Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés az, amikor az...

Milyen érzés az, amikor az ember rájön, hogy már semmi jelentősebb változás nem fog történni az életében?

Figyelt kérdés
Tehát már túlvan a nagyja "kalandokon". Itt főként a középkorúakra gondolok, érzett már valaki így? Munkahelyen sincs már hova fejlődnie, csak bejár, a családi életében se várható már semmi, csak a mókuskerék nap mint nap. Ilyenkor depressziós lesz?
2015. nov. 25. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennek az állapotnak neve is van: Életközép-válság.

Hogy ki hogyan jut ezen át, az igen változó.

2015. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de az élet közepén van esély újdonságokra.Még 60-70 évesek is sokan keresnek párt, jönnek az unokák, új hobbikat mindig lehet találni.Még van benne annyi erő, hogy tud világot járni, szórakozni menni.Az élet "közepén".Manapság egy 50 éves ha kicsit is ad magára, még jócskán fiatalos.Szerintem 80 év körül jön el kb az a biztos pont, hogy már nagy újdonság tényleg nem vár.Onnan kezdődik szerintem a "vég"....Nem biztos, hogy meg szeretném élni.Nagyon lehangoló lehet.
2015. nov. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéd 95 éves néni szokta nekem ábrándosan mondani:"húú, amikor én még fiatal voltam!" (Mint kiderült, 60 éves korára gondolt)....
2015. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik élet közép válságnak. Ha lehet ne gázolj bele mások érzéseibe, életébe, keress új célokat, motivációt, ami összeegyeztethető az eddigi életeddel, mert azt mindig lehet találni, függetlenül attól, hány éves vagy.
2015. nov. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

“Az emberélet útjának felén egy nagy sötétlő erdőben eszméltem magamra, mivel az igaz utat nem lelém”

Dante, és Babits fordítását Weöres így írta át. Így nagyon jó (ez nem az öregség, ez más)

2015. nov. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!