Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az anyaság, a...

Miért van az anyaság, a házasság meg eleve a párkapcsolat így beállítva?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni, meg hallani is, hogy "szeretne még élni" mielőtt elkötelezi magát, vagy gyereket vállal vagy akármi. Nincs bajom azokkal akik nem akarnak stabil kapcsolatot, vagy gyereket, netalán házasságot, félreértés ne essék, de miért jön minden ki a kiélés dologgal? Nekem eddig csak hosszú kapcsolataim voltak és sosem éreztem magam úgy, hogy ez nem lenne élet. Vagy nem tudom, hogy fogalmazzam meg :(


Én kapcsolatban is élek, nem csak ha váltogatom a partnereket. Szerintem ez nem függ össze :/


A másik dolog, az a mondásszerűség, hogy szerelmet bárhol talál az ember de barátot nem... Szerintem ez is hülyeség. Szerelmet és barátot is lehet találni. Engem például barát is "dobott", pasi is dobott, szerintem ez a mondás hülyeség. Vélemény?


Más is így látja? Vagy tényleg csak akkor él az ember, ha mindent kipróbál amit az élet elé rak?


21/L


2012. máj. 20. 13:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%
Mert nem tudják, hogy a JÓ párkapcsolat semmiben nem akadályoz, sőt, segít "élni", ROSSZBAN viszont nem szabad(na) élni.
2012. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem így látom mint te.Igen, akkor ember az ember,ha kipróbálja azt,amit szeretne.És ha ennek akadálya a gyerek,akkor jobb ha előtte csinálja meg.De mindenki másként látja.
2012. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
86%
A "szeretne még élni" nem azonos a kiéléssel. Egy házasságban, pláne gyerekkel azért már nem annyira szabad az ember, nem teheti meg, hogy pl. hopp, most ugorjunk ki Párizsba, mert a gyerekkel tervezni kell.
2012. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
43%
Nekem is furcsa, ha valaki annyira ki akarja élni magát. Mit is akar tulajdonképpen az, aki annyira erre hajt? Tizenkilenc évesen mentem férjhez, a lányom még ennél is korábban. Soha nem merült fel egyikőnkben sem, hogy "ki kellett volna élni" magunkat, vagy valamit is elmúlasztottunk volna. Egyikőnk sem volt bulizós, pasizós fajta.
2012. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
69%
Mert van mire fogniuk típusú szemléletmód. Én már 21 évesen összeköltöztem párommal, már 2 éve együtt élünk. Ez a kapcsolat mellett "kiélhetem" magamat, járunk bulizni, inni, szórakozni, bárhova. Annyi, hogy nem pasizhatok, nah de ki akar, ha már van párom? :D A gyerek mellett igaz kevesebb idő lesz, de minden csak felfogás kérdése.
2012. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Szerintem meg az, hogy "hopp kiszeretnék menni Párizsba", a pénztárcán múlik nem egy gyereken. Ha jól keresek, és kiakarok menni Párizsba, akkor kimegyek gyerekkel (családi program) vagy anélkül (édes kettesben a párommal). Addig a 2 napig a gyerek elvan a nagymamánál. Nem volt jó példa szerintem. Más?


(Ja és mindenki zöld kezet kap :) )

2012. máj. 20. 13:34
 7/42 anonim ***** válasza:
80%

A barátságot én többre tartom a szerelemnél. A barátaim száz éve "megvannak", igazából velük van igazi jóban-rosszban kapcsolatom.


A másik, bár én nem akarok gyereket, szerintem is furcsa a "kiélés" szó. Mintha a gyerek után már nem élet lenne, mintha az nem lenne élvezetes.

Bár az is elszomorító, hogy sokaknak a kiélés a hányadékban fetrengést jelenti.

25/L

2012. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
91%
Én pedig örülök, hogy kiéltem magam, utazgattunk, szórakoztunk. Mióta megvan a gyerek, azóta is megyünk, de már nem ugyanaz, mert nem én vagyok az első, hanem a gyerek. Kicsit ki kellett élnem magam, és jól döntöttem.
2012. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
83%

"Nekem eddig csak hosszú kapcsolataim voltak és sosem éreztem magam úgy, hogy ez nem lenne élet."


21 éves vagy, mégis milyen hosszú kapcsolataid voltak, 4x3 hónap? Vagy többévesek, de akkor 14 évesen kezdted? Mindkét esetben nyugodtan elmondhatod, hogy te már "kiélted" magad, szóval felesleges az észosztás.

2012. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
83%

A pénztárca mint olyan épp nem volt a gondolataiban a példámnál....

Nade írtad, hogy nagymama. Igazam volt: tervezni kell. Nagymama ráér e, gyereket rá lehet e bízni, anya meri e ott hagyni, stb.

Tervezni kell, nem lehet egy "csakúgy" spontán dolgot csinálni - és ezt most mindenre értem.

2012. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!