Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért élnek ilyen egészségtele...

Miért élnek ilyen egészségtelen, önpusztító életet a kortársaim (huszonévesek)?

Figyelt kérdés

A haverjaim nagy része alapból dohányzik, aztán ehhez jön hozzá sokaknál a pia túlzott fogyasztása, gyorskaják töménytelen zabálása, vagy a drogok használata. Főleg fiúkra jellemző, de lányoknál is egyre gyakrabban látom ezt az önpusztítást. Aztán csodálkoznak, már most komoly bajaik vannak (pl. elhízás, májproblémák, tüdőproblémák, 2es típusú cukorbetegség, magas vérnyomás stb.) Azért 20onévesen ez nem normális sztem. Nem azt mondom, h olyan hű de egészségesen kéne élni, én se vagyok egészségmániás, de legalább alapvetően káros dolgokkal nem szennyezem a szervezetem, néha persze én is legurítok néhány söröcskét, vagy egy pohár bort, pálinkát, de csak mértékkel. Az étkezésnél sem vagyok túl szigorú magammal, csak arra figyelek, h ne teljesen rendszertelenül egyek, és az alapvető tápanyagokat minden nap bevigyem a szervezetembe. Mindezt úgy, h csak olyat eszem ,ami jólesik, semmilyen önmegtartóztatás nincsen bennem, egy csomó dolog van ami amellett ,h egészséges, nagyon finom is(pl. méz,fokhagyma,paradicsom, paprika,olívaolaj, gyümölcsök,fahéj,étcsoki stb.)

24/F



2015. dec. 23. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Mert a cigi menő, hogy néz már ki, ha nem cigizel? A szórakozás meg sokaknál kimerül abban, hogy hétvégente tajrészegre isszák magukat.

Szerinted az, akinek az értékrendje csúcsán a lerészegedés áll, majd pont arra fog ügyelni, hogy egészségesen étkezzen?

Meg ugye ezt az életmódot leszólni "nem menő", ezáltal nem os fognak vele foglalkozni.

2015. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Magaddal foglalkozz, ne masokkal.
2015. dec. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Mert sokaknak felelősséget vállalni, néhány napnál tovább előre gondolkozni az egyszerűen túl kényelmetlen.

De tényleg, aki olyan lelki nyomi, hogy csak valami kábítószertől vagy alkoholos állapotban tudja jól érezni magát, aligha gondol bele egyáltalán abba hogy ez nem egészséges, vagy hogy a jövőre nézve milyen komoly következményei lehetnek.

Az igazi, hosszútávú boldogsághoz (meg ugye az egészséghez) tenni is kéne valamit, küzdeni érte, de ugye akiben semmi felelősségtudat, az megelégszik időnként egy pillanatnyi mesterséges eufóriával...

2015. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azért furcsállom, mert nekem pl. semmi erőfeszítésbe nem kerül, h egészségesen éljek, mivel pont olyan dolgokat szeretek, amik egyúttal egészségesek is. Annak meg semmi értemét nem látom, h ilyen káros szarokkal tegyem tönkre magam.
2015. dec. 23. 14:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Huszonéves, elméletben érett felnőttként miért foglalkozol másokkal??
2015. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok.
2015. dec. 23. 21:36
 7/8 A kérdező kommentje:

Nemtom, ez miért baj(?)

Vagy a mai világban már az a trendi ,ha mindenki leszar mindenkit(?). Az önpusztító társadalom meg szép lassan felőrli magát.

2015. dec. 23. 21:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Azert baj, mert ez a kerdes semmirol nem szolt, pusztan arrol hogy fenyezted magadat egy kicsit hogy te milyen karaj vagy, mert mig masok onpusztito eletmodot folyatnak, te nem az hogy nem igy elsz, de meg nehezedre se esik "egeszsegesen" elni.


Arra gondolom nem szamitottal, hogy mi kepesek leszunk megmondani hogy arctalan senkik valahol a vilagban miert folytatnak olyan eletmodot, amilyet. Ebbol kovetkezoen a kerdesednek nem volt ertelme, arrol volt szo, hogy kicsit verted a f***odat sajat magadra.

2015. dec. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!