Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor szükség van az...

Most akkor szükség van az előitéletekre vagy nincs? Liberálisok szerint nincs rá szükség, de szerintem ez naivitás.

Figyelt kérdés

2015. máj. 8. 00:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem a hülyék felé van előítéletem.
2015. máj. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Mondjál egy helyzetet, amikor szükség van rá.
2015. máj. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Nem vagyok liberális, de előítéletre nemhogy szükség nincs, de káros is. Véleményt csak a tényekre, valóságra alapozva szabad mondani, előítélettől mentesen.
2015. máj. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nehéz előìtéletmentesen élni, maga a kategorizálás, a sztereotipizálás bizonyos mértékig igen hasznos- ha minden embert csak magában, összehasonlìtás nélkül akarnának megìtélni, igen hosszú lenne, ráadásul "költséges". Kevés emberről alakulni ki valamilyen belső kép és a mindennapokban való eligazodàs nehézkes lenne. A kérdés inkább az, hogy mi alapján kategorizálunk-külső vagy mondjuk egyetlen megtapasztalt belső érték alapján, illetve, hogy lehet-e kivételeket képezni, mennyire plasztikus egy-egy kategória. A faji alapú elkülönítést nem támogatom, de tény, hogy pl. A kulturális alapú különbségeket figyelembe szoktam venni. Amiről te beszélsz-az előítélet amiatt lehet káros, mert sokszor értékítéletet is tartalmaz, ami a kategóriákban szereplő emberekre vonatkozik. Előfeltételezései másokról mindenkinek vannak, kérdés mennyira hallgat rájuk, és hogy a gondolkodása mennyire merev ilyen szempontból.
2015. máj. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Szükség van. Nem tudom mi értelme játszani a naivat pl. a bevándorlók kapcsán. Lehet, hogy egy kis százalékuk hasznos tagja lesz a társadalomnak, de a legnagyobb részük biztosan nem. Ezek a szerencsétlen barmok meg még asszisztálnak hozzá, hogy minél gyorsabb ütemben árasszák el ezek a népek Európát, hosszabb távon a földbe döngölve az európai értékeket.
2015. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
A liberalizmusbol még nem sok jó származott. Inkább szükség van rá szerintem.
2015. máj. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon elfogadó vagyok, ha ezt hívod liberálisnak, nevezhetsz annak. Ugyanakkor azt gondolom, a sztereotípiákra szükség van, az előítéletekre nincs. Utóbbit én a negatív továbbvitelnek érzem. A sztereotípiák miatt tud az agy könnyen gondolkodni, mert csoportokba rendez, sémákra oszt. Ha az ősember vadászott, és egy tigris megtámadta,az összes tigris elől elfutott, nem gondolhatta azt, hogy jó, hátha csak az a konkrét tigris volt ilyen. A példa nem modern, de a modern világban is szerintem hasznos. Például ha egyszer egy kétes hírű környéken járok, nem villogok a pénztárcámmal, nem várom meg, amíg kirabolnak, hogy majd tapasztalatból tanuljam ezt meg. Emberekkel kapcsolatban is igenis vannak ilyenek, szerintem. Az a probléma, ha ez a gondolkodás nem elég rugalmas. Ha nem képes valaki beismerni, hogy "na, ez a konkrét egyed nem olyan, ahogyan én ezt a típust magamban elképzeltem". Szerintem mindenki felé nyitni kell. Aztán ha megérdemli, majd kimondhatod magadban, na, ő pont olyan, mint ahogy az ilyen meg ilyen embert elképzelném, de ettől még tudni kell, hogy a többi ilyen ember nem lesz ilyen emiatt az egy tapasztalatod miatt.
2015. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 jaydee ***** válasza:
90%

Ijesztően egyszerű példa:


Mész az utcán. Este van. Józsefváros, Baross utca. Szembe jön egy trikóscigánybanda. Te bízol az emberi jóságban és abban, hogy mindannyian egyenlőek vagyunk, illetve hangosan végigfut a hideg a hátadon és minden porcikád tiltakozik az ellen, hogy bármilyen félelem felüsse a fejét benned. Mert, hogy az előitélet egy primitív, náci dolog és csak erőszakhoz vezet. És amúgy is, lehetetlen, hogy ezekbe bele legyen kódolva az agresszió! Ezért úgy döntesz, hogy nem mész át az út másik oldalára. A cigányok körbenéznek, majd konstatálván, hogy nincsen senki a környéken, kipakoltatnak, majd mivel hogy iszonyatosan be vannak drogozva és piálva, picit megrugdosnak. Éppen, hogy csak annyira, hogy az intenzíven legyél élet és halál között 1 hétig.


De ez természetesen egy életszerűtlen példa, soha senkivel nem történt ilyen, pláne nem annyiszor, hogy ez jusson eszébe bárkinek, aki egy cigánnyal találkozik az utcán. Az előítélet hülyeség.

2015. máj. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"Mész az utcán. Este van. Józsefváros, Baross utca."


Ott lakom.

SOha semmi gondom nem volt 10 év alatt, éjjel sem.

Be van kamerázva, egész éjjel, hajnal mennek a taxik és a BKV, és a rendőrök is gyakran.


32N

2015. máj. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Még az előző vagyok.


"Szembe jön egy trikóscigánybanda."


Ha nem cigány jön szembe, az sem nyugtat meg jobban éjjel. EZ megint hülyeség. RÉszeg, hangoskodó, alvilági kinézetű nem cigók miatt is kerültem már az utcán.

2015. máj. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!