Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeljem az elkenyeztet...

Hogyan kezeljem az elkenyeztetett rokongyereket, aki folyton el akar vinni tolunk valamit?

Figyelt kérdés
Van egy 5 eves keresztlanyom, aki szornyen elkenyeztetett, szinte mindent megvesznek neki a szulei, amit akar. Sokszor el akar tolunk vinni valamilyen jatekot ,kolcsonbe, aztan persze elfelejtik visszaadni. Kinos utana nekunk kell visszakerni. Aprosagokrol van szo nem draga dolgokrol de akkor is zavar. Az en kislanyom meg csak 2,5 eves es nem tudja meg eldonteni hogy kolcson akarja e adni a jatekat ezert nem tartom fairnek hogy helyette dontsek es odaadjam amit a kis rokon hercegno kinez maganak. Masreszrol rengeteg mindent orokoltunk toluk. De en ugy erzem ez nem ugyan az mert nekik arra mar nem volt szukseguk. A kislany persze mindig vegigmutogatja nalunk, hogy ezt meg ezt tolunk kaptatok. A szulei persze mindig ra hagyjak, nem mondjak el neki hogy igy nem illik viselkedeni. De egyebkent nem csak nalunk csinalja ezt masoknal is akik nem orokoltek tole semmit. Ti hogyan kezelnetek ezt? Mar lassan utalom ha eljonnek hozzank..

2015. júl. 4. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálnám szépen elmgyarazni neki, hogy a te lányod még kicsi és sír a játéka után ha elviszi. Ő már nagylány és okos, és ugy nem akarja, hogy a kicsi sírjon?
2015. júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

abban, hogy feismeri a régi járékait, nem találnék rosszat. én speciel örülnék, ha látnám hogy valai exdolgom hasznára vált valakinek és azzal is segíthettem. az, hogy felemlegeti, gyerek esetében csupán emlékeket jelent, emlékszik ahogy játszott a pónival és megjegyzi hogy ez is az övé volt, ez nem olyan felemlegetés számba megy, mint ahogy felnőttek szoktak egymás között felemlegetni ezt azt...a gyerek részéről csupán őszinteség és nem célzás!


ha kölcsönkérné, emlékeztetném, hogy a julcsi babát sem hozta vissza, ill tanítanám, hogy amit adott, nem szép dolog visszakérni, hiszen ezt sem tudhatja, csak annyit tud, hogy meglátta és már kell is.


ne legyenek benned ellenérzések, ő nem rosszat akar, csupán gyerek ő is :)

2015. júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudom persze meg csak gyerek. En is ezeket szoktam neki mondani amiket irtatok mindig ugyelek hogy kedvesen es turelmesen magyarazzam el neki. A baj hogy lepereg rola amit en mondok neki,mindenre van valasza. Es persze azt is tudom azert nem erdekli amit mondok, mert a szulei abszolut semmit nem szoktak reagalni ezekben a helyzetekben, ugy csinalnak mintha ott se lennenek. Ezt a gyerek ugy ertelmezi, hogy nem szamit mit mondok, mert a szulei nem erositik meg benne hogy igazam van. Igazabol a szuleivel nem tudom hogy beszeljem meg ha barmit szoba hozok nekik legyintenek ra meg kicsi majd kinovi. En viszont ugy latom sajnos egyre manipulativabb lesz a kislany. Ugy erzem hogy a regi jatekai felemlegetese sem csak az emlekek feltorese, mert mindig ugy kezdodik a szituacio hogy ramutat par dologra hogy ezt toluk kaptuk, es aztan egybol jon azzal hogy neki mi tetszett meg es azt szeretne elvinni. Mas dogokban is megfigyeltem hogy nagyon ugyesen alkudozik azert amit akar, ami egy szintig elonyos tulajdonsag, de mar kezd egyre eroszakosabb es pofatlanabb lenni. Nagyon sajnalom ezt mert szeretem a kislanyt egy ket eve meg tunderi gyerek volt, de ugy erzem kezd egyre elviselhetetlenebb lenni, es sajnam ha emiatt megvaltozna a kapcsolatunk.
2015. júl. 4. 22:13
 4/12 anonim ***** válasza:

"Ezt a gyerek ugy ertelmezi, hogy nem szamit mit mondok, mert a szulei nem erositik meg benne hogy igazam van. Igazabol a szuleivel nem tudom hogy beszeljem meg "


valószínű, hogy nem ért téged. egy gyerek azt sem tudja hogy mi abban a rossz értelem, ha felemleget valamit. ugyan miért ne mondhatná, hogy az az ő játéka volt, amikor az valóban az övé volt! ő nem látt ebben a kijelentésben rossz szándékot és még az, hogy kölcsönkéri az meg kedvességszámba is megy, hogy nem követeli, ha szeretne valamit, ígéri visszahozza. a gyerek jóindulatú.


a szülőknek vázold fel a helyzetet, hogy zavar hogy visszakéregeti a játékait és beszéljenek vele, akár ott előtted, nehogy csak legyintés legyen belőle és értesség meg a kicsi szivével, hogy a játék marad.

2015. júl. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem a regi jatekait akarja visszakerni, hanem a lanyom jatekait elvinni. Sajnos koveteli, nem szepen kolcson keri. Konkretan azt mondja haza akarom vinni. A kolcson keres otletet azt en dobtam be ilyenkor regen, hogy jo kolcson adjuk legkozelebb ha talalkozunk visszaadod. Persze aztan sokadik talalkozas utan en kertem vissza pironkodva par het mulva. Olyan is volt hogy emiatt megharagudott es nem szolt hozzam. Mostanaban azt mondanam hogy kolcson koveteli, mert ha azt mondom neki ne haragudj de ezt most nem adjuk kolcson mert ez a kislanyom kedvence oltari balhet csap. Tobbszor sirva ment el tolunk emiatt. En nem gondolom hogy ez rosszindulat, inkabb azt hogy akaratos es nem ismeri a nem-et. Emiatt mindig ugy erzem ram jut a gonosz
2015. júl. 4. 22:47
 6/12 A kérdező kommentje:
...Szerepe mert en vagyok aki nemet mond neki, a szulei nem mernek es sajnos sokan masok sem a csaladbol. Es meg egyszer engem nem az zavar hogy elmondja hogy valami az o jateka volt, hanem az hogy miert mondja.
2015. júl. 4. 22:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nézd, sajnos nem adhatom oda azt a játékot, mert múltkor megígérted, hogy visszahozod azt a másikat, de nem hoztad vissza."


Ennyi, minden sallang nélkül. Ezt nyugodtan ismételgesd, amíg nem áll le a követelőzéssel. Egy idő után belátja, hogy ha nem tartja be az ígéretét, akkor annak következménye van.

2015. júl. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én elpakolnám a kedvenc játékokat mikor jön ez a neveletlen lány jó magasra hogy ne érje el ,és ha meg is látja akkor is határozotan közölném hogy nem adom mert nem hozod vissza .ha sír és hisztizik akkor sem kapja meg mert közölném hogy hogy az a miénk .nem kedvesen mondanám hanem határozotan hallja a hangomon hogy komolyan mondom neki hogy nem adom neki a játékot ,abbol talán ért .
2015. júl. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

5 éves a fiam. Tudja, hogy nem visszük haza más játékát. Ha hisztizik érte, akkor hisztizzen.

Mas gyerekenek sem engedem meg, hogy elvigye a gyerekeim jatékt. Szépen elmagyarazom neki, de nem hat meg a hiszti.

Ha a szülei nem tamogatnak ebben teged, az az ő bajuk, ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

2015. júl. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne legyen elől, amit tőlük kaptatok.( a kicsi eszével gondolhatja, ha az övé lehet nálatok, akkor a tiétek is náluk: gyerekésszel logikus, nem?) Ne fogadj el újakat.

Mondd, hogy jöhet máskor is, ez a játék itt lesz, itt lehet vele játszani. Az oviból se vihetsz haza játékot, ugye?

2015. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!