Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Irigylem a gazdagokat mert...

Irigylem a gazdagokat mert azok mindent megtehetnek/megvehetnek. Más is így van ezzel?

Figyelt kérdés

Tehát az életem egy nagy nulla, se barátaim, se barátnőm, sőt életem sincs. És ez mindig is így volt, sosem szerettek engem, még a szüleim se, inkább a testvéremet szerették jobban. Az iskolában szivattak, most lett nemrég munkahelyem, de ott is már szivatnak, szóval a régi nóta megint... DE! Ha gazdag lennék, mindez megváltozna! Az ellenségeimet elintézném könnyen, megvehetném a legjobb autókat, legjobb ételeket ehetném, lehetne barátnőm és folytathatnám a végtelenségig...

Utószó: aki azt mondja hogy a gazdagság nem jó, meg hogy a gazdagoknak is vannak gondjaik annak azt mondom, hogy itt vagyok például én tele gondokkal (nincsenek barátaim+ismerőseim+csóró+gyomorideg+rezsi), de ha gazdag lennék, akkor is lenne gond az igaz, DE legalább pénzem is lenne és feledtetni tudná a gondokat...



2015. nov. 23. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gazdagként viccesebb de életben számító dolgokból nem kapnak többet mint mások.
2015. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Miért nem próbálsz változtatni? Az emberek nem értik meg, hogy az életük csak akkor változik, ha Ők változtatnak rajta. Ha szeretnél változást, de nincs meg hozzá az eszközöd amivel elérhetnéd írj rám és adhatok tanácsot.
2015. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bírom mikor valaki szájából azt hallom hogy mi lenne ha megnyerné az 5-öst közben meg nem is lottózik. Tenni kell azét hogy a sorsunk megváltozzon. Álmodozni jó dolog de csak ez nem visz előrébb.
2015. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Őszintén boldog lennél egy olyan lánnyal, aki csak a pénzed miatt van veled? Ha olyan barátaid lennének, akik csak akkor mennek hozzád, amikor pénz kell nekik? Ez bizony nem lenne több, mint illúzió, és tudod, fentről lehet a legnagyobbat esni, tehát elég egyszer ráeszmélni erre, és rájössz, hogy mégsem old meg annyi mindent a pénz..:)
2015. nov. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért álljon meg a bicikli kérdező. Te nem azért akarsz gazdag lenni, hogy az életminőséged egy magasabb szintre kerüljön, hanem hogy a régi vélt vagy valós sérelmeidet ilyen módon kompenzáld.


Megvehetnéd a legjobb autókat? És egyszerre úgyis csak egyben tudsz ülni, egyszerre úgyis csak egy ágyban tudsz aludni. A gazdag pasikra hajtó nők, na azok aztán tényleg szívből szeretnének, nem húznának le, ááá.


Feledtettni a gondokat. Tehát a pénzed már piára meg kábszerre is elcsesznéd. Hát ezért, amit itt leírtál kár gazdagnak lenned.


Legjobb ételek. Kérdező, én jól állok anyagilag, elég jól, de 1000 forintból ki tudok hozni iszonyat jó kajákat.


Ha van pénze valakinek, azzal nem árt ha bánni is tud, mert ha nem, akkor mire elkölti mindet nyomorultabbá válik, mint addig volt.


A barát meg nem anyagi helyzet alapján barát. Az anyagi helyzet alapján lévő barát az úgynevezett ivócimbora. Aki ameddig van pénzed iszonyat jó haverod, de mihelyt elfogy már a szemedbe köp. Barátságot nem lehet pénzért venni, maximum érdekbarátságot, hamis illúziót. A barátkozás nem anyagi helyzet függvénye.


Kérdező, te elég erősen kevered gizit a gőzekével

2015. nov. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig én gazdag vagyok, és ugyanúgy nincsenek barátaim, nincs barátnőm, a szüleim le se sz_rn_k, a nővérem s_gg_t nyalják folyton...stb. Szóval ne gondold, hogy attól, h gazdag valaki majd csupa napfény és kacagás lesz az élete. Tény ,hogy bizonyos dolgokat könnyebben el lehet így érni, finom ételeket eszem és rengeteget utazom a nagyvilágban, egyik legjobb egyetemre járok, bizonyos pénzéhes nőket ideig óráig le tudok venni a lábukról, de ettől még hiányzik az életemből a gyengédség, a törődés, egy társ, rengeteget unatkozom, mert valódi barátim nincsenek, max olyan ismerősök akik felszínesen közelednek hozzám, közben meg a hátam mögött egy sznob budai rohadt szemét burzsujnak tartanak, akit meg tudnának fojtani egy kanál vízben, egy csomó más ember meg nem is jópofizik,hanem elve megvetéssel néz rám, h én érdemtelenül vagyok gazdag, most hogy új egyetemre járok, már inkább amennyire lehet, titokban tartom az anyagi helyzetem. Hidd el nekem, a boldogságot nem lehet pénzzel megvenni.
2015. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű.

Tény, hogy aki azt mondja hogy a pénz nem tesz boldoggá, az életképtelen.

Viszont egy idő után már nem akkora impulzus, így rohadtul nem fog feldobni.

Ha szegényen, átlagos szinten nem tudsz boldog lenni, akkor gazdagon se leszel az hosszútávon.

Itt nálad is inkább arról van szó, hogy sokat csalódtál és megkeseredtél.

2015. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
hát evvan jól látod, lottózni kell
2015. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha semmi kapcsolatod nincs, akkor az egyetlen járható út a meggazdagodáshoz csakis az egyetem (de kizárólag valamilyen műszaki képzés). Ez önmagában persze nem elég, mert jó szakembernek is kell lenned és nyelveket beszélni. Persze az is igaz, hogy a tanuláshoz is pénz kell és így sem könnyű felküzdeni magadat. A gazdagokat meg hiába irigyled, attól neked nem lesz jobb. Amikor látom, hogy jó pár ember milyen fényűzően él (AMG Merci, hetente külföldi luxusnyaralás), akkor nem arra gondolok, hogy mekkora egy szemét alak, hanem arra, hogy jól kicseszett velem a sors, hogy nem oda születtem. Ebbe pedig sajnos bele kell, hogy törődjek.
2015. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sunshinedoll ***** válasza:

Nekem elég drága ízlésem van (tetszenek a drága cuccok, csak épp nincs pénem megvenni őket), de annyira nem irigylem a nagyon gazdag embereket. Így sem nélkülözök, a szükséges dolgokat meg tudom venni, egyéb luxuscikkekre is jut, mint alkohol, bőrápolás, kozmetikum, néhány extra cipő, sőt a fehérnemű-mániámnak is tudok hódolni. Persze, egy csomó dolgot nem tudok megvenni, illetve a fent említettekből is max csak maximum a közép árkategóriásokat, ritkán eszek étteremben, inkább főzök, mert az olcsóbb, kéthetente csak 1-szer megyek el szórakozni, de így is sokkal több mindenem megvan, mint a világ nagy részének, úgyhogy én nem rinyálok. Az ellenség elintézéséhez nem kell pénz (ez amúgy mit jelent lol???), elég egy egészséges önbecsülés, és meg kell tanulni felnőttként kezelni a dolgokat. Ha minden problémádat pénzzel akarod elsimítani, akkor a büdös életben nem fogsz tanulni semmiből.

Persze, hogy jobb Ferrariban sírni, mint egy kismotoron, de szerintem a gazdagság lóf-szt nem ér, mikor a világ másik felének meg miattad nincs mit ennie.

2015. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!