Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kemény önkritika avagy súlyos...

Kemény önkritika avagy súlyos önbizalomhiány?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sohasem vagyok megelégedve a munkáimmal, ennek okát pedig rendszerint részletesen ki is fejtem. Néha már el is megy a kedvem attól, hogy bármibe is pénzt valamint időt fektessek, egyszerűen már nem tudok bízni magamban. Mindenben meglátom a hibát, legyen apró vagy óriási, mindegyik szúrja a szememet.

Eddig mindig is az önkritikára fogtam ezeket a "kirohanásaimat", viszont egyre többen mondják azt, hogy az önbizalmam van a béka popója alatt. Lassan már én sem tudok kiigazodni önmagamon. Nem érzem úgy, hogy nem tudnék megcsinálni semmit, inkább azon kattog az agyam, hogy mennyi hibát ejtek munkáim során.


2015. dec. 2. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom ez inkább önbizalom hiány. Nekem is igen kemény az önkritikám, viszont azért a magabiztosságom a helyén.

Próbálj meg kisebb célokat kitűzni és lépésről lépésre elérni őket. Ez ad kellő sikerélményt, hogy jöhessenek a nagyobbak. Van úgy, hogy az ember nagy fába vágja a fejszéjét egyből, nincs ezzel gond!

Sok sikert!

Kellemes estét!

2015. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 elwera ***** válasza:
Semmi sem tökéletes. Aki mániákusan foglalkozik egy-egy dologgal, az jobb eredményeket ér el, de ő is ejt hibákat. Csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit. Pihenj, ne csinálj semmit és egyből tökéletes leszel.
2015. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi sem tökéletes, unalmas lenne ha valami/valaki tökéletes lenne. Szeretem a hibákat, mert jó érzés tesztelgetni és rájönni miért nem jó. Persze ezt nem orvosként írom azért az elég rossz lenne, remélem te sem műtéti hibákról beszélsz, mert akkor nagyon helyén van az önkritika sőt...

A hibákat az életben el kell tudni fogadni, a hiba nem azt jelenti, hogy valaki selejtes, mert az nem igaz. Azt jelenti, hogy ember vagy és ha megtanulsz együtt élni azzal ami ellen nem tehetsz semmit rájössz milyen is igazán élni. Ez kihat mindenre amibe bele kezdesz, persze a ló túloldalára sem kell átesni.

2015. dec. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!