Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hol a határ az...

Szerintetek hol a határ az igényesség és a sznobizmus között?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallom azt a szót hogy igényesség, ami náluk rendszerint a külsőségre, vagy éppen pont a külsőre irányul.

Bizonyos dolgokat nem tudok elfogadni mint igényesség. Ilyenek például a külső amin nem tud változtatni, legyen az magasság, arc, kopaszság, meg a hasonlók.

Én nekem az igényesség azt jelenti hogy ad magára valamiben, mindenkinek kicsit másabb. Lehet alaki jobb sört iszik, mert arra jobban ad, vagy valaki xy ruhamárkát vásárol mert rá az a szabás vagy minőség illik.

De sokaknál sokkal inkább a felszínességről szóló "igényesség" van, amikor a környezetüknek kifejezetten villantani akarnak, még ha anyagi helyzetük is szűkös, és ezt nagyban hangoztatják. Pl.: "Én nem veszek kínai ruhát" "Én csak az agyonreklámozott sört iszom"



2015. dec. 5. 13:07
 1/3 Titusztitusz ***** válasza:
92%
Az "igényesség" és a "sznobizmus" között ott a különbség, hogy az IGÉNYES illető a SAJÁT MAGA ÁLLTAL FELÁLLÍTOTT MÉRCERENDSZER SZERINT igyekszik adni a dolgokra, a SZNOB pedig MÁSOK ÉRTÉKRENDJE SZERINT igyekszik viselkedni...Pl. IGÉNYES MAGÁRA az az ember, aki mondjuk belenéz a tükörbe, és azt mondja hogy:Ez a ruha SZERINTEM nem áll nekem jól, ezért másikat fogok felvenni, míg sznob az az illető aki azt mondja:EZT a cipőt fogom felvenni, MERT EZ A DIVAT...
2015. dec. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Első nagyon jól írta, annyit még hozzátennék hogy a sznob kérkedik is, míg az igényes ember nem villogtat/mutogat semmit, saját maga örömére vesz fel ezt-vagy azt. (pl. sznob kínosan ügyel a márkajelzésre, az igényest meg nem érdekli h milyen márka, ha neki tetszik az a pulcsi, méreten jó és illik az egyéniségéhez)
2015. dec. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

A sznob nálam ott kezdődik, amikor valakinek lövése sincs róla, milyen autóban ül, milyen telefont használ, milyen laptopot, stb...és nem ismeri a hibáit.

Az igényes meg lehet az is, aki megvesz egy mások számára már teljesen értéktelen autót, ellenben az 3x annyi időtartamot üzembiztosan kibír, mint egy drágán megvett új autó.

Csak itt lehetnek tájékozatlanságok is, amik félreértelmezhetik az adott használót.

Pl minap láttam egy emberkét kiszállni egy Citroen C akármennyiből, pár éves lehetett az autója, de a hátsó futóműve terpesztett már, ergo egy rakás pénzt rá kell hamarosan költeni.

Mindezt néztem az én 30 éves öreg autómból, aminél ilyen probléma az életben nem lesz soha. Akkor ki az igényes, és ki a sznob?

2015. dec. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!