Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Motivációból lehangolódás. Ti...

Motivációból lehangolódás. Ti is tapasztaltátok már? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nekem az álmom körbeutazni az összes kontinenset kivéve persze Antarktiszt. Ehhez ugye sok pénz és idő kell, hát valljuk be eddig nem sok helyen jártam, csak Magyarországon és Szlovákiában mert túl sok lóvénk nincs, még kocsi se áll rendelkezésünkre, inkább csoportos túrákban vettem eddig részt amik olcsóbbak voltak.


Ahhoz hogy bele tudjak vágni ebbe a kalandba muszáj lesz kivárnom azt, amíg saját munkahelyem nem lesz majd az egyetem után. Már csak azért is, hogy a tanulásra buzdítsam magam, motivációként teleplakátoltam a szobám falát poszterekkel amiken pl Bora Bora szigete van, vagy egy utcakép NY-ból, stb. Viszont egyik pillanatban motivál, utána meg kb elkeserít hogy én itt vagyok kabátban december közepén amíg máshol egy trópusi szigeten izzadnak az emberkék. Nem irigykedésből, csak ha belegondolok abba, hogy én is ott lehetnék ilyenkor... Ti tapasztaltatok már hasonlót?



2015. dec. 23. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tapasztaltam hasonlót. Mindig belegondolok, hogy igen... jó lehet ilyenkor valahol süttetni a hasamat a napon, de onnan haza is kell jönni és akkor még rosszabbul fog érinteni, hogy itt ilyen rohadt hideg van az ottani időjáráshoz képest.

Ez az otthonom, számomra az az élet rendje, hogy évszakok követik egymást és megvan a tél és a nyár között az átemenet. Éjszaka és nappal jön egymás után. Éjszaka sötét van, nappal világos. Ideig óráig biztosan érdekesnek tartanám, ha olyan helyen lennék, ahol ez nem így van, de összességében ezt szoktam meg, nekem ez a természetes, mondhatni nem tudnék élni ezek nélkül.


Szerintem nem szabad olyan álmokat kergetni, amik beteggé tesznek. Az pedig egyértelműen beteggé tesz, ha ilyenek miatt lehangolódsz.

Kiábrándítalak azért kicsit. Ahhoz nagyon nagyon jó munkahelyet kell találnod, hogy körbeutazhasd a világot és ez ne okozzon anyagi problémát! :)

2015. dec. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előtted áll még az élet, nem kell mindent egyszerre lezavarni, kitalálod h pl. jövő nyárra elmész 1 hétre New Yorkba. Utána nyárra meg mondjuk Egyiptomba. És ha minden évben elmész valahova nyaralni - ha nem is az egész világot - de azért elég sok helyen meg tudsz fordulni és öregkorodra elmondhatod, h világot járt ember vagy. :)

1 évre elég egy úticél, mert ugye ki kell pengetni a repjegy árát meg a szállást, és kell némi költőpénz is - és mindezt meg is kell keresni valamikor. Akik a trópusi szigeten izzadnak, valószínűleg ők se fő állásban csinálják ezt, lehet h évekig spóroltak rá, mire összejött rá az útravaló!

Én is sok helyen megfordultam már, mivel nagy Nightwish rajongó vagyok, gyakran vetemedek arra h külföldre is utazok h láthassam a kedvenceimet. Csak az idén miattuk voltam Finnországban hajóúton, utána mentem Szlovákiába, utána Csehországba, 2x Budapesten, meg most hétvégén Londonba néztem meg őket. Én jövő júniusba megint megyek Csehországba, onnan meg irány Róma és júliusba meg jó volna pár hétre megint kimenni Finnországba. :)

Mondjuk Európán belül utazgatni lényegesebben olcsóbb mint más kontinensekre kimenni.

2015. dec. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!