Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ateizmus előnyként vagy...

Az ateizmus előnyként vagy hátrányként jelentkezik az emberekkel való ismerkedés során? Vagy a vallási hovatartozás nem befolyásolja számottevően a kapcsolatok kialakulásának esélyeit?

Figyelt kérdés
2015. nov. 29. 01:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elony lenne ha a kiszemelt lany ateista.

Nem tudnek osszejonni egy olyan lannyal aki melyen vallasos, mert elobb vagy utobb meg akarna teriteni. Vagy zavarna, hogy a szabad idonkben O temploba jar ahelyett, hogy velem legyen.

2015. nov. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nagyon embere válogatja hogy ki hogy viszonyul a vallásokhoz. Én mondjuk furcsának tartom hogy a mai modern világban vannak még akik "vakon" hisznek...De valahogy én is azt tapasztalom hogy ilyen kapcsolatban előbb utóbb megpróbálnak megtéríteni és elkezdődik a konfliktus.
2015. nov. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Én nem szoktam az első találkozáskor bedobni, hogy ateista vagyok sosem, mert akkor egyből meg akarnak téríteni. Vagy ha nem is megtéríteni, akkor szétkötekedni. De van olyan haverom, aki református lelkész akar lenni, mégis egész jól elvagyok vele, ha összezárnak egy szobába vele. Más téma is akad a világon, nemcsak a vallás. Az egyik szobatársam pasija pedig teológus, vele nem bírok egy levegőt szívni 1,5 percnél tovább.

De nem kell hívőnek lenniük azoknak, akikkel összeismerkedsz. Vannak még popópofik, akikkel pont ugyanúgy össze lehet rúgni a port, mint a hívőkkel, hacsak nem jobban: agykontrollosok, chemtardok, ezotériások, naturalisták, oltásellenesek, +egyéb állatfajok.

2015. nov. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezzel indítasz akkor hátrány. De ez a vallásosokra is igaz. Nem vagyok hívő, teljesen ateistának nem mondanám magam, de messze vagyok a hétvégente templombajáró, esténként imádkozó emberektől és egyik vallási felekezetet sem érzem magaménak. Van vallásos barátom, a nézeteink csak hosszabb kb fél éves ismertség után kerültek szóba és semmi hátránya nincs a kapcsolatunkban annak, hogy másban hiszünk.
2015. nov. 29. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a vallás mindenkinek a magánügye, jobb esetben nem ezzel indítjuk az ismerkedést (ugyan ez igaz a politikai nézetre). Tehát az ismerkedős fázisban nem hiszem hogy probléma lenne, kivéve ha tényleg mélyen hívő az illető, bár egyre kevesebb az ilyen fiatal. Náluk nyilván nem sok esélyed van, hiszen teljesen máshogy állnak egy kapcsolathoz (nincs házasság előtti szex, ragaszkodnak a templomi esküvőhöz).

A legharmonikusabb kapcsolatok viszont azok, amelyekben a két félnek hasonló nézetei és értékrendje van .

2015. nov. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Számomra se nem előny se nem hátrány.

Vannak aitesita és kersztyén ismerőseim is..sőt akad Buddhista is.

Én keresztyén vagyok, de sosem nézem, hogy a másik ember miben hisz, ha jó ember én is az leszek vele.

Szép napot!

2015. nov. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én sima Istenhívő vagyok. Nem szeretem sem a kereszténységet, sem az ateizmust.
2015. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez mindenkinek a magánügye. Ismerkedésnél elég taszító tud lenni, ha valami fanatikus és egyből ezzel nyit (főleg, ha még meg is akar téríteni). És ilyen szempontból a fanatizmuson van a lényeg, és teljesen mindegy, hogy ateizmusról, vagy keresztényről van szó: ha fanatikus, ugyanolyan undorító mindkettő.


Normális embernek szerintem nem az a fő szempont ismerkedésnél, hogy vallásos vagy ateista embert keressen... Ehhez már tényleg fanatikusnak kell lenni...

2015. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én keresztény vagyok, és mivel nem ítélkezem, csak annyit mondok, megpróbálnék hatni rá, de ha ez csak feszültséget generálna, akkor már nagy hátrány lenne nekem.
2015. dec. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2015. dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!