Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Elmondjuk a gyereknek, hogy...

Elmondjuk a gyereknek, hogy mikulás, Jézuska nem létezik?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az öcsém most 8-éves (én 18) és a szüleimmel nem tudjuk, hogy elmondjuk-e neki, vagy majd idővel hátha rájön. Ő 100%-ban hisz még az egészben, nagyon be van zsongva, cipőket takarít, teát kalácsot készít a mikulásnak stb.

Ti hogy tudtátok meg, hogy mondták meg nektek, vagy hogyan mondtátok meg a gyerekeiteknek? Én attól tartok, ha rájön/elmondjuk nagy családás lesz számára.


2013. dec. 5. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd az iskolába úgyis megtudja ,szóval felesleges emiatt aggódni.
2013. dec. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondod, az is nagy csalódás. Az öcsémnek is elmondták a szüleim, de nem hitt nekik. Később jött rá magától.
2013. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán a legjobb lenne (lett volna) bevonni az előkészületekbe, hogy együtt készítsetek csomagokat, pl. te + ő a szülők részére összerakni, és akkor valahogy összeáll majd a kis fejében, hogy ezek szerint valószínű, hogy az ő cipőjében levő csomagokat viszont a szülők készítik össze.
2013. dec. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Ne, hadd tudja meg a társaitól. Annyira aranyos hogy van még benne ennyi gyermeki ártatlanság és tud szívből hinni valamiben. Ne rontsd el neki ezt a boldogságot.
2013. dec. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nekem nem árulták el, magam jöttem rá, de mondjuk engem annyira nem érdekelt soha ez a Mikulás Jézuska cucc... A karácsonyt szerettem a feeling miatt azt ennyi, nah meg a szünet miatt.
2013. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
92%
NE majd idővel rájönnek addig hagy legyenek boldogok:)
2013. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
75%
Amugy mind a ketto letezik!!!Csak nem ugy ahogy azt a gyerekek hiszik!!!
2013. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha magamból indulok ki, inkább ne mondd el neki. Anno én is a nővéremtől tudtam meg, hogy nem a Mikulástól és a Jézuskától kapjuk az ajándékot, és akkor nagyon letört és szomorú voltam, és a nővéremet hibáztattam. Haragudtam rá.


A társaitól úgy is megtudja előbb-utóbb, az talán még jobb. Végül is, megfogalmazódhat benne a kérdés, minek hitegettétek 8 éven keresztül, ha utána egyik napról a másikra elmondjátok, hogy kamu az egész.

2013. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
18%
LÉTEZIK!
2014. máj. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
88%
Elmondani neki hogy nem létezik? miért te ezt honnan tudtad meg? Ekkora butaságot, ha te nem hiszel benne, attól még létezik Jézus,legalább ezt ne tedd kérlek, had legyen már meg a te gyerekednek is a hit , ami a legfontosabb dolog az életben, és a legtöbb amit adhatsz neki, hogy erre neveled. Azt hogy egy nyúl tojást toj, meg a mikulás a kéményen jön be, na ezeket a butaságokat nem is kellene egyszer se felhozni, és akkor se hazudni nem kell a gyermeknek, sem pedig "kijózanítani"
2014. okt. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!