban nyomasztja, mint a saját gyermekét. Ezért kell nagyon jól átgondolni a gyermekvállalást, hogy a jövőben ne érje semmilyen csalódás, mert én pl. szülőként nem bírnám feldolgozni, hogy a saját gyermekem kevesebbet ér, mint más.
2015. nov. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az én anyum rendszerint kikerüli a választ amikor kérdezem. maximum azt szokta mondani, hogy még sokat fog változni az arcom, és hogy a belső. mondjuk már alapból nincs önbizalmam mert tudom hogy csúnya vagyok.
2015. dec. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!