Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme a luxusnak?

Mi értelme a luxusnak?

Figyelt kérdés

Általában átlagosan éltem. Mindig volt hol laknom, mit ennem, mit felvennem.

Pár hónapja éltem kicsit magasabb színvonalon, mivel rengeteget dolgoztam, de nem éreztem, hogy most bármennyivel is jobb lenne nekem, csak épp nem volt időm mikor elkölteni, így majdnem 2 havi keresetem pihen érintetlenül a bankszámlán úgy, hogy mindössze 5 hónapot dolgoztam. Külön élek, úgyhogy fizettem lakbért, rezsit, kaját bérletet na meg a saját szükségleteim.

Most épp otthon vagyok, utána már inkább kevesebb órában szeretnék dolgozni, ami mellett nem csak alszok és dolgozom.

Ha nem kell a mindennapi betevőn aggódnom, és kis spórolással ugyan, de jut arra, amit szeretnék, már boldog vagyok.


Akkor miért vágynak sokan mégis a luxus után?


2015. dec. 6. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom. Mindig azt mondom,azért nem nyerem meg a lottó 5-öst,mert szét is osztanám,de annyit megtartanék,h vmi karitatív munkát végezhessek. Engem halálosan untatna a jólét.
2015. dec. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Félreértelmezed a luxust. A luxus nem az, hogy van pénzed, hanem hogy kevvesebb munkával is ugyanannyit vagy többet megkeresel és van bőven szabadidőt elkölteni, kiélvezni
2015. dec. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet,igazad van,de én akkor is halálra unnám magam.azt hiszem,nincs meg bennem a luxus élvezetének képessége. Egy pólóban,meg farmerban elmwnnék inkább állatokat menteni,mint
2015. dec. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Egy Dolce and Gabbana ruhában, Bulgary ékszerekkel koktélozgassak valami hajdemenő klubban. Ez nem érdekel.
2015. dec. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokféleképpen lehet értelmezni azt, hogy mi a luxus, társadalmilag és szociológai szempontból is. Akinek semmije sincs, annak egy pár ezer forintos új ruha is az. Mindenki másra vágyik.
2015. dec. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért lenne jó a luxus, mert élvezném, nem kicsit. Sőt, luxus nélkül én aztán nem lennék boldog. Nagyon-nagyon szeretem a tengert és a hegyeket, az pedig itt, ugye, nincs. Bejárni Európát motorral, felkutatni az összes múmiát és koponyákat tartó helyet, némelyikben élethű koponyát venni, a tengerparton herkentyűket enni, ez engem mind nagyon nagy örömmel töltene el. Ez pedig luxus, nem minimális pénz kell hozzá.


A ruhákból annyi érdekelne, hogy ha lenne pénzem, akkor újra lenne egy rendes motoros csizmám s a túl nagy és szakadt nadrágomat is lecserélhetném, sőt, hidegre még remek aláöltözőim is lennének :D


Egy otthonülő típusnak, aki nem is gyűjt semmit, bizonyára kevesebb kell, habár ha le akarja szigetelni a házat vagy venni 132 tuját, az is pénz...


Én koponyákat gyűjtök, szerencsére azt pénz nélkül is lehet, de így elég kevés van. Tudod, milyen szuper alkotások vannak a témában hatalmas féldrágakőből kifaragva? :D De ha pl. egy nagyobb állatkoponyát akarnék, az se lenne olcsó. (Bizonyára nem vennék ilyet, ha nem lenne felesleges pénzem, inkább 120 darab kicsike koponyát érdekes kövekből. Inkább az emberi koponya vonz, abból pedig necces valódit szerezni, egy élethű mű azért kéne. Nagyon megdobja az árát, ha rendes kinézetű fogakat akarok, nem pedig egyformákat... Pedig az elég fontos.)

Nagyon, nagyon nagy örömmel tölt el csak nézni képeket róluk, de birtokolni is... Wow. Az csodás. Nem egy valami, amit megvesz az ember és rá se néz, hanem tartós örömforrás.


De a legtöbb pénzt házra és utazásra költeném mégiscsak.


S persze rengeteg örömöt lelnék főzésben, a páromban, rajzolásban, olyanokban, amikhez nem kell sok pénz... De attól még a luxus is kell és jó :)

2015. dec. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert átlag ember örül ha kijön nullára hó végén, és nem úgy temetik el, hogy adósságokat meg hiteleket hagy a gyerekére.


Na meg akárhogy nézzük, dolgozni így is úgy is sokat kell, akkor már csak jobb ha a szabadidőmben a pénzt szórhatom bármire és nem itthon kell a tv előtt punnyadni.

2015. dec. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg relatív dolog a luxus. Van, akinek egy 50 millás kocsinál kezdődik, van, akinek egy 5 millásnál. Nekem pl. az is luxus lenne, ha lenne saját lakásom vagy autóm. De már az is, hogy bevásárlás közben nem a legrosszabb minőségű és legolcsóbb kajákat kéne megvennem.


A fényűző luxusnak az értelme általában, a fényűző emberke igényeinek kielégítése. Valami megnyugvást okozhat számukra gondolom. Erre a pszichológus tudna pontos választ adni.


Nincs semmi, amire költhetnél? Hobbi, gyerekkori álom, családban valakinek ajándék? Én pl. édesanyámnak vennék egy házat és abba egy jól berendezett konyhát, mert tudom, hogy ez az álma.

2015. dec. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én esküszöm, hogy nem értelek, kérdező. Egy másik kérdésedben pont azt fejtegetted, hogy mennyire irigyled a párod excsaját és annak férjét, akik Németországban milliomosok, és mennyire lúzernak érzed magad mellettük. Megismerlek, mert ott is szó szerint ugyanez volt a kérdésed eleje, ott le is írtad, hogy onnan van pénzed, hogy szintén Németországban takarítónő vagy, de most kivágtak és ettől még rosszabbul érzed magad a gazdagéknál, ahol szintén otthon van a lány, de nem mint munkanélküli, hanem mint háztartásbeli, ami nagy különbség. Így, ilyen kérdésekkel keresed a megerősítést, hogy gazdagnak lenni nem is olyan jó..? Vagy skizofrén vagy és a másik éned irigykedik?
2015. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

23:14 ...most hogy mondod ez tényleg az a kérdező :D


Eddig az volt a nyűgje hogy hogy élje túl a szegénységet, utána a gazdag barátnőjére irigykedett egy sort, most meg az a baja hogy minek a luxus :D

2015. dec. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!