Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok rólam + mennyire...

Mit gondoltok rólam + mennyire fogok tudni beilleszkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Egy 17 éves fiú vagyok, december végén költözünk át Szlovákiából Magyarországra.

Alapjáraton nem szeretek bulizni, néhány évvel ezelőtt amikor osztálytársaim hívtak, akkor mentem, de most már egyre inkább nincs hozzá kedvem. Eddig nem voltak túl jó jegyeim, nagyon nem érdekelt a tanulás. Néhány hónapja mindig úgy fekszem le, hogy elgondolkodom azon, mit szeretnék csinálni a jövőben és már konkrét elképzeléseim is vannak, jobban nekiálltam tanulni, szerencsére sikerült jó jegyeket beszereznem eddig.

A barátaim közül a legtöbben már nem is érdeklődnek, vagy ha találkozunk beszélünk pár sort. Viszont az osztálytársaimmal jó a kapcsolatom és egy kicsit sajnálom, hogy ott kell őket hagynom. Félek, hogy ahova most megyek, nem fognak elfogadni. Nem tudom, mennyire előítéletesek az emberek, de félig szlovák(apa részéről) és félig magyar(nyilván anya részéről) vagyok. Van Mo-n egy ismerősöm, aki mesélte, hogy volt egy német osztálytársa és mindenki lenácizta. De gondolom ez attól is függ melyik iskolába megyek, és ha szerencsém van az osztálytársaim is normálisak lesznek.

Majdnem 1 éve tudom biztosan, hogy meleg vagyok. Szüleim még nem tudnak róla. Tudom, hogyan állnának hozzá, éppen ezért jobb ha egyelőre nem is tudják. 14 voltam, amikor először komolyan elgondolkodtam erről a dologról, mivel akkor egyik barátommal sok időt töltöttünk együtt és volt amikor úgy éreztem, hogy ha ő meleg lenne, több is lehetne közöttünk mint szimpla barátság. De akkor még nem törődtem vele annyira. Viszont olyan január környékén megismertem egy szintén meleg fiút és gyakorlatilag vonzalmat éreztem iránta, együtt is voltunk néhány hónapig, csak nehezen ment, mert szüleim előtt titkolni kellett. Csak akkor szeretnék kapcsolatot, ha ők is tudni fognak róla, mert ez a folytonos eltitkolás csak rontana a helyzeten.

Egyébként jó velük a kapcsolatom, annak ellenére is, hogy ha néha veszekednek, nekem nagyon rosszul esik. Régebben többet fordult elő, nagyon sokszor előhozták, hogy elválhatnának, de mostanra szerencsére sokat változtak.


2015. nov. 23. 22:26
 1/1 kiszsiráf4 válasza:

Szia(:

A beilleszkedés valószínűleg nem lesz könnyű, bár ez attól is függ, hogy mennyire lesznek nyitottak feléd az osztálytársaid. Ez egy drasztikus változás az nem kérdéses, de állj hozzá pozitívan! Légy nyitott és ne félj! Biztos minden rendben lesz. Az hogy be fogsz e tudni illeszkedni rajtad is múlik és azzal egyáltalán nem függ össze hogy szeretsz e bulizni vagy sem.

Ha elmondod, hogy meleg vagy valószínűleg máshogy fognak viszonyulni hozzád, mint egyébként viszonyulnának, mert hát az emberek már csak ilyenek. Hát szerintem ennyi.. Nem tudom tudtam e ezzel segíteni amit itt összezagyváltam:D

2015. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!