Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A makacsság jó tulajdonság?

A makacsság jó tulajdonság?

Figyelt kérdés
Mert én baromi makacs vagyok, és sztem ennek köszönhetek mindent amit elértem. A középiskolában nagyon rossz tanuló voltam, a tanárok megmondták, h nem fogom vinni semmire, mondták, h ilyen jegyekkel ne is akarjak továbbtanulni. Én azonban makacsul a fejembe vettem, h csak azért is továbbtanulok. Nagy nehezen épphogy fölvettek fizetősre, de ott az egyetemen úgy összeszedtem magam, h egy év után átkerültem nem fizetősre. Voltak nehéz tárgyak, amik szinte lehetetlennek tűntek, de bekeményítettem és megcsináltam őket, a legtöbb egyetemi barátom végül otthagyta, nem tudta elvégezni a szakot, mert ilyen nehezebb tárgyaknál feladták. Én viszont a fejembe vettem, h elvégzem, és meg is csináltam, sikerült is. Am. nem csak az egyetemen, hanem mindenhol azt látom, h az emberek nagy része az első nagyobb akadálynál feladja, ahelyett, h küzdene tovább, én viszont ennek az iszonyat makacsságnak köszönhetően még soha semmit nem adtam föl, amit a fejembe veszek, azt tűzön, vízen végigcsinálom, ha beledöglök is.
2015. dec. 4. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak így tovább, te leszel Magyarország miniszterelnöke!
2015. dec. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A makacsság az rossz tulajdonság. De a kitartás, a szorgalom még nem makacsság!
2015. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"csak azért is továbbtanulok" GG. Ne azért. Mert neked az jó és akarod. Kit érdeke fogyatékosok mit mondanak. Mindig lehet változtatni.

Eféle makacsság jó. Társas gondolkodásban, viselkedésben nagyon makacsnak lenni logika ellenes, mert nem tudsz haladni bizonyos dolgokban makacsság megtartó hatása miatt.

De logika alapu gondolkodások eredményéből származó cél eléréséhez makacsnak lenni, ahogy látod.., nagyon pozitív.

2015. dec. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as!

Könyörgöm, tanulj meg magyarul!

2015. dec. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!