Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt a csendesebb,...

Miért hiszik azt a csendesebb, szerényebb, kultúráltan és értelmesen beszélő emberekről; hogy teljesen hülyék szellemileg és még egy óvodás is megverné őket?

Figyelt kérdés
Egyszóval, hogy teljesen súlytalan, jellegtelen karakterek. Manapság elég gyakran találkozni ezzel a közvélekedéssel. Miért hiszi azt egy rakás ember, hogy aki nem veri a mellét állandóan, az egy senki?
2015. dec. 4. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon jó kérdés.....Azokat kellene megkérdezni erről, akik így vélekednek.
2015. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Mivel ez az általános következtetés. Sokat számít milyen társaságról is van szó. De a legtöbb ember érzelmi és értelmi intelligenciája fejletlen, sajnos az érzelmi a legfejletlenebb, ezért is rengeteg ember nincs is tudatában annak, hogy amit tesz milyen súlyos következményekkel járhat. Értem itt más emberek megsértése, megverése.


Nem kell egyszerűen foglalkozni azokkal, akik lenéznek azért mert más vagy. Aki a kulturált viselkedést elutasítja, az egy semmirevaló ember, kerülni kell, mert egyszerűen fejeletlen minden téren. Kivétel nincs, akinek nincs érzelmi intelligenciája, az nem képes empátiára, együttérzésre, segítségre, megértésre és minden más értelmes cselekedetre embertársai iránt.

2015. dec. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Beszélgess velük és bizonyítsd be, hogy nem igaz.
2015. dec. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1-es, ha az is vagyok, attól még a kérdés jogos.
2015. dec. 4. 22:45
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as, köszönöm, ez egy jó válasz volt.
2015. dec. 4. 22:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Tényleg eléggé függ a társaságtól, de az illetőtől is.


Elég sokszor, a csendes, szerény és kulturált emberek tényleg súlytalanok a közösségben. Csendesek, tehát hozzá sem szólnak a dolgokhoz. Aki pedig primitív, könnyedén rávághatja, hogy az illető senki.

És az ilyen emberek egy része valóban senki. Persze, saját magában ott a nagy önbizalom, hogy ő bizony jobb, mint a többi ember. De amint az élet olyan helyzetbe hozza, egyáltalán nem viselkedik másként. És valóban, még egy óvodás is megverheti őket.


Aki pedig nem jellegtelen karakter és szellemileg valóban magas színvonalon van, az tudja kezelni a helyzetet. Pl. én aránylag visszahúzódó vagyok, mert az emberek többsége nem érdekel. Voltak, hogy kóstolgattak, aztán lerendeztem a dolgot. Pár helyen nem tudtam a teljes közösségbe beilleszkedni, viszont megvolt a tekintélyem. Ezért tenni kell, sokan nem fognak nagyra tartani, ha ott állsz szó nélkül és csak bambulsz, lehetsz a saját kis világodban bármilyen okos.

2015. dec. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Kicsit sarkos lesz a válaszom: ültem egy asztal társaságban, egy mamut méretű pali aki többet ivott a kelleténél, kinézet egy csöndes kis megszeppentnek tűnt nála lényegesen kisebb méretű férfit a társaságból. Szemüveges volt, könyörögve segélyt kérő tekintettel nézett körbe hogy védje már meg valaki.Nekem idegen volt a csöndes manus de kezdtem már azt érezni hogy a mamut gyomorforgató stilusából kezd elegem lenni. A srác csöndben tűrt...egyszer csak felpattant és szét ütötte a mamutot de konkrétan ájulásig....megigazította a szemüvegét és vissza ült a székére.Szóval az alfa hímnek hitt ember szét lett alázva. Egy emberi tulajdonság hogy azokat hisszük alfa hímnek akik mit egy gorilla üvöltve verik a mellüket. Az önbizalom hiányodon sokat segítene ha rájönnél hogy Te egy értelmes és értékes vagy a többi meg bekaphatja, és fogadd el magadat olyannak amilyen vagy.Ha meg senkinek nézve érzed magad állj a sarkadra.
2015. dec. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon tetszett a sztori!
2015. dec. 6. 21:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Feltéve, ha igaz.. :P Filmbe illő
2016. jan. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!