Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek segítőkészek az...

Szerintetek segítőkészek az emberek? Milyen + és - tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
való életben és ezen az oldalon egyaránt
2015. dec. 27. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Többnyire nem. Van néhány ember aki igen.. De többnyire nem..

Volt már szerencsém látni jó pillanatokat. Volt hogy egy néni esett el, és felsegítették. Egy autós megállt és felajánlotta hogy elviszi ahová menni szeretne. Volt hogy egy törött lábú kiskutyát vittek haza magukkal. Olyat is láttam hogy bementek a pékségbe, vettek mindenféle sütit, és odaadták egy hajléktalannak aki nem messze onnan állt.


Sajnos ezek ritka pillanatok. Többnyire közömbösek az emberek, vagy egyenesen kiröhögik akin segíteni kéne..


Ezen az oldalon úgy veszem észre hogy próbálnak segíteni az emberek.. Vannak akik csak trollkodni járnak fel, de szerencsére sokan tényleg segíteni akarnak

2015. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem vegyes tapasztalataim vannak.

Par napja a kombino egyik megallojaban egy hajlektalan ferfi fekudt. Volt aki megallt egy pillanatra, de legtobben csak neztek, majd tovabb haladtak. En eppen a mentosoket hivtam, mikor ugy egy 20-25 eves fiu, megkerdezte, hogy nincs-e nalam kesztyu vagy zacsko, mivel felszeretne segiteni ot. Szerencsere tudtam adni neki, es mivel eleg testi-lelki ereje volt hozza a mentosok az o kisboltjaban, atmelegedve tudtak a korhazba vinni. Egy reszt nagyon meghatott ez az empatia, masreszt viszont hihetetlenul sajnaltam a ferfit, es fajt a tobbi ember kegyetlensege.

2015. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
alapvetoen segitokeszek es joindulatuak az emberek.
2015. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Emberek" nincsen, csak a statisztikában.

A való éltben vannak közömbösek, sőt még ártók is, és vannak segítőkészek.

2015. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább közömbösek de nem lehet pár tapasztalatból általánosítani. Amellett ország / kultúra / tájegység / város / falu függő is. Nekem nagyjából egyenlő arányban vannak tapasztalataim pozitív és negatív oldalról is, bár néha meglepőek.

Pl. amikor elájultam egy távolsági buszon, magamhoz tértem, ahogy ott fekszem a busz közepén az üres helyen, aztán szépen felálltam és annyi. Az emberek meg csak ültek nyugodtan és igyekeztek másfelé nézni. Aztán volt, hogy nagyon nehéz táskát cipeltem és idegenek álltak meg segíteni, egyszer a biciklim rohadt le éjszaka, diákmelóból hazafelé tartva a semmi közepén és egy pár menekült jött oda hogy segítsenek és az egyikük elment a táborba a szerszámjáért és meg is tudta csinálni. Volt, hogy egy lány rosszul lett a buszmegállóban és az emberek inkább arrébb álltak, minthogy segítsenek neki, végül a közeli boltból az eladó hívta ki hozzá a mentőt. Amikor falun, a saját utcánkban kutyák támadtak meg, hiába kiabáltam, senki nem jött volna ki, pedig sok helyen már égtek a lámpák és tuti, hogy ébren voltak már az emberek.

Szóval volt minden. Én a magam szemszögéből igyekszem jót feltételezni az emberekről de sajnos sokszor kell csalódnom.

2015. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vegyük figyelembe, hogy honnan nézzük!

"Ha innen nézem akkor ott van, ha pedig onnan, akkor itt!"

.

Most múlt el karácsony. Nagyon sok adomány gyűlt össze és került szétosztásra az igazán rászorulóknak. Azoknak, akik éppen ez miatt a karácsonyt -a mindennapoktól eltérően- kellemes melegben és jóllakottan, gyerekeik a nekik új játékok társaságában tölthették.

Ha őket kérdezed, válaszuk az lesz, hogy az emberek segítőkészek.

Aki nem esik el az utcán, mondhatja, hogy nem segítőkészek az emberek, mert senki nem segített nekik felállni...

.

Ezen a portálon...

Milyen segítséget lehet adni az olyan posztolónak, aki segíthetetlenül buta kérdést tesz fel?

Ha viszont a kérdés értelmes, a válaszok többsége is.

2015. dec. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!