Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szeretethiány okozhatta...

A szeretethiány okozhatta nyelési nehézséget (refluxot) nálam?

Figyelt kérdés
Refluxom van, ami igen kellemetlen tünetekkel jár(gyomorégés, nyelési nehézség, túlzott nyáltermelés). Egy youtube-os videóban azt mondta egy csávó, hogy ez a betegség akor alakul ki, ha lelkileg nincs rendben az ember, és a jelenlegi helyzete nem jó, nem tudja úgymond "lenyelni" azt ami történik vele, esetemben a szeretethiány, ezért a táplálkozásban is előjön a nyelési nehézség, és a többi tünet, és azt mondta, h a teljes gyógyulás csak akkor érhető el, ha az ember rendbe jön lelkileg, hosszú folyamat amíg regenerálódik, de csak így érhető el a gyógyulás, ez a legfontosabb, nem a diéta vagy a gyógyszerek. Vajon igaz lehet ez? A szeretethiányt kéne először legyőznöm?

2016. jan. 1. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább a szorongás okozhat refluxot. Nem stresszelsz ezen?
2016. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szorongok, csak simán szeretetlennek érzem magam.
2016. jan. 1. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem hinném, hogy az okozza. Menj el orvoshoz, ha nem múlik el. Amúgy a rossz táplálkozás is okozhatja, túl savas a szervezeted.
2016. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Barnai Roberto videóira gondolsz?

A refluxnak lehetnek lelki okai. Tehát a szeretethiánytól a szorongásig bármi. Tapasztalatból mondom, sokszor volt pszichés köhögésem, refluxom vagy egyéb légúti betegségem lelki okokból. Egyszer évet is halasztottam az egyetemen ilyen lebetegedés miatt. Ami egyben gyógymód is volt, mert hazamentem a nyugdíjas szüleimhez és egy évig csak otthon voltam velük. Azok voltak életem legszebb napjai. Egy szomszédmentes házban laktunk, csupa természet vett körül. Úgy megerősödtem lelkileg hogy én lettem a legjobb tanuló a tankörben.

Hogy pontos legyek, például ha megtudom hogy a társasházunk közös képviselője korrupt, lopja a közpénzt, máris hajlamos vagyok lelki okokból légúti betegségekre. Ez pszichés köhögés szokott lenni, ami fokozódhat reflux betegséggé is. Pedig a megoldás milyen pofonegyszerű az említett esetben: Rendőrség segítségével hatástalanítani a lelki kiegyensúlyozatlanságot okozó idiótákat.

2016. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is refluxom van és olyan szintű nyelési nehézségem, hogy van olyan hónap, hogy csak folyékony ételt tudok enni! Nem hiszti!!! Egyszerűen nem megy le a szilárd, köhögöm visszafelé, megakad, vízzel kell nyomatni lefelé. Teljesen ki vagyok készülve már, hogy milyen megoldás lehetne rá!? Én is iszonyatos szeretethiányos vagyok, úgy érzem csak a szüleim szeretnek. :( Sokmindent eltűrök és sokmindent magamba tartok. Olvastam énis, hogy ez is lehet az oka. Nekem most munkahelyváltásom volt és a magánéletem sem tökéletes, így újra kezdődött kb egy hónapja ez az egész. Ezért gondolok főként idegi alapra, hogy az váltja ki. Neked sikerült esetleg valami megoldás?? Nekem egyszer talpreflexológus segített, 4kezelést vettem fel, elmúlt minden gond. Csak sajnos jelenleg még a kezelésekre gyűjtögetnem kell. :(
2016. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!