Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka, hogy én...

Mi lehet az oka, hogy én annak örülnék, ha valamilyen globális katasztrófa történne?

Figyelt kérdés
Gazdag, elkényeztetett fiú vagyok, megvan mindenem anyagi téren. Otthonülős típus vagyok, és rengeteg filmet ,sorozatot nézek, többek közt egy csomó olyat, amiben valami katasztrófa történik(elmegy az áram,zombiapokalipszis stb.), és az a durva, h bennem többször felmerül, h én kifejezetten élvezném, ha valami ilyesmi a valóságban is történne. A kényelmes kis életem felborulna ugyan, és valószínűleg nem is lenne olyan hosszú, de legalább nem unatkoznék annyit, hanem izgalmas lenne onnantól az életem, egy kaland. Ha felborulna minden, akkor sztem az unalmas szürke egymástól elhidegült emberek is kicsit felrázódnának, és talán az érzéseik is előjönnének.

2015. dec. 6. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Több mint száz évvel ezelőtt is sokan éreztek így. Az akkori európai fiatalság üres, áporodott állóvíznek érezte az életét. Még aki anyagilag jól is élt, az is úgy érezhette, hogy nincsenek előtte perspektívák. Belefáradtak az elidegenedett ipari társadalomba, a széthulló családokba (ezek a problémák máig is megvannak, csak súlyosbodtak). Vágyódtak apáik, nagyapáik 19. századi forradalmi dicsősége után is, de leginkább arra, hogy végre történjen valami nagy világégés, ami majd felforgatja a világot, és utána rend lesz, jobb lesz.

Ezért aztán sokan kifejezetten üdvözölték az első világháború kitörését. Csak a háború többedik évében kezdtek rájönni a lövészárokban fagyoskodva, meg mindenüket elveszítve stb., hogy ez nem is akkora buli. A háború vége pedig, mint tudjuk, egyáltalán nem azt hozta, amit valaha reméltek tőle.

Értem én, hogy izgalmas kaland volna az életed, csakhogy nem addig, amíg te szeretnéd, hanem akkor is, amikor már ráuntál, és mennél már vissza a kényelmes szobádba, ami esetleg addigra már nem létezik, mint semmi más sem a régi életedből. És igen, katasztrófák idején történnek olyanok is, amit írtál, hogy "az unalmas szürke egymástól elhidegült emberek is kicsit felrázódnának, és talán az érzéseik is előjönnének", csakhogy ezek elszórt példák, szemben azzal, hogy pl. szó szerint megölik egymást az emberek egyetlen búvóhelyért, vagy mondjuk 1 db marhakáposztáért. És ha nem éred meg élve a katasztrófa végét, akkor senki nem fog emlékezni a nagy kalandokra, amit te átéltél.

Ezeket is gondold végig. És hogy megéri-e.

2015. dec. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el kérdésed s rájössz. Vagy gondolkozz el magadban miért akarod s megint megvan válasz.
2015. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy hogy a filmek, sorozatok romantizálják a természeti katasztrófákat, a zombi apokalipszist, meg az efféle dolgokat.
2015. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az hogy elsem tudod képzelni, milyen a globális katasztrófa. Ez mindennel így van. A szobádba zárkózva még egy szúnyogcsípésről sem képzelheted el, hogy milyen, amíg nem élted át, nem hogy katasztrófákról. Az, hogy eddig csak unreal filmekből szereztél érzelmi élményeket, neked ezek vannak.
2015. dec. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A válasz kézenfekvő: A filmeket izgalmasra készítik, a katasztrófák látványosak, élvezetesek. A hiszékeny néző pedig azt hiszi, hogy a valóságban is ilyen élvezetes az egész.
2015. dec. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!