Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pénz vagy nyugalom?

Pénz vagy nyugalom?

Figyelt kérdés

Eddig teljes állásban dolgoztam, de eléggé leterhelő munkahelyen. Heti egy nap szabad járt többnyire, de volt, hogy úgy írták meg a tervet, hogy egyik héten szabadnap szombat, másik héten vasárnap, és akkor 7 nap munka egy huzamban. Viszont a fizetésből kényelmesen meg lehetett élni.

Fél évig csináltam ezt a munkát (vendéglátás), aztán most karácsony előtt kiraktak, mert nincs szükségük ennyi alkalmazottra. (Holott nemhogy ennyire, de többre lenne, mert így is mindig berángattak a szabadnapjaimon)

Most pár napja otthon vagyok, lelkileg sokkal jobban érzem magam, eddig eléggé szét voltam csúszva, mert csak aludtam és dolgoztam fél éven át.

Decemberben, úgy fest, már nem vesznek fel sehová, de ere a hónapra már mindenem be van fizetve, ill ha kifizetik az elmaradásukat a szabadságomat illetően, akkor abból rendezni tudom a januárt is.

Ezentúl van 20 ezer Ft-m a saját szükségleteimre.

Már sok helyre beadtam az önéletrajzom, be is hívtak néhány interjúra a jövő hétre, viszont ezek csak részmunkaidős állások.

A részmunkaidő annyiból lenne jobb, hogy lenne mellette életem (napi 6 óra, hétvége szabad), viszont a keresetem csak a lakbért, rezsit és a kaját fedezné, magamra már nem jutna belőle.

A páromnak is kevés a keresete, tehát abból nem élnénk meg.

Ha részmunkaidőben dolgoznék, nem hajtanám magam rommá, viszont akkor csak a létminimumért dolgozom. Ha elmegyek teljes állásra, rövid időn belül megint idegroncs leszek, de jobban fogok állni anyagilag.


Ilyenkor mit érdemes tenni?


2015. dec. 4. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor azt érdemes tenni, hogy elmész a részmunkaidős állásra, és mellette még folytatod a keresést. Ha úgyis lesz szabadidőd, interjúkra is el fogsz tudni menni, és előbb utóbb találni fogsz teljes állást.
2015. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van olyan teljes állás, ahol nem heti 6 napot kell dolgoznod. Ideiglenes jelleggel elfogadnám a részmunkaidőset is, mert jobb, mint a semmi, de hosszútávon nekem kevés lenne, mindenképp keresnék tovább új főállást, kedvezőbb körülményekkel (tudom, vendéglátásban nehéz, de nem lehetetlen).
2015. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Heti hat nap sok. De 5x6 óra meg kevés, ez főként a fizuban fog megnyilvánulni. Keress normális teljes állást, és ha muszáj, vállald el a részmunkaidőst.
2015. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenképp teljeset szeretnék, csak olyat nagyon nehéz találni, ahol nem nézik rabszolgának az embert.
2015. dec. 4. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!