Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van a haragnak?...

Mi értelme van a haragnak? Csak pusztán illedelmességből tartjuk vissza a haragunkat, vagy nem nem old meg konfliktusokat?

Figyelt kérdés

Általában sokat tudok rágódni azon, ha valaki valamilyen értelmetlen, bunkó dolgot művel velem, vagy mond nekem. Benne van a pakliban, hogy én is túl érzékeny vagyok, így környezetemben is sok minden rosszul érint, de általában lenyelem, visszafojtom a haragom. Ha valakiben nagyon csalódtam, nehezen tudom kezelni, hogy tönkremegy a normális kommunikáció is közöttünk, aminek az az oka, hogy bármilyen "őszinte" dolgot is vetne egyik a másik szemébe, annak csak sértődés a vége, nagyon szabályszerűen, mindig.

Semmilyen értelme nincs annak sem, ha kedvesen, megértően viselkedek a másikkal, de ő rosszul viszonyul, érezteti, hogy valamilyen baja van, miközben én is panaszkodhatnék.


2015. dec. 14. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a pukit szoktam visszatartani illedelmességből. Hülyeségeken nem húzom fel magam így nagyon kevés harag van bennem. Amúgy sem old meg semmit a dolog. Ne csapj be egy ajtót, mert lehet, hogy még be akarsz menni rajta.
2015. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 piriiiii ***** válasza:

Nem tudom, hogy mire való a harag. Szerintem semmire. Egyetlen dolgot szül, feszültséget, amit le kell vezetni. Ha pedig hirtelen jön a harag és nem számít rá az ember, akkor azt bizony levezeti az első tárgyon, esetleg emberen, vagy saját magán. Ma reggel például iszonyatosan dühös voltam anyámra, így indultam iskolába, NAGYON felhúzott, ő amúgy is mestere ennek (a tudálékossága az oka mindennek, ő MINDIG mindent jobban tud, akkor is, ha semmi köze az adott dologhoz). Indulásom előtti utolsó percekben is veszekedtünk, de sietnem kellett és megmaradt bennem a fullánk, nem tudtam semmit tenni, éreztem, ahogy fizikailag rosszul leszek az egésztől, annyira emésztett. Akkor úgy elgondolkodtam, hogy ez mégis mire jó, és hát semmire. De elég nehezen gyűrtem le a dolgot sajnos, legszívesebben üvöltöttem volna, miközben a falat kaparom.

A düh és a gyűlölet a két legrosszabb tulajdonság. Ahogy lehet, szabadulni kell tőlük, csak az a baj, hogy a két legragaszkodóbb, legnehezebben elmúló érzés is.

Én nem illedelmességből tartom vissza a haragomat. Tökéletesen önös érdekből tartom vissza: mert az nekem is rosszat tesz, ha szabadjára engedem (ezért sportolok). Aztán, ahogy csitul a harag, az nagyon jó érzés és örülök, hogy ekkora önuralmam van.

Igyekszem őszinte és egyenes maradni mindig, és a másik ember érzelmeit is szem előtt tartani, lehiggadni és megbeszélni a dolgokat, de persze nem mindig megy. Nagyon rosszul élem meg, hogyha magamból kikelve ordibálok valakivel, annak semmi célja nincs, csak rombol.

2015. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A harag és a gyűlölet a két legjobb barátod, ha megtanulod kezelni őket. El kell nyomni, és hagyni fölgyűlni. Aztán amikor kell, akkor kiengedni, akár meg is háromszorozza a testi erőt egy rövid időre(az ember többre képes, mint amennyi tűnik), ha megfelelően irányítod(pl.: Odébb kellett raknom egy szép testes fotelt, két emberes föladat, de nem volt ott más, nekem meg ugyebár nem sikerült, hiába próbáltam. Egyszerűen magam elé képzeltem azt, aki miatt a legtöbb harag fölgyűlt bennem, akit a legjobban gyűlölök, és hogy hozzá bszom a fotelt, könnyedén fölkaptam, aztán már csak el kellett vinni.)
2015. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van benne valami, talán:) Bár ha konfliktus kezelésre, kommunikációra vonatkozik, abban nem tudom milyen szerepet játszhat a harag kifejezése, ami annyira értelmetlen, hogy már azon látszik, ahogy mindig túlzok amikor az utált emberről beszélek, nem hatok rá, max. ha megfélemliteném is, vagy elrontom a napját, azzal is csak azt érem el, hogy elkerül. Én szoktam olyan helyetbe kerülni, hogy testes foteleket kell arrébb toljak, és ez segítsen, nem is veszek igénybe annyira fizikai munkát, viszont a szellemi munkáimra lenne szükség, amit sokszor meggátol az, amikor haragkeltő dolgokon vagyok fennakadva.

Gondolom az "utálat" közeli rokona a "szeretet", szóval nekem az utálatot kezelni, írányítás alá venni inkább úgy hangzik, mint szeretetté formálni. Másképp, ha gyülölködök azt nehéz kezelni, és inkább több kára van, mint haszna.

2015. dec. 14. 22:48
 5/6 A kérdező kommentje:

Bár az is nagyon igaz, hogyha ennyire haragszok valakire(nem tudom mennyire igazságos az ok, az a baj) akkor abban az esetben teljesen rendben van, ha megfélemlítően elűldözöm, hogy többet ne manipulálhasson, vagy bármi.

A harag kezelése, írányítása nekem ott kezdődik, hogy megtudom ítélni, hogy kire haragudjak, és ha van jogom utálni, akkor a leghatározotabban kifejezhetem az utálatom, de ha nincs okom rá, ott kezdődik a baj.

Föleg ha idegességemben nem teljesen egyértelmű a gondolkodásom a dolgokról.

2015. dec. 14. 22:53
 6/6 A kérdező kommentje:
# 4. elírás, nem szoktam*
2015. dec. 14. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!