Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ az, hogy valakinek...

Mitől függ az, hogy valakinek milyen színű szemű/hajú emberek tetszenek?

Figyelt kérdés
Lehet ezt valahogy befolyásolni, vagy megváltoztatni?

2015. dec. 29. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem a nagy átlagnak nincs külön ideálja. szőkéből is van olyan bombázó, akire ha ránézel egyből "szerelmes leszel". de barna hajú, barna szemű is lehet ugyan olyan vonzó. ha valaki azért nem akar járni veled, mert "nem szőke és kék szemű vagy" akkor valójában nem tetszel neki és kifogást talált.
2015. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A keresett szó az Ízlés.
2015. dec. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ennek biológiai/ kémiai okai vannak, vagy személyes-lelki, vagy mindegyik együttesen?
2015. dec. 29. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugyan az a lelki és a kémiai biológiai. ilyet nem tudni...
2015. dec. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Leendő biulógusként ezt válaszolnám:


A szaporodásnál, mint azt gondolom te is tudod, a legfőbb cél az, hogy a két egyed által létrehozott utód még erősebb legyen mint szülei. Ezt általában úgy érhetjük el, hogy a saját tulajdonságaink mellett bizonyos preferenciák is kódolva vannak. Így a fizikai vonzalom nagyrészt arra épül, hogy a két egyed a génjeik egyesítésével/újrakeverésével egy erősebb utódot hozhatnak létre.

Így igen bizonyos külső tulajdonságok meghatározóak ebben, azonban a hajszín és a szemszín valójában nem játszik akkora szerepet, mint azt gondolnád. Ez jó hír annak fényében, hogy viszont te ezeken a génjeidben meghatározott prferenciákon változtatni nem tudsz.

Viszont manapság nem érvényesülnek annyira ezek a szabályok az emberiségnél.

2015. dec. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Valamiért nekem mégis ez az egyik legfontosabb első ránézésre, hogy az illetőnek milyen a szem pl. Erre szeretnék választ találni, hogy miért...
2015. dec. 29. 19:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Én valami pszichológiai dolgot tudok elképzelni ahhoz, ha valaki kifejezetten 1 konkrét dolgot figyel valakiben. Lehet tudat alatti is.

Én el tudok képzelni olyat is, hogy mondjuk az anya is zöld szemű a családban, az apa meg már a gyerek kiskora óta azt hajtogatja, hogy jajj milyen szépek a zöld szemű nők. Aztán ez így berögzül, hogy te is a zöld szemű nőket fogod szépnek tartani.

2015. dec. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálam a sötétbarna,vagy akár fekete hajú,és sötétbarna szemű férfiak jönnek be már nagyon régóta.

Akibe legelőször szerelmes lettem ő is ilyen volt.

Igaz ő nem viszonozta.:D bár elég kicsik voltunk. Bár ez más témához tartozik, de szerény véleményem szerint egyik előző életedben is lehetett akár egy nagy szerelmed, olyan haj és szemszínű amilyet most ebben az életedben is szeretsz. Vagy is előző életedből hordozott tapasztalat,életélmény. De ez csak azoknak szólt akik hisznek a reinkarnációban. Csupán érdekesség.

2015. dec. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Soha nem értettem ezt, szerintem az arc a vonzó. Nem is tudom megmondani, milyen szemű pasik tetszettek, annyira hidegen hagy.
2015. dec. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyakran hallani ezt, hogy az anyjukba szerelmesek a fiúk. Ezt persze nem így kell érteni, de nekem mondjuk a magas, barna hajú és barna szemű lány az ideálom, kiskororában anya is ilyen volt.
2015. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!