Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismersz szlovákokat? Milyenek...

Ismersz szlovákokat? Milyenek ők? Magyarokkal bunkón viselkednek?

Figyelt kérdés

Én azt hallottam,hogy ott több a bunkó ember,mint a magyaroknál.

A magyarokhoz hogyan állnak hozzá?

Nekem apai és anyai ágon is voltak szlovák őseim,de a leszármazottak már nem beszélik a nyelvet.

Mentalitásban hasonlítanak a magyarokhoz a szlovákok?



2015. dec. 15. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég rendszeresen jártam ki Pozsonyba, soha nem ért negatív atrocitás, holott mindenki tudta, akivel kapcsolatba kerültem, hogy magyar vagyok, mert sose tagadtam le, mindig felvállaltam. S akikkel találkoztam szlovákokkal, mind rendes, jófej embereknek tűntek, nagyon jól elvoltam velük, sőt mivel nem beszéljük egymás nyelvét, az angol a kölcsönös megértés alapja köztünk. Az is igaz, hogy Pozsony lakosságának kb. 20%-a magyar.

Náluk is csak a szélsőséges gondolkodású vadbarmok gyűlölködnek, de nem csak a magyarok, hanem minden más nép iránt, viszont ilyenek majdnem minden országban vannak.

Én nagy szerencsémre egy ilyennel se találkoztam odakint.

De a lényeg, hogy sose félek kimenni Szlovákiába, nem úgy kell hozzáállni, hogy "Jaj engem most meg fognak verni mert magyar vagyok" meg ilyen hülyeségek.

Az hogy mennyi a bunkó ember, hát ez megint olyan dolog, hogy mégis melyik országban nincsenek? :D

Mellesleg akkor már megemlítem: itt Budapesten lehet hogy mindig rosszkor vagyok rossz helyen, de nem telik el úgy egy hét, hogy ketten vagy többen ne szólalkoznának össze a buszon vagy bármelyik BKK járművön. :D

Szóval ez inkább fordítva van. :]

2015. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen járok ki sofőrként szlovákiába. Tény, hogy nem vernek agyon, amint átlépted az országhatárt, de amelyik cégekhez szállítok, azoknak a raktárosai igenis éreztetik velem. Az igaz, hogy a raktárosok nem a diplomájuk miatt végzik azt a kemény szellemi munkájukat, de a kommunikáció velük szinte lehetetlen. A legnagyobb betartás, hogy nem hajlandóak velem más nyelven beszélni csak szlovákul. Én meg ugye nem tudok szlovákul, honnan kéne tudnom? Németből érettségiztem, angolul is megértetem magam bárkivel, de szlovákul...

Konkrétan a számokat nem hajlandóak más nyelven mondani nekem. Mondom neki, hogy zwei és vagy ötször kérdezi vissza, hogy dva? És még az újjammal is mutatom. Ennyire hülye egy raktáros vagy egy portás se lehet, hogy nem tudja, hogy a zwei az kettő.

Elmondják a dolgokat szlovákul, utána mégegyszer szlovákul, harmadszor már idegesen szlovákul és otthagynak, hogy tanuljál nyelveket hülyegyerek.

Van, hogy kibeszélnek, mert hallom, hogy magyaroznak meg unguriznak és közben röhögnek, de ugye azt se értem. Meg az igazából nem is érdekel, csak az dühít, hogy nem hajlandóak együttműködni velem.

Ja és mielőtt még valaki azzal jön nekem, hogy ez minden országban így van a raktárosokkal, mondom hogy járok több országba is és csak itt van ez. :D

2015. dec. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Én több magyart ismerek aki bunkó, mint szlovákot. (Szlovákiai vagyok.)
2015. dec. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Melyik városban laksz?
2015. dec. 15. 20:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szlovákiai, vannak ismerőseim onnan, és más az, ha turistaként vagy kint, vagy ha kint élsz. Általában onnan tudják, hogy turista vagy, ha mert hangosan magyarul beszélni, a kint élők inkább csak sutyorognak. Amúgy tényleg nem mindenki szélsőséges, de alapvetően még mindig tartanak a magyaroktól.
2015. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A falunkba (MO) sok szlovák költözött az utóbbi években, sokan közülük gazdagok. A legtöbbjük nem is próbál kapcsolatba kerülni az őslakósokkal , mondjuk ezen nem is csodálkozom, mert elég egyszerű népség lakja a falunkat. Vannak nagyképűek is és kedvesek is köztük . Főleg azok normálisak akik nem járnak naponta Pozsonyba dolgozni. Én szoktam beszélgetni velük angolul, érdekes, hogy németül sem sokan tudnak.
2015. dec. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokszor járok "odaát" és semmit nem veszek észre hogy bunkók lennének. Sajnos sok szélsőjobbos szereti ezt terjeszteni hogy utáljuk a Szlovákokat.
2015. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
én szlovákiai magyar vagyok kassán lakok és az itteni szlovákok nagyon nem szeretik a magyarokat állitollag félnek toluk:) de kinek nem inge nem vegye magara:)
2016. aug. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Sokszor járok "odaát" és semmit nem veszek észre hogy bunkók lennének. Sajnos sok szélsőjobbos szereti ezt terjeszteni hogy utáljuk a Szlovákokat."


2. válaszoló vagyok, a sofőr. Igen sajnos sokan gerjesztik a feszültséget a két ország között és olyanok fogják ezt megszívni, akik nem tehetnek semmiről. Én a közvetlen környezetemből tudok mondani két embert, akik egyszer voltak Szlovákiában de azt mondták többet soha. Egyiküket egy szlovák benzinkúton kergették meg valami szélsőjobbos szlovákok, hárman támadtak rá baseball ütökkel, épphogy el tudott menekülni kocsival. Másik srác meg ment a szlovák autópályán és folyton ráhúzkodták a kormányt vagy valami ilyesmit mesélt. :D Aztán meg volt döbbenve, hogy én magyar rendszámos autóval járok ki szlovákba és nem félek. Pedig mondom, volt olyan hogy egy héten négyszer voltam kint, de egy jó fél éven keresztül minden héten minimum egyszer és soha sem ért semmi atrocitás a közlekedőkkel szemben csak amit az előző válaszomban is leírtam a raktárosokkal. Volt olyan, hogy ott aludtam a magyar rendszámos autómban éjjel a szlovák városban, nem is foglalkoztam vele. :D

2016. aug. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!