Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen okj képzést/egyetemi...

Milyen okj képzést/egyetemi szakot végeztetek? Szeretitek a munkátokat vagy megbántátok?

Figyelt kérdés

Érettségi után hogyan változott meg az életetek?

Van nyelvvizsgátok? Ha igen, milyen nyelv és milyen fokon? (Alap,közèp, felső)

Van jogosítványotok? Mikor szereztétek meg? Ha nincs, akkor mikorra tervezitek?

Jövőre érettségizem és szeretnék válaszokat kapni, mert tanácstalan vagyok.

A nyelvvizsgát most fogom letenni januátban és februàrban, a jogsit nyáron szeretném elkezdeni. Viszont semmi tervem nincs tovàbb tanulást tekintve...



2015. dec. 12. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

3 OKJ-s papírom van (gazdasági informatikus, rendszerinformatikus, webprogramozó) középfokú angollal. Jogsim sajnos egészségügyi okok miatt nem lehet. Nem bántam meg de nem is dolgozom bennük. Sajnos vidéken, ahol élek korlátozottak a munkalehetőségek.

Mai eszemmel egyetemre mennék (mérnöki karra).

2015. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most fogok végezni pénzügy és számvitelen a BGF-en. Egy hete lett vége a szakmai gyakorlatomnak, és igen, tetszett, amit csináltam, és el tudom képzelni a későbbiekre.

Érettségi után, ami drasztikusan változott, az a társadalmi életem volt. Hozzá voltam szokva, hogy egy 35 fős osztályban mindig volt valaki, akivel tudtam beszélgetni, ismerősök vettek körül, kedves tanárok, akik szeretettel foglalkoztak velünk. Ez 180°-ban megváltozott. 500-an voltunk az évfolyamon, így elég sokan voltunk ahhoz, hogy szétszórt legyen a társaság, nem nagyon ismertem senkit (bár ez leginkább annak volt köszönhető, hogy nem volt gólyatáborban, de ezt sosem bántam meg). Egy évig elég magányos voltam, aztán szép lassan összeálltunk páran, összebarátkoztunk, és azóta is egy kis csapatot alkotunk. :) Nélkülük nem sikerült volna eljutnom idáig. A tanárok távolságtartása is szokatlan volt. Nem törődnek azzal, hogy sikerülnek a vizsgák, teljesen magadra vagy utalva.

Két nyelvvizsgám van. Egy sima angol középfokú és egy középfokú szakmai angol. A sima nyelvvizsgát még középiskola elején szereztem meg. A szakmait most nyáron.

Nincs jogosítványom, mert eddig nem volt rá szükségem. Budapesten lakom, így tömegközlekedéssel elég könnyen eljutok bárhova. Továbbá eddig nem tudtam volna fenntartani egy autót. A megszerzését az elkötözés utánra tervezem.

Ha nincs elképzelésed, hogy mit szeretnél csinálni, ajánlom, hogy menj el minél több vállalatlátogatásra. Nézz ki egy-egy szakterületet, és keress hozzá vállalatokat, írj nekik e-mailt, hogy mi iránt érdeklődsz. Érdemes abba az irányba menni, amiből jó vagy, amit szeretsz csinálni.

2015. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

14 èvesen alapfokú nyelvvizsgám lett,18 èvesen közèpfokú. de szeretnèk felsőfokút is majd. 17 èvesen lett jogsim.

egyetemre járok,mèrnöki szakra,èrettsègi után rögtön itt kezdtem.

sok minden valtozott èrettsègi után, de inkabb pozitívnak èlem meg. nincsenek kötöttsègek,magam osztom be az időmet.a szüleim se piszkálnak egy-egy rosszabb fèlèvi jegyèrt. bár elèg maximalista vagyok ilyen tèren,legalabb 3-4est becèlzok minden vizsgán,zh-n. van amikor ötös is összejön.de van amiből annak is orulok,hogy meglett.

valóban sok ember van,a tanárok max tesin jegyzik meg a nevemet,máshol arcról se ismernek szinte.ami nem is csoda,hiszen van olyan tárgy amin hivatalosan 400-an vagyunk.

baratozni szerintem nehèz, de sok kozos program van,aki akar tud ismerkedni

2015. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

17 évesen lett jogsim, érettségivel együtt lett egy felsőfokú angolom. Érettségi után orvosira mentem, melyet hat év alatt el is végeztem. Szeretem e a munkám? Hát van amikor igen, van amikor nem. Ez nem egy hálás szakma ma Magyarországon. A felelősséghez képest iszonyatosan alacsony fizetés, és konkrétan zéró társadalmi megbecsülés, hibázni pedig nem nagyon lehet.

Az egyetemet egyébként sokkal jobban kedveltem mint a gimnáziumot. Kontárok helyett szakemberek, orvosok oktattak, korrekt számonkérések voltak nem pedig sunyi röpdolgozatok és felelések, és egy 150-200 fős évfolyamból barátokat is sokkal könnyebb találni.

2015. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!