Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Holden Caulfield a Zabhegyezőb...

Holden Caulfield a Zabhegyezőből elmebeteg? Ő maga említi a regény elején, hogy diliházban van . Ez igaz vagy csak túloz? Elmebeteg vagy csak pesszimista és nem tud beilleszkedni az emberek közé? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2012. júl. 12. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egyik sem... inkább valahol a kettő között.:) Nem gondolom, hogy "elmebeteg" lenne, ez egy kicsit erős kifejezés szerintem. Szerintem ő egy eleve depresszióra hajlamos srác, akit az öccse halála elindított a lejtőn. Ráadásul szerintem ő nem mentálisan beteg, hanem lelkileg... Nem értek hozzá különösebben, nem tudok felállítani diagnózist, de én valami ilyesmire gondolok. Nem tudom normálisan megfogalmazni.:D
2012. júl. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Holden inkább csak nagyon pesszimista, és nem diliházban volt, hanem kórházban, mert az öccse halála után felvágta az ereit, ez miatt nem volt ott a temetésén.
2013. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó, tudom, régi kérdés, régi válaszok, meg minden, de utolsó, te figyelmesen olvastad ezt a könyvet? Az első oldalt olvasd már el, kérlek...


Holden diliházban van, mert ahogy említi; bezsongott. A lényeg annyi, hogy kirúgták a suliból, nem akart hazamenni, és amennyi szarság történt vele nem is csoda, hogy kikészült, mindamellett, hogy azelőtt is volt elég problémája, hogy az utcai ámokfutásba belekezdett volna. Ráadásul tizenhat(?) éves srác az ötvenes években. Egy lázadó tinédzser.

2014. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt meg nem vágta fel az ereit. Amúgy.
2014. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A huszadik század első felében az irodalomban népszerű téma volt az elmagányosodás. (Márió és a varázsló, Átváltozások)

Főleg a második világháború alatt/utána írtak olyan könyveket, drámákat (Álom luxuskivitelben, A vágy villamosa, Nem félünk a farkastól), ahol alapvetően értékes, intelligens emberek "megvesznek", pesszimisták, befelé fordulnak, menekülni akarnak valamitől, amit ők se tudnak megnevezni, látszólag felszínesek és önzőek, pedig valójában nagyon is empatikusak és lelkileg instabilak, és valahol érzik, hogy nincs rendben valami a világgal.


Seth MacFairlane szerint (Family Guy, tudom :D) Holden Caulfield nem egy zseni volt, hanem egy elkényesztett kölyök. De szerintem az "istenverte zseni" és az "elkényesztett kölyök" nem zárja ki egymást.


Holden egy elkényesztett kölyök pénzes szülőkkel. Ez tény. Ugyanakkor nagyon magas az EQ-ja (talán az IQ-ja is :D), eleve depreszzióra hajlamos, amire még rátesz egy lapáttal a testvére halála. Nekem az jött le, hogy végig azt próbálja megfogalmazni, hogy mi nem stimmel a világgal, miért fajult oda, ahova.

2016. febr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!