Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a dolgok okkal történnek pl. párkapcsolat, család, anyaság/apaság vonatkozásában?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem és nem is vágyok rá most. Kapcsolatom sincsen, így alaptalan is az egész. Persze nyaggatnak vele a szülők, de ez nem változtat a helyzeten. Valahogy nekem nem mennek könnyen ezek a dolgok, pl. a párkapcsolatok sem. Külső szemlélőként úgy tűnik, mások olyan könnyen megtalálják a társukat, a korombelieknek már családjuk van sok esetben. Aztán rengetegen félrelépnek, kapcsolatok bomlanak fel, stb. Sokak vállalnak gyereket felelőtlenül. Néha elgondolkozok rajta, hogy milyen anya lennék én, talán nem véletlen, hogy így alakulnak a dolgaim, mert úgy sem tudnám jól csinálni ezt a családosdit. Persze nem lennék annyira nagyon rossz anya (pl. aki nem gondoskodik a gyerekéről), csak egy kicsit rossz, de az is elég. Meg annyi rossz, mocsok dolog van a világon, amitől nem tudnám megóvni. Azt látom magam körül, hogy sok jó embernek nem születik gyereke, mert fél. Pedig fel tudnák nevelni tisztességesen. Elég kicsavart dolognak tartom, hogy olyan embereknek nincs családjuk, akikből nem válna rossz szülő. Magammal kapcsolatban is ilyen felemás érzéseim vannak. Kicsit irigylésre méltó az, akinek van családja, ugyanakkor félelemmel is tölt el engem az a gondolat, hogy nekem családom legyen.

Akinek gyereke születik, az már adott, nem lehet visszacsinálni, persze attól még megfogalmazódhatnak valakiben ilyen gondolatok. Lehet kicsit zagyvaság ez az egész, amit írok, csak csalódott vagyok, hogy egyedül töltöm a karácsonyt és úgy érzem nem érdemlem meg. Bár lehet, hogy ez egoista gondolat.


2015. dec. 25. 23:30
 1/3 anonim válasza:
én is, és lehet,jobb is így ,hogy még nincs családom, mert....)
2015. dec. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Túl sokat gondolkozol és túl felelősségteljesen :D Én is ilyen vagyok, pedig szerintem se lennék rossz szülő, de a párom semmiképp (nekem azért van egyfajta temperamentumom, deegy kompatibilis gyerekkel ellennék s amúgyis empatikus vagyok és alapnak tartanám, hogy nem nehezítem agyon szegény gyermek életét, mint egyesek, akik magukat sem tudják elterelgetni, gyerekkel pedig katasztrofálisak).


Az a gondolat, hogy rossz, hogy nem tudnád mindentől megóvni, bennem nincs meg. Elég vad ötletnek tartom, hogy akkor már ne is éljen valaki, mert szörnyű dolgok vannak a világban. Bár ha elkap a mizantrópia, akkor szimpatikus lehet az emberi faj kihalása, de akadnak azért remek emberek is, kultúrák és annyi minden, amiért kár lenne...

Ha egy gyermeknek nincs valami nagyon eltolva az alapszemélyiségével vagy hasonlókkal s kap egy rendes családot, az már elég jó alapot ad ahhoz, hogy a világ eme nem is legrosszabb részén ellavírozzon (persze az esély mindig megvan rá, hogy kisordródjon, de az esélyei azért nem rosszak).

Szomorú lenne, ha szinte csak a felelőtlenebbek és kevésbé szülőnek valók szaporodnának (szerencsére gyermek iránti vágy és optimizmus az értelmes emberekbe is képes szorulni).

2015. dec. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen személy vagyok, és hasonlóan gondolkodom, csak férfiban. Mostanában hiányzik egy társ, egy gyerek, de úgy érzem, hogy egyedül jobb.

Igen, a dolgok okkal történnek, de szerintem valahol a mifajtánk ezeket kompenzálni tudja valamilyen más formában (pl. szélesebb és egyben tartósabb társas kapcsolatokkal).


Azért vállalnak sokan felelőtlenül gyereket, társat, mert nem akarnak lemaradni a társadalom konvencionális elvárásaitól.


"Elég kicsavart dolognak tartom, hogy olyan embereknek nincs családjuk, akikből nem válna rossz szülő."

Úgy gondolom, hogy egy kapcsolat elején mindkét félnek megvan a saját alaptulajdonsága, ami idővel - tehát amikor már összemelegedtek - valamilyen irányba megváltozik. Tehát kölcsönösen formálják a felek egymást pozitív-negatív irányba. Itt kezdődik a gond: az, aki szingliként él (sarkosan fogalmazva) normális tud lenni, de ha már párt talál magának, akkor már nem biztos, hogy ugyanolyan rendes ember tud maradni, mint régen volt. Ergo: nem biztos, hogy jó szülő tudna lenni.

2015. dec. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!