Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem idegesít ez a...

Titeket nem idegesít ez a túlzásba vitt igényesség?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy manapság az átlag emberek is úgy öltözködnek, néznek ki mintha gazdagok vagy híres emberek, sztárok lennének? Stílusosan összeválogatott drága ruhák, amik tökéletesen állnak rajtunk, drága karóra, tökéletes smink, szögegyenesre vasalt, fényes haj, sorolhatnám. Nem értem miért kell ennyire túlzásba vinni, a külsővel való törődést... Néha szoktam nézni youtubeon sminkes videókat, amikor mutatják a lányok, hogy miket használnak a hajukara, egyszerűen nem értem, hogy miért? 10 különféle szert a hajukra kennek, de szebb nem lesz tőle a hajuk. Nem elég megmosni, balzsot rakni a végére és annyi? Egyre feljebb tolódnak az igények, de engem nem is érdekelne, csak így az ember csoróbbnak és igénytelenebbnek érzi magát, ha nem néz ki úgy, mint a többi ember. Most a nyáron a kukoricaföldön végeztem diákmunkát, ott mindenki úgy nézett ki mint amilyen valójában, olyan jó volt ilyen mű dolgok nélkül látni az embereket és olyan jó volt nem "igénytelennek" éreznem magam, csak mert úgy mutatkoztam, amilyen valójában vagyok.
2015. júl. 31. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Egészségedre.
2015. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem idegesít, az igénytelen külsejűek sokkal idegesítőbbek. Pláne ha nem is veszik észre, hogy mennyire azok, és nem értik, miért esnek pofára, amikor igényes külsejű ellenkező neműeknél próbálkoznak.
2015. júl. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
A kérdezőnek igaza van. Sajnos a sznob műgazdagok országa lettünk. Ezt hozta a fidesz...
2015. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért én megnézném, hogy a kukorica földön ki viselne sminket. Mire számítottál, hogy oda is teljes sminkben fognak menni a lányok? :D Érdekes lenne, aki rendszeresen elmegy kukorica földre dolgozni az nem fogja magát kisminkelni ellenben még lehet igényes pl az utcán a hétköznapi életben. :D


És ne politizáljunk...


Bár van benne valami, hogy a sznob világ miatt akarunk többnek látszani, mint amik vagyunk. :D De azért az igényességet ne kelljen már megmagyarázni. Bár a túlzásba vitt öltözködés pl. pláza cicák stb elég kiábrándító tud lenni, de szerintem még akkor is jobb, mint az igénytelenség.

2015. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak nagyobb lett a piac, globalizáció van, tágabbak a lehetőségek. Olcsóbban lehet ruhát, kiegészítőket venni, több a pláza, bolt. Aztán ilyen lehetőségek mellett főleg ki ne szeretne jól kinézni. A másik az agymosás és a marketing, besulykolják, hogy milyen termékekre van szükséged, hogy kell kinézned, ahhoz hogy trendi legyél.
2015. júl. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Azért én megnézném, hogy a kukorica földön ki viselne sminket. Mire számítottál, hogy oda is teljes sminkben fognak menni a lányok? :D"


Szerinted azt hittem, hogy ők mindig úgy néznek ki? Arra akartam ezzel célozni, hogy szebb a természetesség.


Gondoltam, hogy sokan félre fogják érteni, ezzel nem azt mondom, hogy az igénytelenség tetszik meg nem baj ha valaki koszos, szakadt ruhákban jár, zsíros a haja, mert igen is baj, de nem értem miért kell túlzásba vinni. Miért kell az ilyen lányokhoz képest csórónak és lemaradottnak éreznie magát annak aki nincs felöltözve tökéletesen a mai divat szerint, nincs rajta smink, nincs rajzolt szemöldöke, szögegyenes festett haja, parfüm felhő körülötte, iphone a kezében... stb. Remélem páran értik mire gondolok és nem csak a rosszat szűrik le.

2015. júl. 31. 23:10
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Értik, te nem érted, kérdező. Olyan vagy tiniben, mint a huszonéves anyuka, aki szül egy gyereket, és utána mackó alsóban, kinyúlt pólóban meg papucsban járkál, mert az kényelmes, haja lófarokban. Aztán néz bociszemekkel, amikor lecseréli az apuka egy magassarkú cipős, csini ruhás sminkeltre.

A ruha is teszi az ember, az igényes külső meg nem annyi, hogy nem koszos a ruhád, hanem csinosnak is kell ám lenni. A férfiakra is áll mindez. Azok is tudnak csodálkozva nézni, hogy a szétmosott pólójukban, trottyos farmerükben és széttaposott tornacipőjükben miért nem sikerül meghódítani a csini ruhás, tűsarkús, sminkelt, parfümözött hölgyet. Mert lássuk be, 10-ből 11 férfi ilyet választ.

2015. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a dolgot, de nem is igazán érdekel. A barátnőm nem szerencsére nem sminkeli magát, szóval a dolog nem igazán hat rám.

De arra eléggé érdekes szemmel néztem, amikor a srác ismerősöm 20 percet szórakozott a hajával, fésülte, fújt rá hajlakkot meg ilyenek és majdnem lekéstük a buszt. 5 perces meló lett volna a dolog, de ő úgy látta, hogy még nem áll úgy, ahogy szeretné.


Az ok szerintem az, hogy fogyasztói társadalom lettünk. Rengeteg smink reklám fogadja a nőket és a férfiaknál is egyre inkább terjed, hogy piperkőcök legyenek.

Tesómat is nem egy barátnője szólta már meg, hogy többet van a tükör előtt, mint ők.

2015. júl. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

" Értik, te nem érted, kérdező. Olyan vagy tiniben, mint a huszonéves anyuka, aki szül egy gyereket, és utána mackó alsóban, kinyúlt pólóban meg papucsban járkál, mert az kényelmes, haja lófarokban. Aztán néz bociszemekkel, amikor lecseréli az apuka egy magassarkú cipős, csini ruhás sminkeltre. "

Próbálj egész nap magassarkúban járkálni otthon. Aki ilyenért lecserél egy nőt, az egy nőt sem érdemel meg.


"Azok is tudnak csodálkozva nézni, hogy a szétmosott pólójukban, trottyos farmerükben és széttaposott tornacipőjükben miért nem sikerül meghódítani a csini ruhás, tűsarkús, sminkelt, parfümözött hölgyet. Mert lássuk be, 10-ből 11 férfi ilyet választ."

Egyszer igazán meghallgathatnád, amikor mi, pasik sörözünk. Meg a csajainkat is megnézhetnéd.

2015. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
engem az idegesít,hogy akármit csinálok,én nem tudok úgy kinézni....a hajamat már semmi kedvem vasalni,hagyom kócosan,göndören,nincs arra energiám,időm,kedvem...pedig úgy jobban tetszene...aztán most nem is festem,nehogy szétszáradjon...mozgok is és pattanás ellen jó kencém van,de ilyen a bőrtípusom és mindig látszik h nem szép tiszta a bőröm..meg nem elé fehér a fogam stb..egyszerűen ha akarnák sem tudnék olyan műen kinézni,mint manapság sokan...
2015. júl. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!