Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet sírást visszatart...

Hogyan lehet sírást visszatartani? Vagy akár könnyezést?

Figyelt kérdés
Nem szomorúság miattit, hanem meghatódásból valót. Vagy mondjuk színházban, moziban, hangversenyen.

2015. dec. 10. 18:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elég érzékeny típus vagyok. Ha érzem, hogy közel a "vég", akkor általában még két lépéssel a tünetek megjelenése előtt tudatosan kezdek el valami teljesen másra gondolni. Mindegy mire, csak másra!

Ez általában bejön. Persze nehéz sokáig tudatosan kikapcsolni ilyen szinten, megterhelő tudatosan ennyire másra koncentrálni huzamosabb ideig, de meg lehet csinálni. Mondjuk egy temetést így sem bírnék ki, de egy esküvőn a meghatóbb pillanatokat így simán átvészelem sírás nélkül.

2015. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ez is jónak tűnik, de ezzel igazából pl. a zene élvezetét tesszük tönkre, nem?

Mert addig nem tud az ember arra figyelni.


Arra is gondoltam már, hogy talán van valamilyen szer, tea, vagy akár gyógyszerféle, ami segítene. De már az elsőtől, a valeriána cseppektől majdnem elaludtam, és mégis folyott a könnyem.

2015. dec. 10. 19:51
 13/14 anonim ***** válasza:
De miért is kellene az embernek az érzelmeit titkolni? Miért szégyen az?
2015. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem titkolni, csak nem zavarni másokat vele.

Ha közel-távol mindenki csak szépen csöndben, rendesen viselkedve ül, és néz, valaki, aki mozog, törölgeti a szemét, orrát, elég zavaró, másoknak kínos érzés.

(Nem mindig szabad, vagy elég olcsó a páhony 2. sorába a jegy, ahol a legkevésbé zavarhat.)

2015. dec. 10. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!