Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lent leírtak alapján tényleg...

A lent leírtak alapján tényleg elkényeztetett és hisztis gyerek voltam?

Figyelt kérdés

Tesóm és én szüleimtől mindent megkaptunk, ha futotta rá; a szüleim a legjobbat akarták és ezért örök hálával tartozom nekik.

Apám sokszor húzott rá erősen a fenekünkre vagy ordított, édesanyám meg kétszer rákos volt és, ha rosszat tettünk, rosszul lett. Akár rossz jegyet hoztunk, akár elejtettünk egy poharat, elsápadt, fuldoklott és nagyon hangosan jajgatott, néha visított.


Nagyon sokszor nem mondtam el, ha baj volt. Ha nem sikerült valami, sírtam félelmemben, mert nem akartam, hogy a szüleim megtudják és anya rosszul legyen, apának meg innia kelljen. Nagyon szeretem őket, sosem akartam nekik rosszat. És ha bármi volt otthon, csal sírtam, mire anya megsajnált és vígasztalt és akkor segített , bármi is történt. Aztán később rosszul lett, az én hibámból.


Aztán néha azt se tudtam miért, de csak sírtam. És néha mellkasom nyomott és nem kaptam levegőt és ilyenkor bebújtam a szekrénybe, hogy senki se lásson és sírtam. De néha nem sikerült elbújni és megláttak.


Azt mondta apám és a tesóm, 20 év elteltével, hogy nagyon elkényeztetett és hisztis gyerek voltam. Szerintetek ez a viselkedésem már érinti ezt a kategóriát? Hiszti amit műveltek?


Köszönöm előre is a válaszokat! 25/L



2015. nov. 26. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem édesanyád volt hisztis,normális családi viselkedésmintát nem láttál. Anyagilag lehet,elkényeztettek,viszont érzelmileg nem figyeltek rád.
2015. nov. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az nem utal hisztire, de mivel elég kevés az információ, és inkább a szüleid viselkedését mutatja be, mint a tiédet, így az sincs kizárva, hogy tényleg elkényeztetett és hisztis voltál. Ennyi alapján lehetetlen megmondani.
2015. nov. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Annak alapján amit leírtál a következő a helyzet:


Nagyon tragikus, hogy anyádnak rákja volt. De ezek a rosszullétei nem jöhettek abból. Ezek a leírás alapján érzelmi zsarolás kategóriájába eső színészkedésnek, vagy az Ő hisztis természetére utaló jelnek tűnnek.


"apának meg innia kelljen."

Inni sosem KELL. Legfeljebb iszik, mert ALKOHOLISTA; és aztán rád hárítja a felelősséget.


Te nem hisztis gyerek voltál, hanem a korodnak megfelelő eszközökkel próbáltál kiutat keresni egy elviselhetetlen helyzetből.

2015. nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"innia kelljen" "kelljen" "kell" XD

Nem te hibdból lett rosszul. Betegsége volt ami miatt iegesség sokkal károsabban hatott rá mint másokra. Ez nem te hibád, ez kizárólag ő hibája. Rosszul kezdelt dolgokat. Van aki sosem ideges. Bármi is történik.

Te nem hisztis, túl terhelt rossz gyerek korral rendelkező gyerek voltál. Apád idegbeteg alkoholista, anyád mindent túlreagáló fizikailg beteg ember ami nagy lelki nyomást gyakorolt rád. Személy szerint nagyon kioktatnám apádat szal akár írhatsz is és megadhatod elérhetőségét. Akár telefonon is felhívom és kiosztom mint a fost.... Büdös paraszt... Van pofája leelkényeztetettezni téged...

2015. nov. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ami a szülőket illeti; édesanyámra nagyon felnézek, mert rákos betegen vezette a háztartást, nevelte a gyerekeket, megbírkózott egy férjhel, aki sokat ivott és mellette még egybe csinálta a fősulit és a munkát teljes állásba. És jogosan sikoltozott meg lett rosszul csak én úgy féltettem őt!!!! Mert nagyon szerettem és nem akartam, hogy baja legyen. És értünk meggyógyult.


Édesapám meg leállt a túlivással, még mindig iszik, de napi egy-két sört. És maga módján szeretett csak türelmetlen volt.


És bármi is volt a szüleim akik felneveltek és mellettem voltak.


Köszönöm a válaszokat és, hogy rávilágítottatok, nem hiszti volt; hanem egy kisgyerek reakciója egy kialakult helyzetre.

2015. nov. 26. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!